Życzenia od Szkolnego Klubu Wolontariatu
Ib na tropie matematyki u krawca i na święta
- 14
Uczniowie klasy Ib zrealizowali dwa kolejne moduły ogólnopolskiego projektu „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”- „Matematyka u krawca” i „ Matematyka na święta.” Dzieci poznały pracę krawcowej i projektanta oraz ich podstawowe atrybuty. Zrozumiały pojęcia: długość, szerokość, obwód, wysokość. Nauczyły się wykonywać pomiary: obwodu głowy i pasa, długości ręki, dłoni, nogi, stopy, tułowia. Ponadto miały za zadanie zaplanować zlecenie krawieckie do uszycia. Dzieci rysowały projekty - koszulki, spódnicy, spodni, kurtki, bluzy, sukienki czy czapki. Następnie w parach „zdejmowały miarę”, zapisywały wyniki. Z wielkim zaangażowaniem wykonały też karty pracy. W okresie przedświątecznym zadaniem uczniów było zapakowanie prezentu dla bliskiej osoby. Dokonywali więc niezbędnych pomiarów prezentu, a potem odmierzali odpowiednią ilość papieru i wstążki. Ponadto wykonywali proste obliczenia pieniężne, wyjaśniali czym jest budżet. Zrozumieli, że matematykę można zastosować w praktyce i odnaleźć ją w elementach związanych z przygotowaniami do świąt.
Podczas zajęć było wiele zabawy, nauki i radości z efektów pracy.
Warsztaty Malowania Bombek w klasach 1-3
- 142
W dniu 12.12.2022r. w naszej szkole odbyły się Warsztaty Malowania Bombek dla klas I – III, organizowane przez Radę Rodziców. Warsztaty były prowadzone przez pracowników z Pracowni Artystycznej "As" z Przeginii. Dzieci wykonały piękne bombki, które zabrały do domów. Było to dla nich nowe doświadczenie , a jednocześnie świetna zabawa.
REWALIDACJA PRZYSZŁOŚCI
- 5
Rewalidacja przyszłości to cykl zajęć Treningu Umiejętności Społecznych z użyciem klocków LEGO Education zakupionych w ramach programu MEiN Laboratoria Przyszłości.
Korzystanie z nich sprawiło dzieciom wiele radości. Pomoce te przyczyniły się do kształtowania prawidłowego rozwoju społecznego poprzez: umiejętną współpracę przy tworzeniu konstrukcji, twórcze rozwiązywanie pojawiających się problemów, umiejętność dochodzenia do porozumienia. Jednocześnie uczniowie realizowali główne standardy edukacyjne z zakresu edukacji matematycznej, polonistycznej oraz technicznej, dobrze się przy tym bawiąc. Dodatkowo poznawali pierwsze zasady fizyki, z którą „spotkają się” w przyszłości.
Pluszowe Misie, Mikołajki, Mikołaje i Śnieżynki w SP9
- 22
25 listopada każdy mógł podziwiać wystawę pluszaków w ramach Dnia Pluszowego Misia. Królował oczywiście Kubuś Puchatek, mały, duży, średni. Ramię w ramię z nim na wystawie można było oglądać i innych bohaterów tego święta, którzy zawsze są lekiem na smutki i szare dni.
Natomiast 6 grudnia wszystkim kojarzy się z mikołajkami i słusznie. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję Samorządu Uczniowskiego „Mikołajkowy zawrót głowy”. Można było rzeczywiście dostać zawrotu głowy, bo gdzie by się nie spojrzało, tam stał Mikołajek, Śnieżynka, a dominowały na korytarzach i w klasach czerwone czapeczki. Zabawy i uśmiechu było co niemiara, a przecież o to chodzi - życie jest ciekawsze z uśmiechem.
Mikołajki w Dworku Modrzewiowym.
- 7
Uczniowie Oddziału Przygotowawczego naszej szkoły spędzili tegoroczne Mikołajki w gościnnym Dworku Modrzewiowym – siedzibie Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku.
