• „HOOOP - SPOORT” w SP 9 w Kutnie

          • Dziś w hali sportowej uczniowie klas IV - VI kutnowskich szkół podstawowych uczestniczyli w projekcie edukacyjno - sportowym pn. „Hooop - Spoort - Lekkoatletyczna Akademia Artura Partyki”.

            Podczas warsztatów składających się z dwóch części uczestnicy poznali osiągnięcia największych polskich lekkoatletów, obejrzeli filmy i prezentacje z największych imprez lekkoatletycznych, uczestniczyli w konkursie wiedzy o lekkiej atletyce. Poznali ceremoniał olimpijski, włączyli się w rozgrzewkę z udziałem zaproszonych sportowców, mogli się sprawdzić w ćwiczeniach lekkoatletycznych składających się ze skoków, biegów i rzutów.

            Podczas współzawodnictwa szkół drużyny rywalizowały w biegu sztafetowym na dystansie 200 m. Te zmagania wygrała SP 2, drugie miejsce zajęła SP 9, trzecie wywalczyła SP 6.

            Gościem honorowym wydarzenia był Sylwester Bednarek polski lekkoatleta, specjalizujący się w skoku wzwyż. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Zdobywca wielu tytułów, między innymi: Halowego Mistrza Europy, Brązowego Medalisty Mistrzostw Świata, Młodzieżowego Mistrza Europy, Złotego Medalisty Halowych Mistrzostw Polski Seniorów.

            Dzisiejsze warsztaty przygotowane przez Fundację „Klub Polskiej Lekkiej Atletyki”, stanowiły promocję aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży.

            Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kutno, pan Zbigniew Burzyński.

          • „Rób to co kochasz” – freestyle w wykonaniu Arkadio

          • Uczniowie klas ósmych naszej szkoły w dniu 22 listopada 2022r.  uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z Arcadio. W Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie zabrzmiały w rytm muzyki przesłania do młodych ludzi. „Rób to co kochasz”, to program,  profilaktyczny przekazywany w duchu inspiracji do rozwinięcia talentów każdego z nas, a szczególnie młodych ludzi wkraczających na nowe ścieżki życia.

            Pokazał na własnym przykładzie, co kształtuje osobowość i przyszłość młodego człowieka. Wskazał, że szczęśliwa rodzina jest tą podstawą dobrostanu dziecka, że ważny jest ktoś, kto powie koniec ze złem, który powie „NIE” i w ten sposób  pokaże, że jesteś ważny.

            Spotkanie poprowadził raper, freestylowiec i mówca Arkadio. Jest on autorem siedmiu płyt, dwóch audio booków i dwóch książek oraz pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji „Rób to co kochasz”. Studiował dziennikarstwo oraz etykę i coaching na kierunku filozoficznym. Jego pasją jest żywe słowo i praca z nim na wielu płaszczyznach, co pokazał, tworząc teksty na podstawie przesyłanych przez uczniów haseł, czym podkreślili, że spotkanie im się podobało i wniosło do ich życia nutkę pozytywizmu i radości. W ciągu ostatnich 6 lat występował dla ponad 100 000 osób na ponad 600 wydarzeniach w kraju i poza jego granicami. Promuje hasło: „Zacznij żyć pasją i talentami – Rób to co kochasz!” Na drodze swojej kariery współpracował z wieloma cenionymi artystami. Byli to m. in. Stanisław Sojka, CeZik, Kamil Bednarek, Darek Malejonek, Wigor (MOR W.A.), Grzegorz Turnau, Natalia Niemen, Łukasz Golec, Litza, Maleo i inni.

            Na koncert wykonany w stylu freestyle’owym składały się  klipy ukazujące historię życia Arkadio, wizualizacje inspirujce do zmiany poprzez pozytywne przykłady, np. z życia tancerzy, sportowców, a nie przez zakazy. Z Arkadio wystąpił DJ DUGI oraz Adrian Wieczorek.

            Droga do życia z pasją to główne przesłanie spotkania.

          • Wirtualna rzeczywistość z #Laboratoria Przyszłości

          • Uczniowie klas IV-VI uczestniczący w zajęciach rozwijających z robotyki mieli okazję przetestować gogle VR zakupione w ramach programu MEiN Laboratoria Przyszłości. Uczestnicy zajęć zwiedzili statek, którym płynął Krzysztof Kolumb, a także zobaczyli dinozaury obecne w wirtualnym świecie.

          • Konkurs logopedyczny "GRA LOGOPEDYCZNA"

          • Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy logopedycznej i troska o poprawność językową oraz rozbudzenie kreatywności ucznia.

