Rzecznik Praw Ucznia 2023/2024
- Październik 2023r.
Nowym Rzecznikiem Praw Ucznia została w roku szkolnym 2023/2024 p.Małgorzata Margulska-Haczyk
Szkolny Rzecznik Praw Ucznia zaprasza do kontaktu osobiście do sali C14 lub C14a lub przez e-dziennik Librus poprzez panel wiadomości.
RZECZNIK PRAW UCZNIA to nauczyciel, którego rola polega na przestrzeganiu praw i obowiązków ucznia, rozwiązywaniu konfliktów na płaszczyźnie uczeń-nauczyciel oraz nauczyciel-uczeń.
Zapraszam do współpracy.
- 11.12.2023r.
Wybierz z naszej listy jedno lub więcej zadań i przygotuj dla wybranej osoby miłą niespodziankę.
Nasze propozycje znajdziesz w e-dzienniku w panelu Ogłoszenia.
Efekty wybranej i zrealizowanej propozycji zilustruj lub opisz w kilku zdaniach oraz przynieś do sali C-14 lub do szkolnej biblioteki. Prace mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej lub w edytorze graficznym. Liczy się samodzielność i oryginalność wykonania pracy. Pamiętaj o podpisaniu swojego dzieła (imię, nazwisko, klasa). Wraz zs Szkolnym Klubem Wolontariatu czekamy na Wasze prace, które będą dowodem realizacji wybranego zadania najpóźniej do 3 stycznia 2024r.
- 21.11.2023r.
Konferencja Świadoma Dziewiątka
Szkolny Rzecznik Praw Ucznia zaprosił przedstawicieli wszystkich klas IV, V, VI na uczniowską konferencję zorganizowaną pod hasłem „Świadoma Dziewiątka”. Spotkanie odbyło się we wtorek, tj. 21 listopada 2023r. na terenie szkoły.
Agenda spotkania:
- Dzień jak pizza – jak wykroić więcej czasu dla siebie i jak go nie marnować?
- Czego nie wiemy o swoim mózgu?
- Jak to się dzieje, że ekrany nas uzależniają?
- Nowe prawo – Prawo do bycia odłączonym.
- Jak pozostać bezpiecznym w przestrzeni cyfrowej?
Prowadzące: uczennice klas VII.
Gość specjalny: p. wicedyrektor Aleksandra Lewandowska.
Kreator spotkania: szkolny rzecznik praw ucznia.
Społeczności klasowe zostały poproszone o wytypowanie swoich przedstawicieli. Uczniowie podczas konferencji uzupełniali ankietę o ilości spędzonego czasu przed urządzeniami ekranowymi, projektowali pizzę symbolizującą jeden dzień i zastanawiali się w jaki sposób nim gospodarować. Na pytania „Dlaczego komputery nas uzależniają? ”, "Jak pracuje nasz mózg?", "Co to jest higiena cyfrowa?", "Dlaczego uzależnieniom mówimy stop?" i "Jak chronić swoje dane osobowe?" postarali się odpowiedzieć kojejni prelegenci. Na podstawie omówionych i zaprezentowanych materiałów uczestnicy konferencji w obszarze ewaluacyjnym wykonali koła z hasłami, które mieli przekazać pozostałym koleżankom i kolegom ze swoich klas. Przesłanie „Jak pozostać bezpiecznym w przestrzeni cyfrowej i jak z niej mądrze korzystać?" niosło się dalej na szkolne korytarze, sale lekcyjne i domowe zacisza naszych uczniów.
Kliknij tutaj Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Konkurs dla uczniów "Jak chronić siebie w wirtualnym świecie?"- szczegóły w zakładce Twoje dane - Twoja sprawa.
Bezpieczne dziecko w sieci - link poniżej
https://bezpiecznedzieckowsieci.pl/