Uczniowie klasy Id wykonali kolejne zadanie z projektu Kreatywne prace plastyczne. Dzieci odciskały na kartce liście bzu , a następnie z bibuły przyklejały piękne fioletowe i różowe bukiety. Z wykonanych prac powstała wystawa skierowana dla Mam z okazji Ich święta.
Kreatywne prace plastyczne- zadanie majowe wykonane
- 17
WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII "NA WIDELCU".
- 36
Uczniowie klasy II d uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w pizzerii "Na Widelcu". Wspólnie przygotowywali i piekli pizzę. Wypieki były przepyszne. Brawa dla małych kucharzy! 🙂
Karty Grabowskiego - warto było się zaangażować
- 16
W dniu 8 maja 2023r. w naszej szkole zakończono realizację grantu matematycznego: Łamigłówki logiczne z Kartami Grabowskiego, zrealizowanego w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych - Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.
Nasi uczniowie odbyli 20 spotkań, na których trenowali działania matematyczne (dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie) oraz rozwijali umiejętności logicznego myślenia. Uczestnicy mieli możliwość nauki poprzez zabawę. Karty Grabowskiego dostarczyły ogromną ilość pomysłów na gry i zabawy rozwijające umiejętności matematyczne uczniów.
Podczas realizacji odbyły się również zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej w Zgierzu - filia w Kutnie, gdzie uczniowie poznali zasady pracy z robotami edukacyjnymi - Ozobotami. Uczniowie sprawnie wykonywali zadania z programowania, logicznego myślenia.
Na zakończenie naszych spotkań uczestnicy projektu wyszli z sal lekcyjnych i na płycie chodnikowej przed szkołą stworzyli tabliczkowe graffiti. Bawiąc się, sprawdzali swoje umiejętności matematyczne, szczególnie znajomość tabliczki mnożenia.
Karty Grabowskiego to kopalnia pomysłów na usprawnienie myślenia matematycznego. Każda gra z Kart Grabowskiego ma inną dynamikę, zabawy można dostosować do wieku, charakteru i usposobienia dziecka. Gry angażują, zmieniają naukę w odkrywczą, pełną przygód zabawę. Serdecznie polecamy je wszystkim.
#edukacjawruchu - aktywna Dziewiątka
Uczniowie klas czwartych (i nie tylko) dołączyli do aktywnej społeczności Dziewiątki. Razem z @v4sport.Fundacja @AkademiaKrokietaiLamy @SzkolnyZwiązekSportowy"DolnyŚląsk" #NowWeMove #MOVEWeek #MOVEWeekPoland #FindYourMOVE #edukacjawruchu ćwiczymy, tańczymy i stawiamy na aktywność fizyczną podczas przerw.
Koloriada w SP1
- 4
Dnia 26 maja 2023 r. sześcioosobowa grupa w składzie: Wiktor Cieślak, Julian Kaźmierczak, Lena Lewandowska, Stanisław Rojewski, Patrycja Rybak oraz Hanna Stańczak, reprezentowała naszą szkołę na imprezie integracyjnej KOLORIADA, zorganizowanej przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Kutnie. Uczniowie wzięli udział w sześciu konkurencjach sportowych, dbając o przestrzeganie zasad fair play oraz miło spędzili czas, korzystając z dodatkowych atrakcji proponowanych przez organizatorów. Szczególnie dużo emocji wywarło przedstawienie w wykonaniu nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 1, które nagrodzono gromkimi brawami. Opiekę na uczniami sprawowali: Agnieszka Sodulska i Mariusz Baranowski.
#MOVEWeek (Tydzień Ruchu) - pierwszy dzień za nami.
Pierwszy dzień aktywności fizycznej w Tygodniu Ruchu za nami. Pierwszoklasiści uczyli się figur geometrycznych pokazując je w rytm muzyki. Była to doskonała okazja, żeby rozprostować ręce i nogi, a dodatkowo wspaniale się bawić. Ruch dodaje energii, wzmacnia ciało i pomaga radzić sobie ze stresem.