Panie z sekcji rękodzieła, działające w ramach grupy Kutnowscy Włóczkersi, zorganizowały sympatyczne spotkanie z Mikołajem. Przygotowały również świąteczne upominki i poczęstunek dla naszych uczniów. Spotkaniu przy choince towarzyszyły rozmowy na temat tradycji bożonarodzeniowych polskich i ukraińskich. Wizytę w Dworku Modrzewiowym zakończyły świąteczne życzenia i wspólne pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. To był naprawdę niezwykły czas, który z pewnością na długo pozostanie w uczniowskiej pamięci!
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „WSZYSCY JESTEŚMY TACY SAMI”
W listopadzie uczniowie naszej szkoły przystąpili do szkolnego konkursu plastycznego pt. „Wszyscy jesteśmy tacy sami”, zorganizowanego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, który przypada 3 grudnia. Głównym celem konkursu było propagowanie idei integracji, akceptacji i szacunku wobec osób z niepełnosprawnościami.
Na konkurs wpłynęły przemyślane i twórcze prace. W każdej grupie wiekowej wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.
KLASY I – III
I MIEJSCE – Natalia Góra kl. III a
II MIEJSCE – Dominik Głowacki kl. I d
III MIEJSCE – Alicja Kolosek kl. I c
KLASY IV – VI
I MIEJSCE – Franciszek Wasiak kl. VI c
II MIEJSCE – Krystian Olczak kl. V c
III MIEJSCE – Lena Gągolewska kl. VI a
WYRÓŻNIENIE
Wiktor Cieślak kl. III a
DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ I GRATULUJEMY!
Organizatorzy: pani Aneta Karlikowska i pani Agnieszka Sodulska.
SZLACHETNA PACZKA 2022
Życzę Ci zdrowia, szczęścia, pomyślności i jeszcze raz zdrowia, bo zdrowie jest najważniejsze......
Wspaniale byłoby gdyby wszystkie życzenia mogły się ziścić w wigilijny wieczór. Niestety nie wszyscy z nas mogą się cieszyć choćby tym najważniejszym darem nawet w ten dzień. Pani Małgorzata nie tylko w wigilię dokonuje rzeczy niemożliwych. Każdego dnia mierząc się z chorobą swoich córeczek pokonuje niepokonane. Codziennie lub co drugi dzień wozi dziewczynki na kosztowną rehabilitację, wyszukuje nowych rozwiązań, prowadzi konsultacje z licznymi lekarzami. Wszystko to po to, aby jej największym skarbom, córkom było lżej w tej nieuleczalnej chorobie. Nie od dziś wiemy, że rodzic dla swoich dzieci jest w stanie przenieść góry. Zapału motywacji i wiary w lepsze jutro pani Małgosi nie brakuje, potrzebuje jednak naszej pomocy. Mama nie oszczędza na leczeniu dziewczynek, niestety musi nadal liczyć się jak każdy z nas z wydatkami życia codziennego. Gdyby rodzina otrzymała żywność, środki chemiczne nie musiałaby martwić się o jutro. Dajmy tej rodzinie święta: zapomnienia, uśmiechu i nadziei . Niech będą one prawdziwym NARODZENIEM.
Potrzeby naszej rodziny:
1. Żywność trwała, w tym: mleko, płatki, mąka, ryż, kasza, herbata, kawa, cukier, makaron, konserwy rybne, dżem.
2. Środki czystości ,w tym : proszek do prania, mydło / żel myjący, płyn do płukania, szampon, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, pasta do zębów, szczoteczka do zębów.
Pozostałe potrzeby rodziny:
3. Odzież w rozmiarach 116, 140 szczególnie rozpinane bluzy
4. Artykuły szkolne w tym: kredki, flamastry, przybory do pisania.
W jaki sposób można pomóc?
Macie Państwo możliwość przynoszenia darów serca do biblioteki szkolnej. Wpłaty pieniężne można dokonywać za pośrednictwem przelewów na konto bankowe Rady Rodziców. Każdy zakup będzie udokumentowany fakturą, a Rada Rodziców przy SP 9 dokona rozliczenia finansowego. Dziękujemy za Państwa: zaufanie, zaangażowanie i pomoc.
