• Szalony Tydzień w klasach I-III za nami

          • W dniach 11.03 - 15.03.24r. Samorząd klas I-III zaprosił wszystkich uczniów do wspólnej zabawy ph. „Szalony Tydzień.” W poniedziałek każdy mógł poczuć się jak w domu. Uczniowie „zapomnieli” zdjąć po nocy piżamy czy szlafroka i w takich ubraniach zameldowali się w szkole. Przynieśli też ulubione poduszki, przytulanki, domowe kapcie. Choć to był Dzień Śpiocha, wszyscy byli ożywieni i rześcy. We wtorek szkolne korytarze opanowali Fani bajek Walta Disney’a. Można więc było spotkać m.in.: Kaczora Donalda, Myszkę Miki, Króla Lwa, Pluto., Piękną i Bestię, Królewnę Śnieżkę… Kolejnego dnia – w środę, uczniowie wykorzystali wszystkie elementy garderoby, które mają pasiasty wzór. Były: koszulki, spodnie, bluzy, sukienki, spódnice, buty czy czapki, oczywiście w paski i paseczki! W czwartek na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa uczniowie założyli dwie kolorowe skarpetki, dając im czytelny znak zainteresowania i aprobaty. Oprócz tego na nogach dzieci pojawiły się buty nie do pary. Ostatniego dnia do szkoły zawitali Okularnicy w okularach hawajskich, imprezowych, przeciwsłonecznych z różnymi motywami oprawek.

            To był bardzo ciekawy i zabawny tydzień. Dziękujemy wszystkim, za aktywne włączenie się do wspólnej zabawy!

          • Zabawa z Ozobotami

          • W czwartek 14 marca uczniowie klasy IA byli w Bibliotece Pedagogicznej na zajęciach, podczas których poznawali świat robotów, tworząc skomplikowane trasy i pętle, jakie musi pokonać Ozobot. Dzięki wciągającej zabawie rozwijaliśmy swoją kreatywność i wyobraźnię przestrzenną oraz ćwiczyliśmy pamięć i koncentrację uwagi, a przy tym wspaniale się bawiliśmy. Było super!!!

          • WYRÓŻNIENIE AMELII MICHALAK W KONKURSIE RECYTATORSKIM „O ZŁOTE PIÓRO PREZYDENTA MIASTA KUTNO”

          • 13 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie po raz dwudziesty (konkurs odbywa się od 2004 roku) spotkali się najlepsi znawcy ortografii z kutnowskich szkół podstawowych.

            Wśród 24 uczestników w konkursowych zmaganiach wzięły udział cztery uczennice z naszej szkoły: Amelia Michalak z klasy 6 c, Iga Pałczyńska z klasy 6c (opiekun p.Joanna Lach-Skrzynecka), Zuzanna Pawłowska z klasy 7b oraz Julia Pigłowska z klasy 7b (opiekun p. Ewa Gawrońska).

            Amelia Michalak otrzymała wyróżnienie!

            Gratulujemy!

          • Gratulacje dla Leny i Piotrka z klasy IId

          • Lena Nogalska i Piotr Matysiak z klasy 2d nagrodzeni w konkursach plastycznych zorganizowanych przez Muzeum Pałac Saski w Kutnie . Lenka zdobyła 3 miejsce w konkursie "Różane Kutno" , a Piotruś 2 miejsce w konkursie "Pałac Saski". Dyplomy za udział dostali również pozostali uczestnicy konkursu, czyli Zosia Marzec i Jaś Wiśniewski. Opiekunem dzieci była p. Aneta Szymańska -Gruszka.

            Gratulacje dla wszystkich uczestników!

          • Ochrona danych osobowych i bezpieczeństwo w sieci o zasięgu międzynarodowym!