Do zobaczenia na kolejnych Aktywnych Przerwach.
Monika Antczak
Aneta Szymańska-Gruszka
@v4sport.Fundacja @AkademiaKrokietaiLamy @SzkolnyZwiązekSportowy"DolnyŚląsk" #NowWeMove #MOVEWeek #MOVEWeekPoland #FindYourMOVE #edukacjawruchu
#MOVEWeek (Tydzień Ruchu)
#MOVEWeek (Tydzień Ruchu) to ogólnoeuropejska inicjatywa, będąca integralną częścią kampanii NowWeMOVE, której celem jest zwiększenie liczby aktywnych fizycznie ludzi na całym świecie.
22 maja startuje dwunasta już edycja tego wydarzenia, w którym nasza szkoła weźmie aktywny udział!
Przez cały tydzień na terenie Europy będą odbywały się wydarzenia sportowe, których głównym celem jest promowanie różnych form ruchu i zdrowego stylu życia. Od swojej pierwszej edycji, MOVE Week zebrał ponad 4 miliony uczestników i stał się jednym z największych na świecie wydarzeń sportowych promujących korzyści z regularnego uprawiania sportu i aktywności fizycznej.
Ostatnie dni maja upłyną w naszej szkole pod hasłem Planu Aktywnych Przerw, będzie dużo ruchu i jeszcze więcej zabawy.
Życzymy aktywnego (nie tylko) tygodnia !
Monika Antczak
Aneta Szymańska-Gruszka
koordynatorki projektu
#NowWeMove #MOVEWeek #MOVEWeekPoland #FindYourMOVE #edukacjawruchu @V4sport.Fundacja @AkademiaKrokietaiLamy@SzkolnyZwiązekSportowy”DolnyŚląsk”
https://poland.moveweek.eu/
Pierwszoklasiści na wycieczce w Łodzi
- 185
Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła uczniom klas Ib i Id, którzy 16 maja wybrali się na wycieczkę do łódzkiego Orientarium ZOO oraz Experymentarium. Zwiedzanie Orientarium rozpoczęto od obejrzenia podwodnego tunelu, mającego około 26 m długości i 2,4 m wysokości. Dzieci mogły podziwiać przepiękną rafę koralową, mnóstwo gatunków ryb, zwierząt z Afryki, Azji, Australii, Ameryki Południowej. Podczas spaceru po alejach zoo spotkały też wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt np.: zebry, słonie, żyrafy, lamy, małpy...Po takiej dawce wrażeń przyszedł czas na kolejne atrakcje w Experynentarium. Tu samo wejście mostkiem sprawiło, że na kilkanaście sekund wszyscy doświadczyli uniesienia nad ziemią, stracili grunt pod nogami, widząc wirujący miraż kolorów i świateł. Zwiedzając interaktywną wystawę na wielu stanowiskach pierwszoklasiści mogli samodzielne poznawać zagadnienia z wielu dziedzin nauki, techniki oraz kultury. To była wspaniała zabawa i rozrywka edukacyjna. Na zakończenie pobytu w Experymentarium dzieci uczestniczyły w warsztatach – Ekologia. Recykling. Poznały konsekwencje wyrzucania śmieci w niedozwolonych miejscach, dowiedziały się co mogą zrobić, aby produkować ich mniej. Na koniec wszyscy otrzymali bawełniane torebki, które ozdabiali według własnego pomysłu.
Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone, bogatsze o wiele cennych informacji przyrodniczych i niezapomniane wrażenia z dna morskiego.
Laureaci Konkursów Przedmiotowych z Geografii i Historii
- 16
Dnia 17 maja o godz. 9:00 w Auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość podsumowania Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych , zorganizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty.