Nr konta Rady Rodziców Santander Bank Polska S.A. 81 1090 1304 0000 0001 1501 5220
Zbiórka pieniędzy będzie odbywać się do 8 grudnia włącznie.
Tytuł przelewu: Szlachetna Dziewiątka
Zbiórka darów będzie trwać do 9 grudnia włącznie.
Dyrekcja Szkoły, Rada Rodziców, Szkolny Klub Wolontariatu
Radość i niespodzianki, a klimat jak z bajki , czyli Mikołajki w klasach I-III
- 49
6 grudnia to dzień niecierpliwie wyczekiwany przez wszystkie dzieci – duże i małe. Samorząd klas I-III zorganizował akcję "Tworzymy wesoły orszak św. Mikołaja”. W szkole aż zaroiło się od uśmiechniętych pomocników Mikołaja, ubranych na czerwono. Pojawiły się też Elfy, Reniferki, Choinki. Można było poczuć namiastkę świątecznej atmosfery. Na zajęciach dzieci poznały mikołajkowe tradycje w Polsce i na świecie, rozwiązywały zagadki, śpiewały świąteczne piosenki, uczestniczyły w Klasowym Mikołajkowym Turnieju Sportowym, wykonywały prace plastyczne. Do każdej klasy przybyły Elfy, które w imieniu Mikołaja obdarowały wszystkich pluszakami.
Ten wyjątkowy dzień był dowodem na to, że magia zbliżających się Świąt, udziela się każdemu z Nas.
eTwinning czas zacząć!
30 listopada 2022r. o godz. 18:00 na platformie ZOOM Iga Pałczyńska kl. 5c, Julianna Bartczak kl. 5c, Maja Towalska kl. 8f i Weronika Gołębiewska kl. 8f pod opieką p. Agnieszki Tracz nauczycielki języka angielskiego w Szkole Podstawowej Nr 9 w Kutnie wzięły udział w międzynarodowym spotkaniu dot. nowego projektu eTwinning pn. Upcycling.
Dzieci miały możliwość zapoznania się z ideą upcyclingu czyli przetwarzania materiałów w wartościowe przedmioty, np. zabawki, gry edukacyjne czy przedmioty codziennego użytku.
W projekcie biorą udział uczniowie i nauczyciele z naszych zaprzyjaźnionych szkół z Turcji, Jordanii, Portugalii, Włoch i Hiszpanii. Nasza międzynarodowa przyjaźń zaowocowała tym, iż jesteśmy współorganizatorami międzynarodowego projektu. To właśnie dzięki takim projektom podnosi się nasza świadomość ekologiczna.
Spotkanie w międzynarodowym gronie pozwoliło naszym uczniom doskonalić umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.
Andrzejki w Dziewiątce
- 37
30 listopada to święto wszystkich Andrzejów i tradycja andrzejkowa, która każe u wróżki sprawdzić swoją przyszłość.
Uczniowie naszej szkoły też mogli „poznać” , co im przyniosą następne dni, tygodnie, lata. Kim staną się w przyszłości. W tym celu do ich dyspozycji oddano salę C11, która w czasie przerw pełniła rolę komnaty wróżb i przepowiedni. Wróżby przygotowali uczniowie klas 5c i 6c, serwując świetną zabawę przybyłym do komnaty koleżankom i kolegom.
Wycieczka klas ósmych
- 30
23 listopada klasy ósme wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu był wjazd windą na Taras Widokowy na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Niestety pogoda nie pozwoliła na zobaczenie panoramy stolicy. Wspaniały widok zasłaniała gęsta mgła. Pan przewodnik wynagrodził to uczniom opowieściami o historii budynku oraz okolicach centrum Warszawy. Następnie wszyscy udali się na spacer po wnętrzach Zamku Królewskiego z indywidualnymi audioprzewodnikami oraz okolicy Starego Miasta, gdzie poznawali zakątki stolicy. Na koniec uczniowie wraz z opiekunami przenieśli się do niezwykłego świata pozorów, złudzeń i paradoksów w Muzeum Świata Iluzji. Była szansa na zrobienie zdjęć złudzeń optycznych. W pokojach luster odkryli nowe oblicze nieskończoności i wielokrotności. Większość z uczestników wycieczki przekonała się na własnej skórze, ile wrażeń kryje kosmiczny tunel.
