- Narodowe Czytanie 2021
- Witamy w Bibliotece w roku szkolnym 2021/2022
- Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek
- Galeria uczniów nagrodzonych w konkursach zorganizowanych przez nauczycieli bibliotekarzy w roku szkolnym 2020/2021.
- Tydzień Bibliotek 2021 pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”
- Wyniki XV Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem ... W BIBLIOTECE
- Konkurs plastyczny - ... W BIBLIOTECE- wyniki
- Mistrz Czytelnictwa 2021 - wyniki
- Wyniki szkolnego konkursu poetyckiego KUTNO-MOJA MAŁA OJCZYZNA zorganizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy
- Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
- Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
- Światowy Dzień Czytania Tolkiena
- V Ogólnopolskie Czytanie JEŻYCJADY
- HARMONOGRAM PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
- Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek
- Wyniki etapu szkolnego konkursu plastycznego pt. „Boże Narodzenie w poezji” zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną Filia w Kutnie oraz Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Kutnowskiego
- Światowy Dzień Pluszowego Misia 2020
- Wyprawki Czytelnicze 2020
- CZYTELNICZA SZTAFETA SZKÓŁ
- Noc Bibliotek 2020
- Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
- Narodowe Czytanie 2020
- ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID-19 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W KUTNIE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek
Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek obchodzone jest corocznie w trzecim tygodniu czerwca (w tym roku jego obchody wyznaczono na dzień 15 czerwca). Jest to akcja uwalniania książek, polegająca na pozostawianiu ich w różnych miejscach publicznych. Celem święta jest popularyzowanie czytelnictwa. Pierwsze obchody Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek zostały zorganizowane 6 kwietnia 2004 roku.
Narodziny bookcrossingu.
Bookcrossing narodził się w Stanach Zjednoczonych. Inicjatorem uwalniania książek był Ron Hornbaker, z zawodu programista komputerowy. Z pomocą żony i współpracowników założył stronę internetową www.bookcrossing.com, na której przedstawił swoją ideę. W wolnym tłumaczeniu oznacza ona wymianę książek, książko-krążenie, książkę w podróży. Chodzi o to, by zachęcać ludzi do czytania, ale i dzielenia się lekturami z innymi. Raz przeczytana pozycja zazwyczaj leży na półce i stanowi jedynie ozdobę, dlatego warto oddać ją w dobre ręce. Miejsca, gdzie bookcrosserzy uwalniają książki są bardzo różnorodne – parki, szkoły, szpitale, kina, puby czy środki komunikacji miejskiej.
Początek bookcrossingu w Polsce.
W naszym kraju idea bookcrossingu pojawiła się w 2003 roku. Inicjatorką i współorganizatorką corocznego Święta Wolnych Książek w Polsce jest Jolanta Niwińska. Pewnego dnia natknęła się ona na artykuł o bookcrossingu i postanowiła zaszczepić tę ideę w naszym kraju. Dzięki Jolancie Niwińskiej inicjatywa uwalniania książek jest dziś całkiem nieźle rozpoznawalna przez Polaków – nikogo nie dziwią już porozstawiane w różnych miejscach półki z książkami. Inicjatorka akcji, każdego roku zachęca do obchodzenia święta zarówno zwykłych czytelników, jak i szkoły, uczelnie, środowiska kultury, urzędy, galerie czy biblioteki. Za swoją działalność społeczną Jolanta Niwińska otrzymała odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej, jest również laureatką plebiscytu Kobieta Roku 2010 organizowanego przez Radio Gra.Warto wspomnieć o tym, że i w naszej szkole, przed pandemią, funkcjonował „Kącik bookcrossingowy”, który cieszył się wśród uczniów dużą popularnością. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uda się nam powrócić do tej ciekawej inicjatywy.