          • 6 marca 2024r. o godzinie 19.00 siedmioro naszych uczniów: Julianna Bartczak kl. 6c, Hanna Olejniczak kl. 6c, Jakub Ojrzanowski kl. 6c, Lena Polańczyk kl. 6c, Julia Król kl. 6c, Antoni Szymczak kl. 6c i Bogusława Czuba kl. 5c pod kierunkiem p. Agnieszki Tracz wzięło udział w międzynarodowym inauguracyjnym spotkaniu eTwinning, które dotyczyło nowego międzynarodowego projektu „The sky is the limit - motivation to learn”. W ramach tego wydarzenia zaprosiliśmy do udziału w naszym międzynarodowym spotkaniu nauczyciela informatyki p. Małgorzatę Margulską-Haczyk i uczniów realizujących inicjatywę #Twoja dane – Twoja sprawa. Nasi zdolni uczniowie zapoznali uczestników spotkania ze złotymi zasadami dot. ochrony danych w postaci prezentacji multimedialnej w języku angielskim: pt. „How to protect personal data?”. Dzięki temu rozwijali  oni swoje kompetencje językowe, ale także mieli możliwość przedstawienia przyjaciołom z Turcji, Jordanii, Litwy, Północnej Macedonii netykiety oraz nadrzędnych zasad dot. ochrony danych.

            Była to dla nas niezwykła przygoda, którą z pewnością powtórzymy!

          • HISTORIA JEST KOBIETĄ

          • W związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet, chętni uczniowie z klas VII i VIII wzięli udział w projekcie ,,Historia jest Kobietą”. Zadanie polegało na uzupełnieniu infografiki dotyczącej fascynujących kobiet, które wpłynęły na rozwój naszego świata.

          • Zwiedzili najgłębszą w Polsce trasę turystyczną

          • Uczniowie klasy VId i Vb 6 marca 2024 r. byli na wycieczce w Kopalni Soli w Kłodawie. To największa i najgłębsza kopalnia soli w Polsce. Tutaj udostępniona jest dla zwiedzających najgłębsza polska trasa turystyczna. Uczniowie zjechali windą w prawdziwym szybie górniczym na poziom 600 metrów pod ziemię a następnie przemierzali korytarze i wyrobiska przez pokłady soli kamiennej, w tym unikatowej, liczącej ponad 250 mln lat, soli różowej. W Europie taka sól wydobywana jest wyłącznie w Kłodawie. To tutaj jest też jedyne na świecie miejsce wydobycia tzw. „soli niebieskiej”, która znalazła zastosowanie w lecznictwie i kosmetyce. Widok różowych ścian solnych, ich faktura i kolorystyka sprawiały, że uczniowie czuli się, jakby znaleźli się w innym świecie. Zwiedzanie aktywnej kopalni soli pozwoliło zobaczyć autentyczny świat górnictwa, metody, narzędzia i techniki pozyskiwania tego cennego surowca. Ponad 2 godzinne zwiedzanie obejmowało również prelekcję o historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Uczniowie doświadczyli unikalnego mikroklimatu panującego w podziemnych chodnikach - chłodnej temperatury, specyficznej wilgotności i powietrza nasyconego minerałami. Wycieczka zorganizowana przez wychowawczynie klas panie Alinę Limanowską i Agnieszkę Mikołajczyk, była nie tylko doskonałą lekcją geografii, przyrody czy historii, ale również niezapomnianym doświadczeniem sensorycznym.

          • Emocje Codey’a

          • Codey – nasz informatyczny przyjaciel – jak na robota nowej generacji przystało, potrafi wyrażać wiele różnorodnych emocji. Podczas lekcji informatyki na wyświetlaczu robota dominowały: „uśmiech”, „dreszczyk”, „dumny”, „niegrzeczny” oraz „uh_oh”. Natomiast na twarzach naszych uczniów rysował się absolutny sukces.

            Roboty w szkolnych pracowniach wyrażają emocje dzięki programowi #laboratoriaprzyszłości

          • HAPPENING PRZECIWKO PRZEMOCY

          • We wtorek, 5 marca 2024r. uczniowie klasy VIIa (wych. Joanna Lach-Skrzynecka) w ramach szkolnej Kampanii Antyprzemocowej, która została zaplanowana w ramach realizacji szkolnego programu profilaktyczno - wychowawczego na rok szkolny 2023/2024, zorganizowali happening. Ubrani w stroje o kolorach symbolizujących sprzeciw wobec przemocy, czyli biały, pomarańczowy i fioletowy, z przypiętymi do koszulek fioletowymi wstążeczkami, przemaszerowali szkolnymi holami. Na własnoręcznie przygotowanych transparentach wpisali hasła, które skandowali, maszerując przez szkołę:

            TWOJA NIEMOC WSPIERA PRZEMOC!