Uczestniczyli w niej uczniowie klasy VIII f Krzysztof Lubowiecki ( Laureat Konkursu Kuratoryjnego z geografii, Finalista Konkursu Kuratoryjnego z historii) oraz Adam Toć ( Laureat Konkursu Kuratoryjnego z historii) wraz z opiekunami: nauczycielką geografii Panią Beatą Ostrowską oraz Panią Aleksandrą Szymczak, nauczycielką historii.
Łódzki Kurator Oświaty Pan Waldemar Flajszer wręczył Laureatom Konkursów dyplomy i nagrody. Pogratulował dużej wiedzy i umiejętności, podziękował za trud przygotowania nauczycielom, a Laureatom życzył dalszych sukcesów w nauce i zwycięstw w kolejnych konkursach.
Powodzenia na egzaminie!
Informacje dotyczące egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2022/2023
Drodzy Uczniowie oraz Rodzice.
Poniżej zamieszczone zostały informacje dotyczące organizacji oraz przebiegu egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2022/2023.
1. Termin główny egzaminu:
- język polski – 23 maja 2023 r. (wtorek), czas trwania 120 min. *180 min. czas wydłużony dla uprawnionych,
- matematyka – 24 maja 2023 r. (środa), czas trwania 100 min. *150 min. czas wydłużony dla uprawnionych,
- język obcy nowożytny – 25 maja 2023 r. (czwartek), czas trwania 90 min. *135 czas wydłużony dla uprawnionych.
Jako termin dodatkowy, dla tych którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminu w dniach 23-25 maja, wyznaczono 12-14 czerwca 2023 r.
2. Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy.
3. Uczniowie na egzamin przychodzą w stroju galowym najpóźniej o 8.25.
4. Uczniowie nie wnoszą na salę egzaminacyjną urządzeń telekomunikacyjnych, żadnych książek (oprócz słowników przez uprawnionych uczniów), maskotek poza: długopisem z czarnym wkładem może być cienkopis (nie może być ścieralny), linijką na matematyce, małą butelką wody, którą stawiają na podłodze przy nodze stolika.
5. Uczniowie, wchodząc do szkoły głównym wejściem na hol, podają dyżurującemu nauczycielowi swoje imię i nazwisko oraz klasę.
6. Uczniowie zostawiają swoje rzeczy w wyznaczonej sali (szatni), która będzie zamknięta w trakcie egzaminu:
Przydział sal z przeznaczeniem na szatnie:
C13 – uczniowie piszący egzamin w salach na 2 piętrze – segment C
C14- uczniowie piszący egzamin w salach na 1 piętrze– segment C
C12 – uczniowie piszący egzamin w salach w segmencie B
7. Uczniowie udają się pod wyznaczoną salę egzaminacyjną.
8. Jeden z uczniów piszący w danej sali idzie z przewodniczącym zespołu nadzorującego i członkiem zespołu do PZE – dyrektora szkoły po testy egzaminacyjne.
9. Uczniowie w poszczególnych salach egzaminacyjnych piszą egzamin zgodnie z imiennymi listami wywieszonym na drzwiach do segmentów oraz na drzwiach sal egzaminacyjnych (poniedziałek o 13.00).
10. Uczniowie są wpuszczani do sali egzaminacyjnej po okazaniu dokumentu tożsamości (np. legitymacji szkolnej). Po wyczytaniu z listy uczeń wylosuje numer stolika, przy którym będzie pracował. Numer ten zostanie zapisany do Wykazu zdających w danej sali. Uczeń nie może zmienić wylosowanego miejsca.
11. Następnie uczniowie otrzymają od przewodniczącego zespołu nadzorującego paski z imieniem i nazwiskiem, kodem, nr PESEL oraz naklejki (po 2 naklejki na każdy egzamin z j. polskiego i j. angielskiego oraz z matematyki).
