- Narodowe Czytanie 2021
- Witamy w Bibliotece w roku szkolnym 2021/2022
- Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek
- Galeria uczniów nagrodzonych w konkursach zorganizowanych przez nauczycieli bibliotekarzy w roku szkolnym 2020/2021.
- Tydzień Bibliotek 2021 pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”
- Wyniki XV Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem ... W BIBLIOTECE
- Konkurs plastyczny - ... W BIBLIOTECE- wyniki
- Mistrz Czytelnictwa 2021 - wyniki
- Wyniki szkolnego konkursu poetyckiego KUTNO-MOJA MAŁA OJCZYZNA zorganizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy
- Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
- Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
- Światowy Dzień Czytania Tolkiena
- V Ogólnopolskie Czytanie JEŻYCJADY
- HARMONOGRAM PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
- Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek
- Wyniki etapu szkolnego konkursu plastycznego pt. „Boże Narodzenie w poezji” zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną Filia w Kutnie oraz Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Kutnowskiego
- Światowy Dzień Pluszowego Misia 2020
- Wyprawki Czytelnicze 2020
- CZYTELNICZA SZTAFETA SZKÓŁ
- Noc Bibliotek 2020
- Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
- Narodowe Czytanie 2020
- ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID-19 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W KUTNIE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
Tydzień Bibliotek 2021 pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”
Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tydzień Bibliotek rozpoczyna się corocznie 8 maja w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek.
Autorką hasła promującego tegoroczną XVIII edycję ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek jest Marzena Przybysz, członek Prezydium Zarządu Głównego SBP, która tak oto wyjaśnia jego znaczenie:
„Hasło >Znajdziesz mnie w bibliotece< niesie w sobie semantyczną lekkość i swobodę, która pozwala myśleć o bibliotece, jako miejscu, gdzie wszystko zależy od Ciebie, miejscu, które nic nie wymusza, jedynie zaprasza, a jednocześnie wybór, czy skorzystasz z zaproszenia, pozostawia Tobie, Twojej woli, aktywności, a przede wszystkim determinacji. W przeciwieństwie do dotychczasowych haseł promujących >Tydzień Bibliotek<, to hasło jest silnie upodmiotowione, nie ma w sobie zbędnego patosu, który wynosi przestrzeń biblioteczną do poziomu pomnikowej instytucji kultury, w której wypada być, aby poczuć się częścią kolektywnego spełnienia, zbiorowego uczestnictwa w kulturze. Wyrażenie >Znajdziesz mnie w bibliotece<, ma w sobie jakiś rodzaj intymności, osobistego przeżycia, wręcz w sposób naturalny przywołuje obrazy bohaterów książek, filmów, piosenek, którzy biegną w to jedno jedyne miejsce, gdzie mogą odnaleźć, spotkać, przyjaciela, przyjaciółkę, gdzie czeka na nich ktoś ważny, najważniejszy w określonej chwili, może nawet przygoda albo miłość życia”.