Andrzejki w klasach I-III
- 86
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W klasach I-III 30 listopada był dniem radosnych zabaw i wróżb. Uczniowie klas młodszych mogli dowiedzieć się, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości, co o nich mówi ich data urodzenia. Nie zabrakło rzucania monety do miski z wodą . Dzięki wróżbom dzieci dowiedziały się czy będą szczęśliwe, bogate, czy przed nimi dalekie podróże, a może wielka niespodzianka. Przekonały się, że wróżyć można ze wszystkiego, co nam podpowie wyobraźnia. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny rok wróżb.
„HOOOP - SPOORT” w SP 9 w Kutnie
- 1
Dziś w hali sportowej uczniowie klas IV - VI kutnowskich szkół podstawowych uczestniczyli w projekcie edukacyjno - sportowym pn. „Hooop - Spoort - Lekkoatletyczna Akademia Artura Partyki”.
Podczas warsztatów składających się z dwóch części uczestnicy poznali osiągnięcia największych polskich lekkoatletów, obejrzeli filmy i prezentacje z największych imprez lekkoatletycznych, uczestniczyli w konkursie wiedzy o lekkiej atletyce. Poznali ceremoniał olimpijski, włączyli się w rozgrzewkę z udziałem zaproszonych sportowców, mogli się sprawdzić w ćwiczeniach lekkoatletycznych składających się ze skoków, biegów i rzutów.
Podczas współzawodnictwa szkół drużyny rywalizowały w biegu sztafetowym na dystansie 200 m. Te zmagania wygrała SP 2, drugie miejsce zajęła SP 9, trzecie wywalczyła SP 6.
Gościem honorowym wydarzenia był Sylwester Bednarek polski lekkoatleta, specjalizujący się w skoku wzwyż. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Zdobywca wielu tytułów, między innymi: Halowego Mistrza Europy, Brązowego Medalisty Mistrzostw Świata, Młodzieżowego Mistrza Europy, Złotego Medalisty Halowych Mistrzostw Polski Seniorów.
Dzisiejsze warsztaty przygotowane przez Fundację „Klub Polskiej Lekkiej Atletyki”, stanowiły promocję aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży.
Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kutno, pan Zbigniew Burzyński.
155
„Rób to co kochasz” – freestyle w wykonaniu Arkadio
- 3
Uczniowie klas ósmych naszej szkoły w dniu 22 listopada 2022r. uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z Arcadio. W Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie zabrzmiały w rytm muzyki przesłania do młodych ludzi. „Rób to co kochasz”, to program, profilaktyczny przekazywany w duchu inspiracji do rozwinięcia talentów każdego z nas, a szczególnie młodych ludzi wkraczających na nowe ścieżki życia.
Pokazał na własnym przykładzie, co kształtuje osobowość i przyszłość młodego człowieka. Wskazał, że szczęśliwa rodzina jest tą podstawą dobrostanu dziecka, że ważny jest ktoś, kto powie koniec ze złem, który powie „NIE” i w ten sposób pokaże, że jesteś ważny.
Spotkanie poprowadził raper, freestylowiec i mówca Arkadio. Jest on autorem siedmiu płyt, dwóch audio booków i dwóch książek oraz pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji „Rób to co kochasz”. Studiował dziennikarstwo oraz etykę i coaching na kierunku filozoficznym. Jego pasją jest żywe słowo i praca z nim na wielu płaszczyznach, co pokazał, tworząc teksty na podstawie przesyłanych przez uczniów haseł, czym podkreślili, że spotkanie im się podobało i wniosło do ich życia nutkę pozytywizmu i radości. W ciągu ostatnich 6 lat występował dla ponad 100 000 osób na ponad 600 wydarzeniach w kraju i poza jego granicami. Promuje hasło: „Zacznij żyć pasją i talentami – Rób to co kochasz!” Na drodze swojej kariery współpracował z wieloma cenionymi artystami. Byli to m. in. Stanisław Sojka, CeZik, Kamil Bednarek, Darek Malejonek, Wigor (MOR W.A.), Grzegorz Turnau, Natalia Niemen, Łukasz Golec, Litza, Maleo i inni.