12. Na wylosowane miejsce pracy będą kierowani przez członka zespołu nadzorującego.
13. Następnie zostaną zapoznani przez przewodniczącego z zasadami zachowania na egzaminie (m.in. że każdy problem, pytanie uczeń zgłasza przez podniesienie ręki - o zasadach oddawania arkuszy po zakończeniu pracy; o tym że na 10 minut przed zakończeniem czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem będą mieli przypomniane o konieczności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi; - o dodatkowych 5 minutach, które otrzymają po zakończeniu czasu przeznaczonego na rozwiązywanie zadań wyłącznie na sprawdzenie poprawności przeniesienia odpowiedzi do zadań zamkniętych na kartę odpowiedzi – dotyczy uczniów bez dostosowań.
14. Uczniowie z dostosowaniami, nie przenoszą rozwiązań zadań zamkniętych na kartę odpowiedzi. Ich prace kodują członkowie zespołu nadzorującego.
15. O wyznaczonej godzinie, nie wcześniej, otrzymują arkusze egzaminacyjne. Po otrzymaniu zeszytów egzaminacyjnych na polecenie przewodniczącego zespołu nadzorującego odczytują instrukcję i muszą sprawdzić, czy zestaw egzaminacyjny jest kompletny, tzn. czy ma wszystkie strony, czy są one wyraźnie wydrukowane. Jeżeli byłyby istotne braki należy natychmiast zgłosić przewodniczącemu zespołu nadzorującego. Po czynnościach organizacyjnych (sprawdzeniu poprawności danych na naklejkach, wpisaniu kodu, nr PESEL, naklejeniu naklejek (najpierw na karcie odpowiedzi a później na arkuszu, uzyskaniu informacji na temat zaznaczania odpowiedzi i nanoszenia poprawek, itd.), o czym zostaną poinformowani przez przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego, zapisany zostaje czas rozpoczęcia i zakończenia egzaminu, co sygnalizuje rozpoczęcie pracy z testem egzaminacyjnym.
16. Zespół nadzorujący może udzielać uczniom wyjaśnień tylko w kwestii instrukcji, nie może udzielać wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych ani ich komentować.
17. W czasie trwania egzaminu uczeń pracuje samodzielnie i nie zakłóca przebiegu egzaminu, a w szczególności:
- nie opuszcza sali egzaminacyjnej (tylko w szczególnie uzasadnionej sytuacji, np. zdrowotnej może opuścić salę po uzyskaniu pozwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego i przy zachowaniu warunków uniemożliwiających kontaktowanie się zdającego z innymi osobami),
- nie opuszcza wylosowanego miejsca,
- w żadnej formie nie porozumiewa się z innymi zdającymi, nie wypowiada uwag i komentarzy,
- nie zakłóca przebiegu egzaminu.
18. Na egzaminie z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego pracują z całym arkuszem egzaminacyjnym, nie odrywają kart odpowiedzi.
19. Na egzaminie z matematyki uczniowie nie piszą rozwiązań na marginesie, mogą robić notatki w brudnopisie.
20. Uczeń, który ukończył pracę przed wyznaczonym czasem, zgłasza przez podniesienie ręki i czeka na podejście członka zespołu nadzorującego.
21. Po zakończonym egzaminie (co zgłaszają przez podniesienie ręki) uczniowie czekają na instrukcje przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego.
22. Po arkusz podchodzi członek zespołu, który w obecności ucznia sprawdza kompletność arkusza, poprawność zakodowania arkusza i uzupełnienie karty odpowiedzi (w przypadku uczniów z dostosowaniami zaznaczenie odpowiedzi w arkuszu). Gdy pozwala na to czas, nakazuje uczniom uzupełnienie karty odpowiedzi. Uczeń wykonuje czynności samodzielnie.
23. Uczeń może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem), ale najpóźniej na 10 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 10 minut przed zakończeniem egzaminu uczeń (nawet jeżeli skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) nie opuszcza sali egzaminacyjnej.
24. Uczniowie opuszczają salę, gdy otrzymają zgodę przewodniczącego zespołu nadzorującego. Wychodząc, zostawiają na ławce paseczki z kodami, spinacze.
25. Pracom zespołu egzaminacyjnego przypatruje się jeden z uczniów, który pozostaje w sali egzaminacyjnej do zakończenia prac komisji.
