• WALENTYNKI

• 14 lutego to dzień zakochanych i zaprzyjaźnionych. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody tego międzynarodowego święta. Za pośrednictwem poczty walentynkowej do szkolnej społeczności docierały pozdrowienia, życzenia i miłe słowa. Korytarze ozdobiły walentynkowe dekoracje, a na holu głównym można było zrobić sobie zdjęcie z zaprzyjaźnioną osobą, na tle ścianki z symbolami Walentynek.

Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski klas IV – VIII.

• WE DID IT AGAIN!

• Międzynarodowy projekt eTwinning pt. "Multidisciplinary STEM skills" zdobył prestiżową Odznakę Jakości!

Sukces, jakim jest uzyskanie takiej odznaki zawdzięczamy przede wszystkim naszym uczniom, ich zaangażowaniu, kreatywnym działaniom, poświęceniu spotkaniom on-line ze szkołami partnerskimi, i, co najważniejsze w takich projektach, chęci współpracy pomiędzy wszystkimi uczestnikami projektu.

Projekt ten skierowany był do uczniów zarówno klas 1-3 jak i 4-8. Nasi uczniowie tworzyli w wersji przestrzennej świat podwodny z materiałów, które miały w domu (kartony, kartki, drewno, plastik). Dzięki temu powstały rybki, wieloryby i inne stworzonka wodne z wykorzystaniem dowolnej techniki. Wspólne spotkania on-line z krajami partnerskimi dały nam możliwość stworzenia kreskówek w języku angielskim, gier i zadań matematycznych, prezentacji multimedialnych czy e-booków dot. mórz i oceanów oraz zwierzątek w nich żyjących z wykorzystaniem nowoczesnych aplikacji językowych.

Po raz pierwszy nasz projekt dotyczył STEM (ang. science, technology, engineering, mathematics) - połączenia następujących dziedzin: nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki. Jego ideą było pokazanie dzieciom, że nauki przyrodnicze są ze sobą powiązane, by ułatwić im przyswajanie wiedzy w szerszej perspektywie. Dodatkowo model ten miał za zadanie rozwijać samodzielne myślenie, umiejętność myślenia przyczynowo-skutkowego oraz wyciągania wniosków z obserwacji, które poczyniły. Nie było tutaj miejsca na wyuczone regułki czy definicję . Dzieci uczyły się poprzez praktykę i zabawę, która bardzo często pobudza jeszcze w większym stopniu ciekawość i motywuje do dalszego działania.

Gratulujemy tego wyróżnienia uczniom i koordynatorowi projektu!

• WOŚP - Kutnowska Sztafeta Serc 2024 za nami..

• Uczniowie z klasy 2d z wychowawczynią p. Anetą Szymańską-Gruszką uczestniczyli w Kutnowska SZTAFETA Serc - VI Bieg dla WOŚP. W sztafecie wzięła udział również reprezentacja klasy 8a - Seweryn, Nikodem, Franek, którzy osiągnęli doskonały wynik, wykonując 45 okrążeń wokół stadionu. Atmosfera podczas biegów była  nieziemska , wszyscy spisali się na medal. Gratulujemy uczestnikom biegu!

POMAGAMY, BO POTRAFIMY TO ROBIĆ! :)