• Apel porządkowy dla uczniów klas VII i VIII

• 10 września 2024r. w hali sportowej naszej szkoły odbył się apel porządkowy dla uczniów klas VII i VIII.

Wicedyrektor szkoły, pani Joanna Czuba, rozpoczęła spotkanie od udzielenia uczniom porad, jak skutecznie i systematycznie od początku nowego roku szkolnego wdrożyć się do szkolnego życia:

• kładź się wcześniej do łóżka,

• przygotuj rzeczy wieczór wcześniej,

• rób sobie smaczne drugie śniadania,

• korzystaj z kalendarza lub planera,

• dotleniaj mózg,

• rób przerwy w nauce,

• używaj kolorowych przyborów,

• bądź przygotowany na każdą sytuację.

Następnie pani wicedyrektor przypomniała i omówiła zasady BHP związane z codziennością szkolnego życia. Kolejna część apelu porządkowego dotyczyła podstawowych zasad zachowania się w różnych miejscach w szkole i poza nią. Powinien ich przestrzegać każdy uczeń i każdy człowiek. Prowadząca podsumowała tę część spotkania słowami: O kulturze osobistej człowieka świadczy sposób, w jaki się odnosi do innych ludzi (…) zabawa kończy się, jeśli komuś sprawia ból i przykrość. Na zakończenie apelu głos zabrała dyrektor szkoły, pani Iwona Pietrzak. Podkreśliła szczególnie, jak ważne jest stosowne zachowanie podczas wszelkich uroczystości szkolnych, patriotycznych, zwłaszcza jeśli towarzyszą im sztandar szkoły i symbole narodowe.