• Rozpoczęcie roku szkolnego

• 2 września 2024 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie miała miejsce uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025 dla uczniów klas 4-8.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu przez wszystkich zgromadzonych Mazurka Dąbrowskiego zaintonowanego przez szkolny chór i złożeniu meldunku przez przewodniczącego samorządu szkolnego głos zabrała dyrektor szkoły, p. Iwona Pietrzak.  W pierwszych słowach wezwała wszystkich zgromadzonych do uczczenia minutą ciszy poległych za naszą wolność w czasie II wojny światowej.  Nawiązała również do wydarzeń związanych z toczącą się za naszą wschodnią granicą wojną Ukrainy z Rosją.

Pani dyrektor powitała wszystkich uczniów, zauważając ich energię i gotowość do nowych wyzwań: (…)przed Wami kolejny rok pełen nauki, odkryć i przygód. Pamiętajcie, że szkoła to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale także przestrzeń, gdzie możecie rozwijać swoje pasje, nawiązywać przyjaźnie i uczyć się współpracy. Każdy z Was ma w sobie ogromny potencjał, który będziemy wspólnie odkrywać i rozwijać.

Pani dyrektor przedstawiła nauczycieli – wychowawców, a następnie zwróciła się do rodziców uczniów: Szanowni Rodzice, dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzacie, powierzając nam edukację Waszych dzieci. Wspólnie z Wami będziemy dążyć do tego, aby nasi uczniowie rozwijali się w atmosferze bezpieczeństwa, wsparcia i zrozumienia. Wasza współpraca i zaangażowanie są dla nas niezwykle cenne.

Kolejne słowa skierowane zostały do nauczycieli: Drodzy Nauczyciele, przed nami kolejny rok pełen wyzwań i możliwości. Wasza pasja, zaangażowanie i profesjonalizm są fundamentem naszej szkoły. Wierzę, że wspólnie stworzymy środowisko, w którym każdy uczeń będzie mógł rozwijać swoje talenty i osiągać sukcesy oraz czuć się dobrze. A Państwo powiecie po roku zmagań, że dokonaliście tego najważniejszego - nauczyliście i wychowaliście młodego człowieka. Często zbuntowanego, ale w głębi duszy i serca emanującego dobrem i empatią oraz zaangażowaniem.

Pani dyrektor poinformowała również, że w minionym roku nasza szkoła przeszła szereg modernizacji mających na celu poprawę warunków nauki i pracy. Wyraziła przy tym wdzięczność Prezydentowi Miasta Kutno za wsparcie, cierpliwość i wielkie serce dla naszej szkoły.

W dalszej części przemówienia pani dyrektor przypomniała o wysokich wynikach naszych uczniów na egzaminie ósmoklasisty, finalistce Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii, czołowych miejscach i tytułach mistrzów w konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich, zawodach sportowych. Chwaliła aktywność w programach międzynarodowych.

Na koniec podziękowała Radzie Rodziców, a szczególnie Prezydium Rady Rodziców za moc inspiracji, kreatywnych pomysłów i codzienną wymianę myśli, zwracając się jednocześnie z prośbą o dalszą współpracę: Wspólnie możemy osiągnąć jeszcze więcej, tworząc środowisko, w którym każdy uczeń będzie mógł rozwijać swoje talenty i pasje. Wasze pomysły, sugestie i wsparcie są dla nas niezwykle ważne.

Uroczystość zakończyła się życzeniami: (…) udanego roku szkolnego, pełnego radości, sukcesów i niezapomnianych chwil. Niech ten rok będzie czasem wzajemnej kreatywności, inspiracji, wsparcia, współpracy oraz wzajemnego   szacunku .