26. Starajcie się wykorzystać w pełni, maksymalnie czas przeznaczony na pracę z arkuszem. Czytajcie dokładnie polecenia – podkreślcie w poleceniu czynności, które macie wykonać. Zapisujcie czytelnie odpowiedzi. Dokładnie zamalowujcie kwadraciki na karcie odpowiedzi i sprawdźcie, czy przenieśliście poprawnie odpowiedzi na kartę odpowiedzi.
27. W razie stwierdzenia naruszenia przepisów Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej może unieważnić egzamin w stosunku do wszystkich zdających albo do poszczególnych zdających.
28. Najczęstsze powody unieważnienia mogą być następujące, np.:
- niesamodzielne rozwiązanie zadań,
- występowanie w pracy egzaminacyjnej ucznia jednakowych sformułowań wskazujących na udostępnianie/korzystanie z rozwiązań innego ucznia,
- niemożność ustalenia wyników danej części sprawdzianu z powodu zniszczenia pracy egzaminacyjnej
- wniesienie przez ucznia do sali egzaminacyjnej urządzenia telekomunikacyjnego albo korzystanie z niego podczas egzaminu
- zakłócanie przez ucznia prawidłowego przebiegu egzaminu w sposób utrudniający pracę pozostałym zdającym.
29. Wyniki zostaną opublikowane 3 lipca w ZIU SIOEO i przekazane szkołom (uczniowie otrzymają loginy i hasła na najbliższych (po egzaminie) zajęciach z wychowawcą), do 6 lipca zostaną przekazane zaświadczenia przez OKE do szkół, 6 lipca nastąpi wydanie uczniom zaświadczeń (informacja w e- dzienniku).
Życzymy Wam odwagi, bo ona rodzi sukces, mobilizacji, bo ona wpływa na jasność myśli, spokoju, bo on decyduje o dokładności.
Połamania piór!
Dyrektor szkoły
Małgorzata Margulska-Haczyk
Wicedyrektor
Iwona Pietrzak
Turniejada klas I
- 32
W dniu 15.05.2023 r. odbyła się Turniejada sportowa dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści rywalizowali ze sobą w 5 konkurencjach:
- Bieg slalomem z pałeczką sztafetową
- „Sadzenie ziemniaków”
- Wyścig piłek w siadzie
- Wyścig z toczeniem piłki
- Rzuty woreczkami
Głównym celem sportowej rywalizacji było:
- rozwijanie sprawności fizycznej dzieci,
- uczestniczenie w zabawach bieżnych,
- tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w grupie,
- poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej,
- stosowanie zasad właściwego dopingu sportowego.
O zajętym miejscu w Turniejadzie zadecydowała łączna suma zdobytych punktów uzyskanych w pięciu konkurencjach. Skład sędziowski przyznał ex aequo pierwsze miejsce dwóm klasom: IC i ID za taką samą liczbę zdobytych punktów (16). Drugie miejsce zajęła klasa IB (10 pkt), a trzecie klasa IA (8 pkt). Po zakończonej rywalizacji wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe długopisy (ufundowane przez Radę Rodziców) oraz dyplomy dla klas za aktywny udział w zawodach sportowych.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju!!!
Organizator Monika Antczak
Finał Powiatowy w Czwórboju LA
11.05.2023r. obył się Finał Powiatowy w Czwórboju LA.
Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców okazaliśmy się najlepsi i wywalczyliśmy awans do półfinału wojewódzkiego.
Gratulujemy uczestnikom i życzymy powodzenia w dalszym etapie!
Opiekunami byli:
Mariusz Baranowski
Jacek Kudła
Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Festiwalu Sztafet
10.05.2023 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Festiwalu Sztafet. Nasza szkoła startowała w 6 konkurencjach biegowych.
Najlepiej poszło sztafecie szwedzkiej chłopców. Drużyna wywalczyła tytuł Mistrza Województwa.
