Kartka Wielkanocna od klasy 6c
Wesołe Zajączki Wielkanocne
- 29
Klasa Id na lekcji plastyki wykonała piękne zajączki wielkanocne. Dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem, kreatywnością i doskonale się przy tym bawiły.
Pierwszoklasiści życzą radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!
Życzenia Wielkanocne od Rady Rodziców
"Autystycznie Aktywni"- klasa 1d wykonała kolejne zadania z projektu
- 10
3. kwietnia w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W związku z tym, klasa 1d wykonała kolejne zadania z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Autystycznie Aktywni". Jednym z zadań były zdjęcia w fotobudce, gdzie wszystkie dzieci "świeciły na niebiesko". Kolejne zrealizowane zadanie to "A jak Autyzm", w którym uczniowie mieli utworzyć niebieską literę A. Wychowawczyni również przeczytała dzieciom list pt. „Zrozum mnie…”, napisany przez ucznia w spectrum, skierowany do społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści bardzo miło i przyjaźnie spędzili ten wyjątkowy dzień w szkole.
Podsumowanie akcji Góra Grosza.
Góra Grosza policzona. Zebraliśmy 796 złotych i przekazaliśmy organizatorom. Wszystkim biorącym udział w akcji DZIĘKUJEMY.
Szkolny Klub Wolontariatu
Leader100 SPORT w Ic i Id
- 7
W dniach 14 i 21.03.2023r. uczniowie klas Ic i Id podczas zajęć wychowania fizycznego rozwijali swoje kompetencje społeczne w ramach Programu Leader100 Sport.
MŁODZI ZDOLNI
"Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień." James Madison
Z radością i dumą pragniemy poinformować, iż Krzysztof Lubowiecki z kl. 8f zdobył I miejsce w XIX Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego, którego organizatorem było I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie (op. p. Beata Majda-Szumigalska). Natomiast tytuł laureata z wyróżnieniem w XIX Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego zdobyli: Weronika Gołębiewska z kl. 8f (op. p. Agnieszka Tracz) oraz Franciszek Piasecki z kl. 8d (op. p. Dominika Gwizdała-Pawlik). Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą w trzech etapach konkursu (dwóch etapach pisemnych oraz wypowiedzi ustnej w języku obcym). Dzięki swojej sumiennej pracy uczniowie osiągnęli sukces.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom oraz trzymamy mocno kciuki za kolejne osiągnięcia!
Wspólnie podnosimy świadomość na temat spectrum autyzmu
- 39
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Blisko, coraz bliżej...
IV miejsce w Finale Wojewódzkim
- 9
30 marca 2023r. Szkoła Podstawowa nr 9 uczestniczyła w Finale Wojewódzkim w "Turnieju gier i zabaw". Nasi uczniowie zdobyli wysokie 4 miejsce. Finały odbyły się w Szkole Podstawowej nr 205 w Łodzi. Opiekunami reprezentacji "Dziewiątki" byli: Aneta Szymańska - Gruszka, Monika Antczak, Justyna Ziółkowska, Jolanta Dąbrowska, Mariusz Baranowski oraz Jacek Kudła.
Brawo dla wszystkich uczestników!
Wiosenne Warsztaty Origami
- 1
27 marca uczniowie klasy 3d wzięli udział w Wiosennych Warsztatach Origami, poprowadzonych przez instruktorkę Kutnowskiego Domu Kultury, panią Annę Jasińską. Dzieci poznawały podstawy trudnej sztuki origami i tą techniką wykonywały wiosenne bukiety.
Niecodzienne spotkanie z potomkiem Aleksandra Fredry
Uczniowie klas 7a, 8a i 8f z naszej szkoły pod opieką nauczycielek: p. Marzanny Dwojackiej, p. Ewy Gawrońskiej i p. Iwony Pietrzak uczestniczyli w spotkaniu pt. „Z rodowodem w tle” z Maciejem Szeptyckim, potomkiem Aleksandra Fredry. Okazja była niezwykła, bo obchody 2023 roku jako Roku Fredry i 230 rocznicy urodzin polskiego komediopisarza. Wydarzenie odbyło się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie w dniu 23 marca br.
Prawnuk Aleksandra Fredry i prezes Fundacji Rodu Szeptyckich, inicjator powstania Domu Komedii Aleksandra Fredry w Łaszczowie oraz współwłaściciel Grupy Producenckiej KALGRUP opowiedział o losach komediopisarza i ciekawostkach rodzinnych. Gość podczas intersującej rodzinnej opowieści zaprezentował również pamiątki po słynnym dziadku.
Uczniowie z zaciekawieniem słuchali wspomnień, a na koniec wzięli udział w sesji zdjęciowej.
Informacja - rekrutacja do klas pierwszych 2023/2024
Informujemy, że zgodnie z harmonogramem podana została do publicznej wiadomości lista kandydatów spoza obwodu szkoły przyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024. Lista została wywieszona w holu głównym szkoły.
