- Sukcesy, ale i smutek – uroczyste zakończenie klas ósmych
- Zakończenie roku klas 4-7
- Dziewiątka z Radiem Q
- Dyplom Uznania MEN dla naszej szkoły
- Nagrodzeni i wyróżnieni - apel podsumowujący osiągnięcia klas 4-8
- Uroczystość wręczenia nagród finalistom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych i stypendystom w roku szkolnym 2021/2022
- Podsumowanie sportowe roku szkolnego 2021/22
- KOSZYKARKI Z SP 9 KUTNO DZIEWIĄTE W POLSCE
- Udział w akcji edukacyjnej 'Pamiętamy'
- Godziny Wychowawcze ze Światem
- To już koniec...
- III miejsce w I WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PIOSENKI O ZDROWIU
- Moje miasto wczoraj i dziś- lapbook
- Kto zarabia na Twojej koszulce?
- Odznaka Jakości eTwinning
- Gra terenowa
- Jesteśmy ZWYCIĘZCAMI! Zdobyliśmy I miejsce!
- Uczniowie SP9 w gronie finalistów wojewódzkich konkursów
- Odznaka Jakości dla SP 9
- Dumni z naszej historii
- eTwinning
- Laureatka Konkursu Ortograficznego O złote pióro Prezydenta Miasta Kutno - Emilia Pałczyńska
- SP9 i Eco Fashion Design
- Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
- Śladami kutnowskich zabytków, czyli fotografie przeszłości i współczesności
- Dzień Ziemi
- 2 kwietnia- Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
- Odkrywamy tajemnice autyzmu
- Wyniki szkolnego konkurs na wiersz promujący ochronę danych osobowych i wizerunku „MOJE DANE WIERSZOWANE”
- WYNIKI II EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „MAMY PRAWO ŻYĆ GODNIE”
- International meeting number three
- Warsztaty w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym Nr 2 w Kutnie
- Pokaz sportów walki
- „TRADYCJE MUZYCZNE NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY”, czyli kolejne spotkanie w ramach realizacji grantu Rusz z „Dziewiątką” - szlakiem odkrywców Małej Ojczyzny.
- Uczniowie z SP9 na międzynarodowej lekcji
- Święto Patrona Szkoły w kl. 4-8
- Spotkanie profilaktyczne dla klas VII-VIII
- 'ODKRYWAMY ŚWIAT MUZYKI, DŹWIĘKAMI BUM BUM RUREK'
- Rusz z Dziewiątką… i z TPZK!
- Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?
- Alan wśród wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie
- NAGRODA IM. MICHAŁA SERZYCKIEGO
- „RUSZ Z DZIEWIĄTKĄ”- WYSTARTOWAŁ GRANT
- BohaterOn – włącz historię!
- 'MOJE PRAWA I OBOWIĄZKI' W GRACH PLANSZOWYCH
- 'RUSZ Z DZIEWIĄTKĄ'- WYSTARTOWAŁ GRANT
- Poznajemy Polskę z programem „Poznaj Polskę” MEiN
- Alan Bobrowski z klasy Vc laureatem powiatowego konkursu „Anieli z kart świątecznych”
- 40. letnia rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce
- Nasi uczniowie nagrodzeni w konkursie 'Jesienny przegląd piosenki w języku obcym'
- KONKURS PLASTYCZNY I LITERACKI 'NIE LĘKAJCIE SIĘ'
- Szkolne obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka
- Twoje Dane- Twoja Sprawa
- Projekt edukacyjny
- Ponad 50 metrów życzliwości...
- Najlepsi z najlepszych w Dziewiątce
- „Szkoła pamięta”
- Tydzień Niepodległości- Szkoła młodych patriotów
- Ogólnopolski Tydzień Kariery
- #Bezpieczni w Cyberprzestrzeni - konferencja dla młodzieży
- CodeWeek 2021 w Dziewiątce
- Nagrody dla nauczycieli „Dziewiątki”
- Dziękujemy, że jesteście dla Nas.
