Biblioteka szkolna
- „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytelnicza!
- Poradniki dla rodziców i opiekunów w ramach IV edycji ogólnopolskiej kampanii „TataTeżCzyta2026”
- XX Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz” – rozstrzygnięty!
- Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej pod hasłem „Książka – Twój najlepszy przyjaciel”
- Dzień Patrona Szkoły w Bibliotece
- Nowości książkowe w bibliotece szkolnej!
- Wyprawki czytelnicze 2025/2026
- WITAMY W SZKOLNEJ BIBLIOTECE 2025/2026
- Dzień Otwartych Drzwi w bibliotece szkolnej!
- Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej.
- Finał wojewódzkiego konkursu pięknego czytania „Książka Mówi”.
- Etap szkolny konkursu recytatorskiego „Dla Niepodległej”.
- Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
- Konkurs pięknego czytania pt. „Książka Mówi” – etap rejonowy.
- Maraton Czytania 2025
- NOC BIBLIOTEK 2025
- Nowości książkowe w bibliotece szkolnej
- V Edycja Ogólnopolskiej Akcji "Czytamy z Sercem"
- Etap szkolny konkursu pięknego czytania "Książka Mówi".
- Narodowe Czytanie 2025
- REGULAMIN BIBLIOTEKI
XX Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz” – rozstrzygnięty!
W dniu 25 maja 2026 r. w Cenrtrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu Bibliotece Pedagogicznej w Zgierzu Filii w Kutnie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w XX Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz” zorganizowanym z okazji obchodów XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2026. Konkurs ten jest co roku organizowany wspólnie przez naszą szkołę i Bibliotekę Pedagogiczną w Kutnie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kutno.
W tym roku na konkurs wpłynęło 80 prac z kilku szkół Powiatu Kutnowskiego, a jury przyznało nagrody w trzech kategoriach: klasy I – III, klasy IV – VI i klasy VII – VIII. Tegoroczną uroczystość poprowadziła Pani Ewa Tomczewska – Budniak – Kierownik CREWŁ w Zgierzu Biblioteki Pedagogicznej
w Zgierzu Filii w Kutnie, a uświetnili swoją obecnością: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie – Pani Iwona Pietrzak oraz Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kutno – Pan Cezary Figura.Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli w tym konkursie czołowe miejsca.
W kategorii klas I – III - miejsce I zdobyła Matylda Mazurek z klasy Id
W kategorii klas IV – VI – miejsce I zdobyła Hanna Winiecka z klasy IVd; miejsce II – Natalia Góra z klasy VIb; miejsce III – Julia Rutkowska z klasy VId,
a wyróżnienie zdobyła Roksana Rożnowska z klasy VIdW kategorii klas VII – VIII – miejsce II zdobyła Bogusława Czuba z klasy VIIc
Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów
w kolejnych edycjach konkursu!Bibliotekarze:
Beata Paluchowska i Monika Olejniczak
34
