• Międzyklasowe dni sportu

• W dniach 09, 11, 13.12.2019 roku w hali sportowej naszej szkoły odbyły się międzyklasowe dni sportu dla uczniów klas I-III. Zawody rozegrane zostały w ramach realizacji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół pod nazwą „Nowoczesna edukacja wczesnoszkolna XX edycja”.

W Turniejadach startowały cztery klasy pierwsze, cztery klasy drugie i cztery klasy trzecie. Udział w nich brali wszyscy uczniowie danej klasy. W każdej konkurencji startowało po 8 zawodników. Zawody przeprowadzone zostały w jednej serii w każdej kategorii wiekowej. Zawodnicy rywalizowali w 5 konkurencjach:

1. Wyścig z kozłowaniem

2. Prowadzenie piłeczki do unihokeja

3. Podawanie piłki górą

4. Prowadzenie piłki nożnej

5. Rzuty woreczkami

Konkurencje dostosowane były do wieku zawodników pod względem dystansu i trudności wykonania. W trakcie zawodów panowała przyjazna atmosfera. Wszyscy uczestnicy z dużym zaangażowaniem i uśmiechem wykonywali poszczególne zadania. Głównym celem tej imprezy było kształtowanie u młodszych dzieci poczucia zdrowej rywalizacji, współpracy w zespole, zasad zdrowego trybu życia.

Wyniki z poszczególnych konkurencji zostały przeliczone na punkty.

Klasyfikacja końcowa Turniejady klas III:

III B

17

III D

15

III A

11

III C

9

Klasyfikacja końcowa Turniejady klas II:

II B

17

II A

16

II C

13

II D

8

Klasyfikacja końcowa Turniejady klas I:

I B

18

I C

15

I D

13

I A

12

Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla wszystkich uczniów klas I-III (owocowych soków).

Każda klasa została nagrodzona również pamiątkowymi dyplomami za zajęcie poszczególnych miejsc w zawodach. Organizator: Monika Antczak