• Informacja o wpłatach za obiady

• Szanowni Rodzice

Od lutego bieżącego roku informacja dotycząca kwoty przelewanej na konto za obiady ucznia będzie przekazywana uczniom lub rodzicom w formie pisemnej przez kierownika świetlicy i stołówki szkolnej.

• Spotkanie z wiceprezydentem miasta Kutno, Panem Zbigniewem Wdowiakiem

• 17.01.2019r. odbyło się kolejne spotkanie uczestników "Spotkań przy szabasowych świecach - polsko - żydowska przeszłość naszego miasta", realizujących Kutnowskie Granty Oświatowe ph. "Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga".

W tym dniu odwiedził nas Pan Zbigniew Wdowiak - wiceprezydent naszego miasta. Opowiadał nam o polsko-żydowskiej przeszłości Kutna. Dowiedzieliśmy się o żydowskich twórcach i muzykach, bez których polska kultura byłaby bardzo uboga. Dzięki żydowskim pisarzom powstało wiele utworów dla dzieci. Pisali je jedni z najbardziej znanych twórców - Jan Brzechwa i Julian Tuwim.

Po raz pierwszy usłyszeliśmy też o tym, że Kutno było kiedyś miastem prywatnym, które przyciągało licznymi przywilejami Żydów, chcących tu prowadzić interesy.

Rozmawialiśmy również o Antonim Troczewskim, który nie darzył sympatią Żydów. Ciekawostką było to, że i on, i Szalom Asz otrzymali w dwudziestoleciu międzywojennym Order Polonia Restituta, ustanowiony 1921 w celu nagrodzenia zasług położonych w służbie dla państwa i społeczeństwa.

Pan Zbigniew Wdowiak opowiedział o muzyku jazzowym, Zaharze Mironie, zdobywcy nagrody Grammy. Wspomniał również o innych znanych ludziach żydowskiego pochodzenia m.in. Perecu, Lem, Zamenhofie.

Od wiceprezydenta Kutna usłyszeliśmy historię z jego życia. Opowiadał o spotkaniu z synem esesmana podczas wizyty w obozie Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Spotkanie bardzo nam się podobało. Cała grupa podziękowała naszemu gościowi za możliwość obcowania z historią naszego regionu (i nie tylko) w niecodzienny sposób.

• Podziękowanie za udział w akcji Szlachetna Paczka

• Po raz pierwszy w historii naszej szkoły wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Grono Rady Pedagogicznej zebrało środki finansowe i przekazało koordynatorowi akcji. Wsparliśmy w ten sposób 3 osobową rodzinę, która potrzebowała pomocy.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

• Dziękujemy za wsparcie WOŚP

• Jest taki wyjątkowy dzień, kiedy wszystkie serca biją w rytm Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki ofiarności uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, w naszej szkole zebraliśmy do stacjonarnej puszki kwotę 774,35 zł. W ten sposób pomogliśmy potrzebującym dzieciom. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i naszym wolontariuszom za dobroć serca i zaangażowanie w 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dyrektor Szkoły - Małgorzata Margulska - Haczyk, koordynator - Beata Paluchowska, opiekun Samorządu Uczniowskiego - Aneta Marczak.