• Fotoreportaż z warsztatów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

• Uczniowie wszystkich klas pierwszych wzięli udział w zajęciach , których celem było przygotowanie dzieci do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przećwiczenie prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Warsztaty prowadziły panie pielęgniarki-wykwalifikowane ratowniczki medyczne z Harcerskiego Klubu Ratowniczego ,,Adrenalina’’z Hufca ZHP Zgierz. Podczas spotkania uczniowie omawiali bezpieczną drogę do szkoły, uczyli się jak należy sprawdzać przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika. Dzięki takiej lekcji pierwszoklasiści zdobyli ważne umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania życia.

Organizacja warsztatów była możliwa dzięki zaangażowaniu mamy Natalki z klasy I b.

Dziękujemy.

• Dzień pasji i zainteresowań w 2d

• Ludzie z wielką pasją mogą sprawić, że niemożliwe stanie się możliwe” ...

1 czerwca w klasie 2d był „Dniem pasji i zainteresowań” . Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje hobby, któremu poświęcają czas wolny. Poznaliśmy zapalonych sportowców, muzyków, tancerkę, poetkę i autorkę tekstów piosenek, kolekcjonerów, a nawet konstruktora, być może przyszłego wynalazcę.

• Warsztaty z klasą II c

• W dniu 31.05.2022 klasa IIC z okazji Dnia Dziecka uczestniczyła w warsztatach – ręczne robienie lizaków. Dzieci były zachwycone, zadowolone i szczęśliwe.