             

            Czas trwania konkursu : 28.11.2022r.- 13.01.2023r.

            NA KONKURS NALEŻY ODDAĆ PRACE W FORMIE GRY LOGOPEDYCZNEJ

            (GRA PLANSZOWA, DOMINO, MEMORY, PUZZLE DWUCZĘSCIOWE, BINGO itd….) PRZEDSTAWIĄJĄCE RÓŻNE ILUSTRACJE, WYRAZY, ROZWIJAJĄCE MOWĘ, WZBOGACAJĄCE SŁOWNIK LUB STYMULUJĄCE PRAWIDŁOWĄ ARTYKULACJĘ WYBRANYCH GŁOSEK

            (SZ, CZ, Ż, DŻ, S,C,Z,DZ, Ś, Ć, Ź, DŹ, L, R)

            KONKURS ADRESOWANY JEST DO UCZNIÓW KLAS 1- 6 SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 9

            IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W KUTNIE

             

            Regulamin:

            1. Organizatorem konkursu są logopedzi szkolni

            2. Konkurs adresowany jest do dzieci z klas 1-6.

            3. Praca powinna mieć formę gry logopedycznej (np. domino, memory, puzzle, gra planszowa itd.)

            4. Każda praca powinna zawierać metryczkę : imię i nazwisko dziecka oraz klasę.

            5. Prace należy przekazać logopedzie szkolnemu Aleksandrze Rutowskiej. Prace będą przyjmowane w gabinecie logopedy (budynek B, 1 piętro).

            6. Komisja wybierze najciekawsze prace w trzech kategoriach: klasy I-II, III-IV oraz V-VI.

            7. Wyłonienie zwycięzców nastąpi w dniu 11 lutego 2023 roku.

            8. Laureaci otrzymają nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział.

            9. Przekazane na konkurs prace przechodzą na własność organizatora i będą wykorzystywane przez logopedę na zajęciach logopedycznych do nauki poprawnej wymowy.

            10. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.

             

            Zapraszamy do udziału w konkursie :)

            Aleksandra Rutowska

            Beata Zatońska

             

          • Dziewiątka dzieli się życzliwością

          • W dniach 21 – 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Życzliwości i Pozdrowień. W związku z tym świętem, przedstawiciele klas 5 i 6 podczas przerw rozdawali uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły naklejki z miłym słowem.

            Zorganizowano happening uliczny podczas którego uczniowie informowali o dniu życzliwości spotkanych przechodniów i wręczali im naklejki z życzliwym słowem lub pozdrowieniem.  Odwiedziliśmy pobliskie sklepy, urzędy informując, że chcemy być życzliwi dla siebie i innych.

            Przedstawiciele klas drugich oraz trzecich wzięli udział w zorganizowanych przez pedagogów szkolnych warsztatach nt. życzliwości, podczas których bawili się i dzielili życzliwością. Klasa II a uczestniczyła w warsztatach realizowanych przez przedstawicieli Kutnowskiego Domu Kultury p. Annę Jasińską i Magdalenę Mitlas - Kostrzewę, z którymi wykonywali kartki życzliwości z origami.

            Zakończeniem tygodnia życzliwości było spotkanie przedstawicieli klas ósmych z uczniami oddziału przygotowawczego, podczas którego rozmawialiśmy o tym, jak okazywana jest życzliwość w Polsce i na Ukrainie. Uczniowie opowiedzieli o życzliwości, jaką okazali im Polacy w obliczu  wojny. Podsumowaniem spotkania było wykonanie plakatu – symbolu życzliwości.

            Organizatorami Tygodnia Życzliwości byli szkolni pedagodzy.

          • Po raz kolejny w naszej szkole rusza Ogólnopolska Akcja Charytatywna Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

          • W dniu 25 listopada 2022 r. rusza zbiórka artykułów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Potrwa ona do 2 grudnia 2022 r.

            Prosimy o przynoszenie: odzieży, obuwia, zabawek, książek, artykułów szkolnych, środków czystości i higieny osobistej, słodyczy, żywności długoterminowej i składanie tych darów na holu głównym szkoły, w oznaczonym miejscu.

            Dziękujemy za „otwarte serca” oraz życzliwość.

            Dyrektor Szkoły, Rada Rodziców, Szkolny Klub Wolontariatu

          • REPREZENTACJA DZIEWCZĄT SP9 KUTNO DRUGA W FINALE POWIATOWYM MINI PIŁKI RĘCZNEJ

          • W dniu 22.11.2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie odbył się Finał Powiatu Kutnowskiego w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt w ramach ID. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje trzech kutnowskich szkół: SP1, SP6 i SP9.