Skład drużyny: Franciszek Lewański, Stanisław Buczkowski, Filip Wiśniewski i Bartosz Gralak.
Dwie drużyny dziewcząt wywalczyły tytuł wicemistrzyń:
- 4x100 ID
Skład drużyny: Joanna Filipiak, Hanna Nowicka, Marta Obielska, Lena Szafrańska (rez. Iga Darmach)
- sztafeta olimpijska
Skład drużyny: Amelia Gągolewska, Marlena Humeniuk, Patrycja Wojciechowska oraz Paulina Żylak.
Pozostałe miejsca naszych drużyn:
7. 4x100m IMS dziewcząt
9. 4x100m ID chłopców
6.sztafeta olimpijska IMS chłopców
Brawa dla wszystkich reprezentantów naszej szkoły! Dzielnie reprezentowaliśmy Miasto Kutno.
Opiekunami byli:
Mariusz Baranowski
Jacek Kudła
Uczniowie nagrodzeni w konkursach zorganizowanych przez bibliotekarzy szkolnych.
Nowa galeria Uczniowie nagrodzeni w konkursach zorganizowanych przez bibliotekarzy szkolnych. została dodana do albumu fotograficznego
6
Uczniowie kl. VI C zrealizowali Ogólnopolski Projekt "Autystycznie Aktywni"
- 8
Uczniowie kl. VI C wraz z wychowawczynią p. Edytą Woźniak włączyli się w realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Autystycznie Aktywni". Jego organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 2 w Kutnie.
Młodzież z ogromnym zaangażowaniem wykonała zadania zaproponowane przez organizatora w "Banku zadań":
- „Fakty i mity wokół autyzmu” - kształtujemy krytyczne podejście do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych (podczas zajęć z wychowawcą oraz w ramach zebrania z rodzicami uczniowie oraz ich najbliżsi obejrzeli prezentację oraz filmy edukacyjne na temat autyzmu),
- prace literackie "Moje życie za 10 lat" (cała klasa),
- „A jak autyzm” – układamy literkę A (lub cały wyraz) z dostępnych materiałów (autorzy Jacek, Oskar, Artur, Adam, Kacper, Bartek, Szymon),
- „Kuchnia na niebiesko” – zajęcia kulinarne- przygotowanie potrawy w kolorze niebieskim (kuchnią zawładnęły Magda, Oliwia, Lena i Krysia),
- „Piosenka jest dobra na wszystko…” - ułożenie piosenki (Krysia I Franek wspólnie skomponowali muzykę, Krysia napisała słowa do niej w języku angielskim i oczywiście oboje pięknie ją zaprezentowali),
- Prezentacja własnej placówki – filmik (nakręcony, zmontowany i zaprezentowany przez Ulę),
- „Świat w moich kolorach” – kolaż na niebiesko przygotowały Maja i Julia,
- „Bliżej natury…” oraz „Otwórz się na wiosnę” – zajęcia w terenie – niebieskie latawce uniosły się w niebo na "górce" przy szkole dzięki Kubie, Alanowi, Karimowi i Borysowi, a zabawa na szkolnym placu zabaw zakończyła dwugodzinną prezentację prac uczniów poprowadzoną przez Ewę. Na zajęciach obowiązywał "dress code" czyli element stroju w kolorze niebieskim.
Nad wszystkim czuwały piękne błękitne Anioły wykonane na szydełku przez Babcię Uli w towarzystwie tulipanów wykonanych własnoręcznie przez każdego ucznia klasy VI C podczas pierwszych zajęć w ramach projektu.
Główne założenia projektu to:
1. Podnoszenie zainteresowania i zaangażowania uczestników w proces edukacyjny; rozbudzanie ich aktywności i motywacji do działania.
2. Stwarzanie sytuacji edukacyjnych i społecznych umożliwiających osiągnięcie sukcesu przez osoby o specjalnych potrzebach edukacyjnych, w szczególności ze spektrum autyzmu.
3. Podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat spectrum autyzmu. Zwrócenie uwagi na problemy z jakimi borykają się osobyz autyzmem oraz ich rodziny.
4. Nawiązanie współpracy z placówkami pracującymi z osobami w spektrum autyzmu – wymiana wzajemnych doświadczeń i dobrych praktyk.
(źródło: https://sosw2kutno.szkolnastrona.pl/a,77,autystycznie-aktywni)
Spotkanie autorskie z pisarką p. Ewą Martynkien
- 29
W dniu 10.05.2023 r. uczniowie z klas: IV B, IV D, V B, V C, VI B, VI C i VIII B wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Ewą Martynkien, zorganizowanym przez MiPBP w Kutnie.
Pani Ewa Martynkien jest autorką książek dla dzieci, pedagogiem, scenarzystką oraz reżyserką. Do jej najbardziej znanych książek należą: "Detektyw Melania Kura", "Józia Kłopotek i otchłań klęsk" oraz "Mój kumpel Jeremi".
Spotkanie odbyło się w ramach XI edycji projektu "Z książką na walizkach". Przebiegło ono w miłej i przyjaznej atmosferze. Pani Ewa Martynkien mówiła o swojej twórczości, czytała fragmenty książek, odpowiadała na liczne pytania uczniów i podpisywała swoje utwory.
Podczas spotkania wyłoniono również zwycięzcę konkursu plastycznego pt. "Bliscy nieprzeciętni". Nagrodzona została praca uczennicy klasy IV B Zosi Abramowicz. Weźmie ona udział w finale projektu. Pozostali, wyróżnieni w tym konkursie uczniowie: Wanesa Wiśniewska z kl. VIII B, Hanna Biegniewska z kl. V B, Magdalena Chlebosz z kl. IV D otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Kolejne spotkanie w ramach projektu eTwinning za nami
9 maja 2023r. o godzinie 20:00 Maja Towalska kl. 8f, Weronika Gołębiewska kl. 8f, Bogusława Czuba kl. 4c, Nadia Chlebna kl. 4a, Wiktoria Sikora kl. 4a, Maja Dajer kl. 4a, Zuzanna Żydowo kl. 4a, Lena Polańczyk kl. 5c, Julianna Bartczak kl. 5c i Iga Pałczyńska kl.5c ze SP Nr 9 pod kierunkiem p. Agnieszki Tracz uczestniczyły w spotkaniu on-line na platformie Zoom z uczniami i nauczycielami z Turcji.
Podczas spotkania uczennice miały możliwość przedstawienia swoich pomysłów dot. realizacji zadań w ramach międzynarodowego projektu eTwinning „Give me a hand”. Były bardzo kreatywne, proponując wspólne tworzenie sztuki wyrażającej emocje czy filmików dotyczących emocji oraz sposobów radzenia sobie z nimi. Dzięki międzynarodowemu spotkaniu mogłyśmy posługiwać się językiem angielskim w praktyce.
Było to bardzo motywujące i ekscytujące spotkanie. Cieszę się, że uczennice chętnie uczestniczą w projektowych zajęciach, są odważne i przełamują swoje bariery.
Thank you very much!
Laureaci konkursu plastycznego "Świat w kolorach"
- 3
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Świat w kolorach", pt. "Wszystkie kolory wiosny". Konkurs był zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie, w trzech kategoriach wiekowych.
Przedstawiamy wyniki konkursu:
1 miejsce - Hanna Pasiewicz , kl. IVc
3 miejsce - Piotr Matysiak, kl. Id
wyróżnienie - Hanna Biegniewska, kl. Vb
Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!
Podsumowanie miesiąca świadomości autyzmu
Kwiecień – miesiąc świadomości autyzmu dobiegł końca. W naszej szkole zespół ds. edukacji włączającej podejmował wiele działań przybliżających temat neuroróżnorodności, kształtujących w uczniach, nauczycielach oraz rodzicach postawy wrażliwości na drugiego człowieka i wzajemnego szacunku.
Archiwum Aktualności