Wspaniała wiadomość dla uczniów i p. Agnieszki Tracz, którzy w roku szkolnym 2022/2023 pracowali nad trzema międzynarodowymi projektami: „Upcycling”, „Water Scarcity” oraz „Give me a hand”.
Krajowe Biuro eTwinning w Polsce przyznało szkole trzy Krajowe Odznaki Jakości!
Odznaki te są przyznawane przez Krajowe Biuro eTwinning tym uczniom i nauczycielom, których praca w ramach partnerstwa uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju. Jest ona wyrazem uznania dla nauczycieli i uczniów za zaangażowanie w działania poświęcone eTwinningowi. Dla uczniów jest to wspaniałą motywacją do dalszej pracy, a dla szkoły prestiżem i wyrazem otwarcia się na współpracę europejską.
Przygotowane przez nas projekty po spełnieniu wymogów formalnych, zostały ocenione pod kątem następujących kryteriów: innowacyjność pedagogiczna i kreatywność, integracja z programem nauczania, komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi, współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi, wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, trwałość i możliwość ponownego wykorzystania.
Dwa projekty dotyczyły tematyki ekologicznej. Dzięki projektowi „Upcycling” uczniowie spotykali się on-line i uczestniczyli międzynarodowych lekcjach, aby wymieniać się pomysłami dot. upcyclingu. Dzieci uczyły się ekologicznego podejścia do materiałów, które posiadają w domu. Dzięki temu przekształcali produkty w rzeczy o wyższej wartości (rzeczy codziennego użytku, zabawki czy przybory szkolne). Projekt Erasmus + „Water Scarcity” podnosił świadomość na temat niedoboru wody i problemów, które dotykają naszej planety oraz zachęcił do rozpowszechnienia indywidualnych i społecznych działań na rzecz oszczędzania wody. W trzecim międzynarodowym projekcie „Give me a hand” dążyliśmy do wzmocnienia społecznych i emocjonalnych procesów uczenia się naszych uczniów poprzez działania prozdrowotne. W ciągu trzech miesięcy nasi uczniowie wykonywali różne czynności związane z uczeniem się społeczno-emocjonalnym i dobrym samopoczuciem. Każdy aspekt społecznego i emocjonalnego procesu uczenia się był powiązany z dobrym samopoczuciem uczniów.
Powyższe projekty przyczyniły się do pogłębiania wiedzy o swoim kraju i kraju partnerów, lepszego zrozumienia narodowej i europejskiej historii, podniesienia kwalifikacji językowych, wzbudzenia i utrzymania motywacji do nauki języka angielskiego, rozwoju kreatywności, pewności siebie, umiejętności planowania, współpracy i odpowiedzialności wśród uczniów.
Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy za współpracę i gratulujemy!!!