            CHCEMY MOCY, NIE PRZEMOCY!

            KOCHAJ, SZANUJ, NIE KRZYWDŹ!

            KRZYCZĄC, NIE POMAGASZ!

            ŻYJMY W ZGODZIE, NIE W NIEZGODZIE!

            CZŁOWIEK JEST TYLE WART, CO JEGO CZYNY!

            AGRESJA BUDZI AGRESJĘ!

            Kolorowy korowód przyciągał zainteresowanie zarówno starszych, jak i najmłodszych uczniów.

          • "Jak zostać genialnym hultajem?"

          • Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,

            miło jest nam poinformować, że księgozbiór naszej szkolnej biblioteki wzbogacił się o wyjątkową książkę pt. „Jak zostać genialnym hultajem?”, przekazaną przez Fundację State of Poland. Jest ona nie tylko źródłem wiedzy, lecz także inspiracją do dokonywania wielkich rzeczy.

            „Jak zostać genialnym hultajem?” to publikacja, która prezentuje sto postaci wybitnych Polek i Polaków – wynalazców, naukowców, sportowców, artystów – którzy pokazali, że każdy może osiągnąć sukces i wywalczyć swoje miejsce w historii. Czytający przekonają się, że w polskim charakterze leży upór w dążeniu do celu, fantazja i nieszablonowe myślenie. W towarzystwie pięknych i zróżnicowanych estetycznie ilustracji, każda z opowieści ukazuje niezliczone możliwości, jakie tkwią w naszym polskim dziedzictwie.

            Ofiarodawcy książki są przekonani, że utwór o niesamowitych postaciach stanie się inspiracją dla wielu młodych ludzi. Zachęcają do wykorzystania publikacji w ramach różnych szkolnych inicjatyw, aby stała się nie tylko źródłem wiedzy, lecz także pretekstem do rozmów, dyskusji oraz podejmowanych aktywności.

            Zapraszamy do biblioteki szkolnej po tę wyjątkową książkę!
             

            Bibliotekarze:

            Beata Paluchowska

            Monika Olejniczak

          • Konkurs Talentów uczniów kl. 4-8 z okazji Święta Patrona Szkoły

          • Nasza szkoła przywiązuje dużą wagę do tradycji. Już od wielu lat obchodzimy „Dzień Patrona”, poświęcony pamięci najdłużej panującego króla polski Władysława Jagiełły.

            We wtorek mogliśmy uczestniczyć w „Królewskim Konkursie Talentów”, na którym chętni uczniowie zaprezentowali swoje uzdolnienia przed szkolną społecznością. Oprócz pokazów tanecznych, pojawiły się również występy wokalne, a także prezentacje gry na instrumentach muzycznych takich jak gitara, czy też pianino cyfrowe. W konkursie swoje prace mogli zaprezentować uczniowie, którzy pięknie malują, lub zajmują się rękodziełem i tworzą oryginalne bransoletki.

            Niewątpliwie tegoroczne święto naszego Patrona sprawiło uczniom naszej szkoły dużo radości i zapamiętamy je na bardzo długo.

          • Dzień Patrona Szkoły w klasach IV-VIII

          • Reprezentacje klas IV-VII wzięły udział w warsztatach Władysław Jagiełło – Nasz Patron, które zostały przeprowadzone przez uczennice i uczniów z klasy VIII a.

            Po obejrzeniu prezentacji i przypomnieniu najważniejszych informacji z życia króla Władysława i jego żony Jadwigi rozpoczęła się międzyklasowa rywalizacja. Po wykonaniu pięciu zadań w kategoriach: test wiedzy, puzzle, rebus, krzyżówka i kodeks rycerski, najlepsi okazali się przedstawiciele klas: IV a, IV c, V a i VII a. Gratulujemy!

            Koordynatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki historii p. Aleksandra Szymczak i p. Patrycja Staniszewska.