            Wyniki poszczególnych spotkań:

            SP1 Kutno – SP6 Kutno 11:0

            SP9 Kutno – SP6 Kutno 6:1

            SP1 Kutno – SP9 Kutno 11:3

            Pierwsze miejsce wywalczyła reprezentacja SP1, drugie SP9 i trzecie SP6.

            Grały: Nadia Stemplewska, Zofia Wypyszyńska, Nikola Senda, Hanna Kubiak, Karolina Jurkowska, Magdalena Jójka, Emilia Tomaszewska i Lena Gągolewska.

            Opiekunem drużyny był Tomasz Pasiński.

          • Pierwszaki na wycieczce w Sejmie RP

          • 22 listopada 2022r. klasa Ia i Id odwiedziła Sejm RP. W trakcie wizyty Pani przewodnik w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o pracy posła oraz oprowadziła po gmachu Sejmu. Uczniowie mieli okazję zasiąść w ławach Sali Posiedzeń. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki przygotowane przez Wszechnicę Sejmową i udali się na obiad do sejmowej restauracji. Organizatorem wyjazdu było Biuro Poselskie Pani Poseł Pauliny Matysiak, która mimo wielu obowiązków znalazła czas na spotkanie z dziećmi. Z niezwykłą serdecznością opowiadała o swojej pracy, a także udzielała odpowiedzi na pytania uczniów. Pani Poseł skierowała w stronę naszych podopiecznych słowa uznania, chwaląc ich dociekliwość i zaangażowanie. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie w murach gmachu przy ulicy Wiejskiej oraz wspaniałą lekcję historii.

            foto- Piotr Kowalski

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. W naszej szkole wszystkie dzieci uczciły to święto przynosząc do szkoły swojego ulubionego pluszaka. Najmłodsi obejrzeli historię powstania pluszowej zabawki, wspólnie śpiewali piosenki o misiach oraz uczestniczyli w różnych "misiowych" zabawach. Ten dzień przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a  uczestnikom sprawił wiele radości i dostarczył miłych wrażeń.    

          • Programowanie i kodowanie w klasie III c

          • 16 i 24 listopada uczniowie klasy IIIC byli w Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie i uczestniczyli w fascynujących zajęciach z kodowania z wykorzystaniem Ozobotów oraz programowania z robotami GENIBOT – które rozwijają myślenie logiczne i algorytmiczne.

          • Turniejada sportowa klas III

          • Nowa galeria Turniejada sportowa klas III została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu 21.11.2022 r. w naszej szkole odbyła się Turniejada sportowa dla uczniów klas III.

            Głównym celem tej sportowej rywalizacji było:

            - rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci,

            - tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole,

            - uczestniczenie w zabawach bieżnych,

            - poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej,

            - stosowanie zasad właściwego dopingu sportowego.

            Zawodnicy startowali w 4 konkurencjach. Uzyskane wyniki w poszczególnych rozgrywkach zostały przeliczone na punkty, zgodnie z ustaloną punktacją. O zajętym miejscu w Turniejadzie zadecydowała łączna suma zdobytych punktów.

            Ostateczna klasyfikacja Turniejady klas III przedstawia się następująco:

            I miejsce zajęła klasa III D, uzyskując 15 punktów,

            II miejsce zajęła klasa III A, uzyskując 10 punktów,

            III miejsce zajęła klasa III B, uzyskując 9 punktów,

            IV miejsce zajęła klasa III C, uzyskując 6 punktów.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju!!!

          • Dzień Kredki w klasie 1c

          • 22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Z tej okazji odbywały się w naszej klasie zabawy z kredkami w roli głównej! Braliśmy udział w zabawach muzyczno- ruchowych przy piosence pt." Kolorowe Kredki". Poznaliśmy rodzaje kredek, tworzyliśmy zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości. Dowiedzieliśmy się, jak powstają kredki woskowe i ołówkowe. Kredki to wspaniały przedmiot – dostępny dla każdego, pozwalający wyrazić swoje myśli i uczucia poprzez tworzenie fantazyjnych, kolorowych obrazków.

            W wolnym czasie bardzo lubimy rysować. Czasem trzeba więc naostrzyć swoje kredki. W naszej klasie jak zwykle wszystko się przydaje, więc nie wyrzucamy strugów z kredek i stworzyliśmy wspaniałe dzieła sztuki. Wystarczy trochę wyobraźni, której Nam przecież nie brakuje. Za pomocą kredek woskowych, pastelowych, ołówkowych i akwarelowych wykonywaliśmy ciekawe prace plastyczne. To był dzień pełen wrażeń !