- Finał akcji 'Sadzimy wrzosy'
- Ogólnopolska konferencja '#RODO w edukacji'
- Lapbooki, plakaty z kardynałem Wyszyńskim
- Sportowy Tydzień w Dziewiątce za nami
- Uczymy się migać
- Mobilna gra miejska „Szalom (Asz) z miasta róż”
- Maciek Osobowością Roku 2019
- Narodowe Czytanie 2021
- Wybory na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego oraz Rzecznika Praw Ucznia
- REALIZUJEMY PROJEKT „MATEMATYKA-WSTĘP DO KARIERY WYNALAZCY”
CodeWeek 2021 w Dziewiątce
W tym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się aktywnie w promocję nauki programowania i umiejętności cyfrowych. W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania nasi uczniowie brali udział w wielu szkolnych inicjatywach związanych z nauką programowania.
Wszystkie tegoroczne wydarzenia, które odbyły się w naszej szkole zostały wpisane na mapę europejskich działań na stronie: https://codeweek.eu/events
Kodujemy z PixBlocks!
Uczniowie klas IV - VIII poszerzali swoją wiedzę nt. programowania z wykorzystaniem aplikacji PixBlocks.
Tajne wiadomości … z biblioteki
Dziewczynki z klasy VII F i VII D na lekcji informatyki odkodowały z pomocą odpowiedniego klucza otrzymane z biblioteki szkolnej telegramy z hasłami: „Noc Bibliotek”, „Czytanie wzmacnia”. Następnie uczennice wyszukiwały w internecie znaczenia rozszyfrowanych słów. Korzystając ze zdobytych informacji, ułożyły swoje własne hasła zachęcające do korzystania z bibliotek. Potem w edytorze tekstu MS Word zbudowały tabelę szyfrów, którą wykorzystały do zaszyfrowania wymyślonych haseł. Taką wiadomość przekazały do odczytania koleżankom z klasy.
Tajemnice komputera
Na lekcji informatyki dziewczynki z klasy IV B poznały elementy wchodzące w skład zestawu komputerowego. W następnej kolejności rozszyfrowywały otrzymaną wiadomość, zawierającą nazwy podstawowych elementów wchodzących w skład jednostki centralnej oraz nazwy podłączanych do niej urządzeń zewnętrznych.
Szyfrogram …
Uczniowie klasy VII B na lekcji informatyki otrzymali zaszyfrowaną wiadomość od nauczyciela. Używając przekazanej im również tablicy kodów, przekształcili szyfrogram i odczytali zawarte w nim hasło. Później, wykorzystując ten sam klucz szyfru, szyfrowali wiadomości do nauczyciela.
Ukryte zawody
Na lekcji informatyki dziewczynki z klasy IV D odkodowały nazwy różnych wykonywanych przez ludzi zawodów. Potem wskazywały, które z nich wymagają umiejętności informatycznych i zastanawiały się, który zawód jest dla nich najbardziej interesujący i chciałyby wykonywać go w przyszłości.
Zakodowany Dzień Nauczyciela
Uczniowie klasy IV D na zajęciach z wychowawcą przygotowywali dla swoich nauczycieli okolicznościowe kartki z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na pierwszej stronie kartki dzieci wykonały własne rysunki, a na drugiej zakodowały życzenia, wykorzystując szachownicę Polibiusza. Kartki z życzeniami i kluczem do odkodowania ich treści dzieci przekazały nauczycielom.
Programujemy w Scratchu
Uczennice z klasy VIII C na lekcji informatyki utworzyły w Scratchu skrypty, które po uruchomieniu wyświetlały animowany napis: Europejski Tydzień Kodowania 2021.
Co kryją znaki drogowe?
Na lekcji techniki uczniowie klasy IV A, B, C wykonywali papierowe modele znaków drogowych ważnych dla pieszych. Każdy zespół uczniowski po wykonaniu pracy zakodował nazwę swojego znaku, wykorzystując kod Cezara. Zabawa polegała na tym, że chętni uczniowie po wylosowaniu jednego z opisów rozszyfrowywali go i dopasowywali do odpowiedniego znaku.
Jakie to liczby?
Uczennice z klasy VII E i VII C na lekcji informatyki odkrywały, w jaki sposób zakodować liczby systemu dziesiętnego na liczby w systemie binarnym i jak z powrotem je odkodować. W tym celu dokonywały konwersji liczb między tymi dwoma systemami liczbowymi.
Kodowanie w klasie II A
Zabawa 1 ,,ZAKODOWANE OBRAZKI”. Dzieci miały podane współrzędne i według nich kolorowały poszczególne pola. Następnie sprawdzały jakie wyszły im obrazki.
Zabawa 2 Alternatywą do zabawy pierwszej było wydrukowanie już gotowych obrazków, a zadaniem dzieci było napisanie współrzędnych każdego koloru.
Zabawa 3 Dzieci miały za zadanie ułożyć sekwencję czyli powtarzające się wzory lub kolory. Najpierw propozycje wzorów podał nauczyciel, potem dzieci same wymyślały własne sekwencje. Do zabawy zostały użyte kolorowe kartoniki oraz wycięte z papieru kwiatki, motyle, samochody, parasole, wazoniki, serduszka, drzewka.
Zabawa 4 Nauczyciel wystukiwał określony rytm uderzając w pudło. Zadaniem dzieci było zapamiętać rytm i odtworzyć go. Następnie dzieci same wymyślały własne rytmy i przedstawiały je kolegom, którzy musieli je powtórzyć.
Zabawa 5 Nauczyciel ułożył na podłodze karty w różnych kolorach (5 kolorów - każdy kolor określa inną czynność) np. czerwony - podskok, zielony - klaśnięcie w dłonie, pomarańczowy - skłon, niebieski - stanie na jednej nodze, różowy - uniesienie rąk w górę. Dzieci pokonywały kolorową drogę pamiętając, że każda karta, na której stają wymusza na nich inną czynność. Układane były różne sekwencje kolorów, np. czerwony-czerwony, niebieski, pomarańczowy, różowy, czerwony, zielony, różowy …
Zabawa 6 Na podłodze została namalowana trasa z linii łamanych. Dziecko, które miało za zadanie pokonać wyznaczoną trasę miało zawiązane oczy. Drugie dziecko instruowało kolegę ile stóp musi przejść w prawo lub w lewo, aby sprostać zadaniu bez błędów.
Animowane litery ...
Uczennice na lekcji informatyki w klasie VIII B programowały animacje w języku Scratch.
Po uruchomieniu programu na ekranie monitora pojawiły się duszki - literki tworzące animowane napisy.Kodowanie w III D
Dzieci według podanej instrukcji musiały zakodować rysunek – wiewiórkę, następnie za pomocą zakodowanego rysunku należało odczytać litery z podanych pól, które utworzyły przysłowie. Na koniec dzieci na podstawie wyników mnożenia i dzielenia musiały policzyć pola z orzechami i listkami. Uczniowie świetnie się bawili i przy okazji uczyli się kodowania.
Zakodowana rewalidacja
Uczniowie klasy I c i II a zrealizowali ZAKODOWANĄ REWALIDACJĘ, w czasie której odgadywali różnego rodzaju kody i szyfry na kartce papieru oraz na ekranie monitora. Odkrywanie, odczytywanie zakodowanych informacji oraz obrazków niezwykle zaciekawiły uczniów. Aktywności te dostarczyły im maksimum radości, rozwijając przy tym szereg procesów poznawczych, takich jak: uwaga, pamięć, spostrzeganie, myślenie. Uczniowie doskonalili orientację przestrzenną, umiejętność kojarzenia, kreatywnego myślenia, a to sprzyja rozwojowi ich umiejętności społecznych.
Lekcja powtórzeniowa w klasie 4 dotycząca działu "Liczby i działania" - rozwiązanie kart pracy oraz zakodowanie rozwiązań na szablonie (powstają różne rysunki).
Moje inicjały - kod liczbowy
Dziewczynki na lekcji informatyki w klasie VII A w oknie wstawiania symboli edytora tekstu odszukiwały kody ASCII liter i znaków, z których składają się ich inicjały. Po odczytaniu kodów liter i znaków zapisanych dziesiętnie, uczennice kodowały je w języku zrozumiałym dla komputera - zapisywały w systemie binarnym.
Tworzymy grę w Scratchu
Podczas zajęć informatyki w klasie VI B jedna z uczennic zaproponowała koleżankom przygotowanie gry w Scratchu, w której duszek - bohater będzie zbierał przedmioty na scenie - w labiryncie. Pod kierunkiem nauczyciela, dziewczynka wyjaśniała i pomagała koleżankom budować skrypty dla duszków umieszczonych w grze. W ten sposób podzieliła się na forum klasy swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu programowania w Scratchu.