Jednocześnie przypominamy, że dzieci z obwodu szkoły zostały przyjęte na podstawie zgłoszeń i nie podlegały postępowaniu rekrutacyjnemu.
Lekcja regionalizmu w klasie IIb
- 47
24 marca uczniowie klasy IIb wzięli udział w lekcji regionalizmu FOLKLOR POWIATU KUTNOWSKIEGO zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Kutnie. Podczas zajęć drugoklasiści wspólnie wykonali prace plastyczne. Było bardzo wesoło. Uczniowie dobrze się bawili, a zarazem dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o kulturze własnego regionu.
Spotkanie z folklorem
- 17
Uczniowie klasy Ib uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, przygotowanej przez p. Ewę Tomczewską – Budniak, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie. Poznali folklor ziemi łęczyckiej i łowickiej. Symbolem tych regionów są stroje ludowe, a najpopularniejszym rękodziełem wycinanki. W rejonie Łowicza najczęściej używanymi motywami są roślinne ornamenty, kwiaty i koguty. Natomiast łęczycką wycinankę charakteryzuje kolisty kształt, ząbkowany brzeg, motywy geometryczne, roślinne lub fantazyjne. Pierwszoklasiści podjęli próby samodzielnego wykonania podobnych wycinanek. Wszyscy byli zadowoleni efektem końcowym swojej pracy. Dzieci obejrzały też serial animowany z cyklu Wędrówki Pyzy „ Za progiem”.
Szalony Tydzień w klasach I-III
- 108
Samorząd klas I-III po raz kolejny zorganizował Szalony Tydzień. Zabawa polegała na przebieraniu się każdego dnia w inny strój. W poniedziałek nasza szkoła zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych i baśniowych postaci. Zawitały do niej: Myszka Miki, Pszczółka Maja, Bob Budowniczy, Minionek, Harry Potter, Hermiona, Rona Weasleya, wróżki, księżniczki… Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i sposobem na zachęcenie najmłodszych do słuchania bajek oraz kształtowania właściwych postaw moralnych. We wtorek było kolorowo i radośnie, niemal czuło się ciepły powiew wiosny. Było pełno kolorów, kwiatów i wiosennych akcentów. Wszystkie kreacje były wyjątkowe. W środę pojawiły się same gwiazdy estrady w niebanalnych strojach. Kolejnego dnia na korytarzach szkolnych zaroiło się od fantazyjnych i kolorowych uczesań. Kreatywność uczniów zaskoczyła nas wszystkich. Były to różnego rodzaju irokezy, kucyki, doczepiane włosy i warkocze. Ostatniego dnia uczniowie przynieśli swoje planszówki. Podczas zajęć i przerw, każdy mógł zaprezentować swoją grę i zagrać w nią z kolegami w klasie. Rozgrywki odbywały się w zabawowej i twórczej atmosferze. Trzeba przyznać, że był to bardzo ciekawy i radosny tydzień.
Wszystkim dziękujemy za aktywne włączenie się do wspólnej zabawy.
Awans do finału wojewódzkiego "Turnieju Gier i Zabaw"
- 45
22 marca 2023r. Szkoła Podstawowa nr 9 była gospodarzem półfinału wojewódzkiego "Turniej Gier i Zabaw". Nasi uczniowie zdobyli I miejsce, awansując tym samym do finału wojewódzkiego. Finały odbędą się 30.03 w Łodzi. Trzymajcie za nas kciuki! Opiekunami zwycięskiej drużyny byli: Aneta Szymańska-Gruszka, Monika Antczak, Justyna Ziółkowska, Jolanta Dąbrowska, Mariusz Baranowski.
Nowy księgozbiór Biblioteki.
W marcu 2023r. księgozbiór naszej szkolnej biblioteki wzbogacił się o sześć egzemplarzy książki Łukasza Wojtasika pt. „Sieciaki. Misja: Bezpieczny Internet”. Książki zostały przekazane naszej placówce przez Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie w ramach powiatowych zawodów w układaniu kostki Rubika na czas pod hasłem „Wygraj z robotem”.
Serdecznie zapraszamy do lektury!
Pozdrawiamy,
Bibliotekarze: Beata Paluchowska i Monika Olejniczak
Lekcja historii Polski – Przez trzy kacety
20 marca lekcję historii w naszej szkole przeprowadził Pan Piotr Firkowski - syn Mirosława Firkowskiego. Przedstawił historię swojego ojca – więźnia obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau.
Uczestnicy zajęć wysłuchali hymnu obozowego i pieśni patriotycznej „Bagienni żołnierze”. Obejrzeli film „Dzień jak co dzień”, w którym przewodnikiem po obecnym Muzeum KL Auschwitz jest Mirosław Firkowski – naoczny świadek. W spotkaniu wzięli udział chętni uczniowie z klas VII i VIII. W ten sposób przyczyniliśmy się do spełnienia życzenia Pana Mirosława, który mawiał: „Należy pamiętać i czcić pamięć milionów ludzi, którzy oddali swoje życie za naszą wolność. Aby to nigdy się nie powtórzyło…”
Archiwum Aktualności