          • Kodowanie w Bibliotece Pedagogicznej

          • 17 listopada uczniowie klasy IIId uczestniczyli w fascynujących zajęciach z kodowania z wykorzystaniem Ozobotów- robotów stworzonych z myślą o nauce programowania. Okazało się, że nauka tabliczki mnożenia z Ozobotem może być niesamowitą przygodą oraz okazją do współpracy w grupie.

          • Dobro, które dajesz, zawsze do Ciebie wraca

          • Uczniowie klas I-III aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. W klasach królował żółty kolor, gdyż on kojarzy się z ciepłem i życzliwością, a na twarzach dzieci gościł uśmiech. Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i zawsze można okazać komuś bezinteresowną życzliwość.  Na lekcjach uczniowie zastanawiali się jak można wyrażać życzliwość na co dzień, stworzyli Słownik życzliwych słów, zredagowali Rymowanki. W klasach zorganizowano plebiscyty na Króla i Królową Życzliwości. Uczniowie przesyłali sobie miłe pozdrowienia. Ponieważ do naszej szkolnej rodziny dołączyli dziewczęta i chłopcy z Ukrainy, zorganizowano też akcję „Solidarni z Ukrainą.” Nauczyciele przybliżyli dzieciom tradycje i kulturę Ukrainy. Uczniowie słuchali piosenek śpiewanych przez swoich kolegów. Pani Swietłana nauczyła dzieci kilku słówek w języku ukraińskim oraz zabawy Podolanoczka.

            Dzień Życzliwości i Pozdrowień uświadomił wszystkim, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.

          • Oliwia Migała z klasy 8a i Franciszek Lewański z klasy 7a w etapie rejonowym konkursu pięknego czytania pt. „Książka mówi”.

          • Etap rejonowy trzeciej edycji konkursu pięknego czytania pt. „Książka mówi” odbył się 14 listopada 2022r. w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych oraz do szkół ponadpodstawowych z terenu województwa łódzkiego i podzielony na 3 etapy – szkolny, rejonowy oraz wojewódzki. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie czytelnictwa poprzez poznanie i upowszechnianie twórczości Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej, Józefa Mackiewicza – pisarzy uhonorowanych przez Sejm tytułem Patrona 2022 Roku oraz doskonalenie umiejętności pięknego czytania i pracy nad dykcją poprzez głośną lekturę. Inicjatorem Konkursu był Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, a organizatorem Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu, przy współpracy Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu i Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach.

            W konkursie pięknego czytania pt. „Książka mówi” naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Migała z klasy 8a i Franciszek Lewański z klasy 7a. Oliwia przeczytała fragment Księgi VIII „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, a Franciszek balladę „Rękawiczka” tego samego autora. Oba wykonania były niezwykle przejmujące i brawurowe. Spotkały się z żywym aplauzem słuchaczy. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych literackich sukcesów!

          • Obchody Dnia Życzliwości w klasie 2A

          • Z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień uczniowie z klasy 2a uczestniczyli w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez pracowników Kutnowskiego Domu Kultury. Wykonali techniką origami barwne Kartki Życzliwości, którymi obdarowali najbliższych oraz kolegów i koleżanki. Radosny uśmiech rozjaśniał ich małe twarze, ponieważ ŻYCZLIWOŚĆ MA MOC!

          • Poznajemy pracę policjanta

          • 18 listopada uczniowie klasy IIId gościli przedstawicielkę Policji panią aspirant Darię Olczyk. Dowiedzieli się czym zajmują się policjanci, jak potrzebna, ale też trudna i niebezpieczna jest praca w tym zawodzie. Poznali zasady bezpiecznego zachowania się w drodze do i ze szkoły , szczególnie w okresie jesienno- zimowym, kiedy warunki na drogach są szczególnie trudne. Otrzymali też upominki- elementy odblaskowe, które na pewno poprawią bezpieczeństwo uczniów.

          • "Graj o Prawa Dziecka"

          • 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypadał w niedzielę, jednak klasy VIII podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie przez cały tydzień, tworzyli gry planszowe dotyczące praw człowieka i praw dziecka, by w ten sposób świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

          • Wydruki 3D #LaboratoriaPrzyszłości

          • Pierwsi uczniowie mieli już szansę  zapoznania się z możliwościami drukarek 3D zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

            Możliwość zaprojektowania na komputerze i wydrukowania swoich pomysłów w trzech wymiarach dostarczy uczniom naszej szkoły wiele radości, a nauczycielom umożliwi prowadzenie innowacyjnych zajęć. Dokumentacja fotograficzna projektów została wykonana z użyciem sprzętu fotograficznego zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości.