• Debata klas III

•       5 lutego w ramach obchodów DBI ora  realizowanego projektu „Uczeń bezpieczny w sieci” uczniowie klas 3 wzięli udział w debacie nt. „Czy gry komputerowe szkodzą uczniom?”. Dzieci losowo zostały podzielone na grupy: obrońców i oskarżycieli gier komputerowych.
               Trzecioklasiści z niezwykłym ożywieniem bronili swoich argumentów. Wykazali się dużą wiedzą dotyczącą: zagrożeń wynikających ze zbyt długiego przebywania w wirtualnym świeci, oznaczeń gier komputerowych, rodzajów gier edukacyjnych itp.
               Na zakończenie wszyscy zgodnie stwierdzili, że odpowiednie gry mogą rozwijać, dostarczać rozrywki, należy jednak pamiętać o kontrolowaniu czasu grania, nie zapominać o realnym świecie, rodzinie, kolegach, pasjach.