• Wieczór z gwiazdami

• W dniu 21 października o godzinie 17.00 w stołówce Szkoły Podstawowej nr 9, odbył się kolejny już „Wieczór z gwiazdami”. Na spotkanie to zaprosiła organizator Alina Murzynowska, kierownik świetlicy Ewa Milka oraz wychowawcy Dorota Andrzejewska i Anna Marciniak.

Na próżno jednak licznie zebrani, zainteresowani astronomią uczniowie wraz z rodzicami wyglądali gwiazd na wieczornym październikowym niebie. Zasłaniały je niestety grube powłoki chmur. Na szczęście, część gwiazd i to tych bardzo jasno świecących spadła wprost do stołówki szkolnej.

Ewa Murzynowska, studentka wokalistyki Akademii Muzycznej w Poznaniu /absolwentka SP 9/ rozpoczęła koncert muzyczny pytaniem:

„Chcesz wiedzieć skąd ten świat

Z jakich gwiazd tu spadł

Skąd wziął się księżyc, ja i kwiat

Wciąż pytasz mnie, a ja nie wiem prawie nic

Może tylko tyle, że tak pięknie żyć”

Później było przepiękne Memory z Musicalu „Cats”, oraz brawurowe „You raise me up”

Akompaniatorem koncertu był prawdziwy gwiazdor - Maciuś Domagała, uczeń klasy IIIe naszej szkoły. Jego popis na pianinie daje uzasadnione nadzieje, że będzie On kiedyś wirtuozem tego instrumentu.

Po owacyjnym przyjęciu muzycznego wydarzenia, wystąpił gwiazdor fizyki – Pan Sławomir Klarzak, który niczym czarnoksiężnik pokazał kilka sztuczek wprawiających świetliczków w prawdziwe osłupienie. Były niezatapialne złotówki, woda, która nie wylatywała ze szklanki mimo jej odwrócenia do góry dnem, zjeżone włosy pana Krzysztofa, jarzeniówka świecąca w ręku i prawdziwy hit – tańczące „na rurze”, w rytm muzyki płomienie .

Po pokazie świetliczaki, a co ciekawe także ich rodzice długo próbowali swoich sił w doświadczeniach fizycznych. Ci, którym się udało otrzymywali upominki. Było bardzo wesoło i mokro.

Następnym wydarzeniem wieczoru był pokaz multimedialny tego, czego na skutek złośliwości pogody nie mogliśmy obejrzeć na żywo, czyli gwiazd. Pan Zbyszek Chmielecki pokazał nam na ekranie, gwiazdy, planety, drogę słońca nad horyzontem. Dzieci mogły znaleźć swoje znaki zodiaku na świetlicowym niebie.

Zwieńczeniem muzycznym wieczoru było wykonanie wspólnie przez „gwiazdy” i wszystkich uczestników wieczoru utworu „Pięknie żyć, znaczy kochać świat” oraz „Żegnajcie przyjaciele”.

Tym sympatycznym akcentem oraz obietnicą spotkania w roku następnym „Wieczór z gwiazdami” dobiegł końca. O tym , że był bardzo ciekawy, sympatyczny i pouczający świadczyły gromkie brawa i podziękowania dzieci i rodziców.