- Szkolny zestaw podręczników klasy I- III 2012- 2013
- Szkolny zestaw podręczników klasy IV-VI 2012-2013
- Podsumowanie roku szkolnego 2011/2012
- Zachowaj Trzeźwy Umysł
- Bezpieczne wakacje
- Pasowanie na czytelnika
- Tydzień języków
- Dzień Dziecka
- Dzień szkoły bez przemocy
- Szkolny Festiwal 2.0
- Dzień Niezapominajki
- Wyjątkowy gość z Chin
- Rozstrzygnięcie konkursu
- Zdrowie łączy pokolenia
- Obchody 3 Maja
- Dzień Ziemi w klasach 0- III
- Superklasa
- IX Międzyszkolny Konkurs
- Wesołych Świąt
- Szkolna Konferencja DBI
- Ptasie powroty
- Dzień Życzliwości
- Szkolny Dzień Bezpiecznego Internetu
- Turniej Rycerski
- Wizyta Króla Władysława Jagiełły
- Przedstawienie Kopciuszek na zawodach
- Drzwi otwarte szkoły
- Mały Rycerzyk z Dziewiątki
- Podsumowanie I półrocza
- Formularze zgłoszeniowe
- Apel podsumowujący I semestr
- Szkolny mistrz ortografii
- Wszystkie koloryŚwiata
- Bal karnawałowy
- Rodzinka Technicznych
- Jasełka
- SzkolnyKodeks 2.0
- Pięknie żyć
- Nie daj się grypie
- Konkurs dla klas II
- Miłosz nam bliski
- Kocham Cię Polsko
- Program profilaktyczny
- Spotkanie z policjantem
- Święto Niepodległości
- Inauguracja sportowego roku szkolnego 2011-2012
- Turniejada klas III
- Ślubowanie klas I
- Dzień Papieski
- Dzień Nauczyciela
- Dzień Drzewa
- Pierwsza pomoc
- Dzień owocowy
- Sukces
- Sonda uliczna
Szkolny Festiwal 2.0
Szkolny Festiwal 2.0, czyli jak TIK-ują w Kutnowskiej Dziewiątce?
W październiku 2011 r. nasza szkola przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Szkoła z klasą 2.0”. W grudniu zorganizowaliśmy debatę, podczas której wypracowaliśmy szkolny Kodeks 2.0, czyli zasady korzystania z technologii informacyjno – komunikacyjnej naszej placówce. W ciągu roku weryfikowaliśmy te zasady wykonując TIK-owe zadania, TIK-owe projekty edukacyjne, opisując je na Platformie Szkoły z klasą 2.0 oraz czterech blogach uczniowskich i uczniowskiej stronie internetowej.
24 maja br. odbyła się uroczysta prezentacja projektów edukacyjnych zrealizowanych w drugim semestrze z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnej. Przed zgromadzoną całą społecznością szkolną, przybyłymi gośćmi: Zastępcą Prezydenta Miasta Kutno – panem Zbigniewem Wdowiakiem, Inspektorem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kutno – panią Anną Michalską, najbardziej zaangażowani w TIK-owanie uczniowie klas I – VI w ciekawy sposób, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej przybliżyli TIK-owe efekty podejmowanych działań. Można było zobaczyć jak wykorzystywaliśmy Skype`a podczas Szkolnej Konferencji Dnia Bezpiecznego Internetu, co w ramach projektu: „Bezpieczni w cyberświecie” wykonali uczniowie klas I – III (klasy pierwsze – TIK-owe owieczki, klasy drugie znaki bezpiecznego internaty, klasy trzecie – TIK-owe komiksy). Ponadto uczniowie klasy III c zaprezentowali scenkę dramową upowszechniającą zasady kodeksowe dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu i przeciwdziałania cyberprzemocy. Reprezentanci klasy II c opowiadali o lekcji otwartej „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat”, podczas której dzieci uczyły babcie i dziadków posługiwania się komputerem. Klasy szóste zaprezentowały efekty realizowanego projektu edukacyjnego: „Z Netykietą i bezpieczeństwem a Ty”. Jego celem było propagowanie zasad bezpieczeństwa i netykiety w Internecie, zwrócenie uwagi na znaczenie TIK, czyli technologii informacyjno-komunikacyjnych w życiu dorosłych i dzieci. Można było zapoznać się z wybranymi prezentacjami, filmami edukacyjnymi wykonanymi przez uczniów, obejrzeć na holu głównym „ Blogi w realu” i poradniki „Bezpiecznego Internauty”.
Po zakończeniu uroczystości na hali sportowej zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele i rodzice mogli podziwiać na zorganizowanej wystawie inne efekty prac zespołowych np. zachwycające pomysłowością bryły platońskie, plakaty tematyczne, drzewa wykonane z materiałów ekologicznych, komiksy i albumy w języku angielskim. Podczas „Szkolnego Festiwalu Projektów 2.0” uczniowie realizujące poszczególne projekty przedstawiali również na holu głównym oraz w czterech pracowniach multimedialnych tematyczne prezentacje wykonane w programach: Prezi, Pinnacle Studio 15, PowerPoint. Poza tym uczestnicy festiwalu mogli także wziąć udział w różnych eksperymentach i doświadczeniach przyrodniczych, poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy.
W sumie zrealizowano w szkole sześć TIK-owych projektów: „Tajemnice wielościanów – bryły platońskie” (autor: Aneta Marczak), Z netykietą i bezpieczeństwem na Ty” (autor: Alina Limanowska i Ewa Potocka), „Projekt języka angielskiego” (autor: Agnieszka Tracz), „Muzyka Litwy” (autor: Edyta Kaba), „Unicef - Everyone Can Help” (autor: Dominika Gwizdała – Pawlik), „Dzień Przyrody” (autor: Alina Murzynowska). Szkolnym koordynatorem programu „Szkoła z klasą 2.0” jest Aneta Wojciechowska.
Wicej zdjęć znajduje się w Albumie fotograficznym w galerii Festiwal 2.0