Przedstawienie „Jaś i Małgosia uczą oszczędzania”. Lekki tornister – zdrowy kręgosłup. Spotkanie z pomysłową Pchłą Szachrajką. Konkurs.,,Józef Piłsudski na kartach komiksu" Narodowe Święto Niepodległości w edukacji wczesnoszkolnej Ślubowanie uczniów klas pierwszych w ,,Dziewiątce" Sukces Leny i Jaśka Dzieci recytują wiersze polskich poetów Klasy II w Kopalni soli w Kłodawie Poznajemy pana Chopina Wycieczka do lasu Trzecioklasiści w Tumie i Łęczycy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Zawsze bezpieczni. Witaj szkoło po wakacjach! Spotkanie z dietetykiem

Edukacja wczesnoszkolna

Przedstawienie „Jaś i Małgosia uczą oszczędzania”.

W dniu 19.11.2018r. uczniowie kl. IIIb zaprezentowali przedstawienie „Jaś i Małgosia uczą oszczędzania”.

Głównym przesłaniem tej inscenizacji było wskazanie, że systematyczne oszczędzanie i mądre gospodarowanie finansami przyczyniają się do realizacji marzeń. Dzieci zaprosiły do szkoły Babę Jagę, która miała problem z gospodarowaniem pieniędzmi. Nauczyły ją rozróżnić swoje potrzeby od zachcianek, zaprezentowały różne sposoby obniżenia rachunków za prąd, wodę, gaz. Zaproponowały również możliwości zdobycia dodatkowych pieniędzy. Wiedźma chętnie przyjęła rady uczniów, a nawet rozpoczęła oszczędzanie w PKO.

Młodzi aktorzy poprzez swój występ, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni, Jolanty Stasiak, pokazali czego nauczyli się realizując ogólnopolski program „Bezpieczne wędrówki od grosiki do złotówki”.

Występ cieszył się ogromnym zainteresowaniem zgromadzonej publiczności, która nagrodziła aktorów gromkimi brawami.

Mamy nadzieję, że mądre gospodarowania pieniędzmi zaprocentuje w codziennym życiu uczniów.

Galeria zdjęć (klik)

T