• Turniejada klas II

• W dniu 15.12.2017 roku w hali sportowej naszej szkoły odbyła się

TURNIEJADA SPORTOWA dla klas II

zorganizowana pod hasłem „Z matematyką na sportowo”. W Turnieju startowały dwie klasy drugie (IIa i IIb). Udział brali wszyscy uczniowie z wymienionych klas.

Głównym celem turniejady było promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności ruchowej uczniów, integracja podczas zabaw i gier sportowych jak również kształtowanie logicznego myślenia u dzieci, poszukiwanie nietypowych rozwiązań. Istotnym celem tej imprezy było uczenie się matematyki za pomocą zabawy, która to okazała się niezastąpionym sposobem na szybkie przyswajanie wiedzy w zakresie doskonalenia umiejętności rozpoznawania i nazywania figur geometrycznych, doskonalenia techniki liczenia oraz odczytywania liczb.

Sportowym rywalizacjom w królestwie matematyki nie było końca – rywalizacje klasowe w formie wyścigów, zabawy zręcznościowe, układanie tangramów, zabawy z chustą animacyjną – to tylko niektóre zadania, z którymi mierzyły się dzieciaki wykorzystując cyferki i matematyczne tangramy.

Zawodnicy startowali w 6 konkurencjach:

1. Matematyczne działania.

2. Matematyczny tor przeszkód.

3. Parzyste – nieparzyste.

4. Wyścig liczb.

5. Układanki z figur geometrycznych – Tangram.

6. Matematyczna tarcza.

Nagrodą dla wszystkich uczestników były soki oraz owoce ufundowane przez Radę Rodziców oraz pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo dla każdej klasy.

Organizatorzy: p. Monika Antczak, p. Jolanta Stasiak