Na koncert wykonany w stylu freestyle’owym składały się klipy ukazujące historię życia Arkadio, wizualizacje inspirujce do zmiany poprzez pozytywne przykłady, np. z życia tancerzy, sportowców, a nie przez zakazy. Z Arkadio wystąpił DJ DUGI oraz Adrian Wieczorek.
Droga do życia z pasją to główne przesłanie spotkania.
Wirtualna rzeczywistość z #Laboratoria Przyszłości
- 3
Uczniowie klas IV-VI uczestniczący w zajęciach rozwijających z robotyki mieli okazję przetestować gogle VR zakupione w ramach programu MEiN Laboratoria Przyszłości. Uczestnicy zajęć zwiedzili statek, którym płynął Krzysztof Kolumb, a także zobaczyli dinozaury obecne w wirtualnym świecie.
Konkurs logopedyczny "GRA LOGOPEDYCZNA"
Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy logopedycznej i troska o poprawność językową oraz rozbudzenie kreatywności ucznia.
Czas trwania konkursu : 28.11.2022r.- 13.01.2023r.
NA KONKURS NALEŻY ODDAĆ PRACE W FORMIE GRY LOGOPEDYCZNEJ
(GRA PLANSZOWA, DOMINO, MEMORY, PUZZLE DWUCZĘSCIOWE, BINGO itd….) PRZEDSTAWIĄJĄCE RÓŻNE ILUSTRACJE, WYRAZY, ROZWIJAJĄCE MOWĘ, WZBOGACAJĄCE SŁOWNIK LUB STYMULUJĄCE PRAWIDŁOWĄ ARTYKULACJĘ WYBRANYCH GŁOSEK
(SZ, CZ, Ż, DŻ, S,C,Z,DZ, Ś, Ć, Ź, DŹ, L, R)
KONKURS ADRESOWANY JEST DO UCZNIÓW KLAS 1- 6 SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 9
IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W KUTNIE
Regulamin:
-
Organizatorem konkursu są logopedzi szkolni
-
Konkurs adresowany jest do dzieci z klas 1-6.
-
Praca powinna mieć formę gry logopedycznej (np. domino, memory, puzzle, gra planszowa itd.)
-
Każda praca powinna zawierać metryczkę : imię i nazwisko dziecka oraz klasę.
-
Prace należy przekazać logopedzie szkolnemu Aleksandrze Rutowskiej. Prace będą przyjmowane w gabinecie logopedy (budynek B, 1 piętro).
-
Komisja wybierze najciekawsze prace w trzech kategoriach: klasy I-II, III-IV oraz V-VI.
-
Wyłonienie zwycięzców nastąpi w dniu 11 lutego 2023 roku.
-
Laureaci otrzymają nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział.
-
Przekazane na konkurs prace przechodzą na własność organizatora i będą wykorzystywane przez logopedę na zajęciach logopedycznych do nauki poprawnej wymowy.
-
Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.
Zapraszamy do udziału w konkursie :)
Aleksandra Rutowska
Beata Zatońska
-
Dziewiątka dzieli się życzliwością
- 18
W dniach 21 – 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Życzliwości i Pozdrowień. W związku z tym świętem, przedstawiciele klas 5 i 6 podczas przerw rozdawali uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły naklejki z miłym słowem.
Zorganizowano happening uliczny podczas którego uczniowie informowali o dniu życzliwości spotkanych przechodniów i wręczali im naklejki z życzliwym słowem lub pozdrowieniem. Odwiedziliśmy pobliskie sklepy, urzędy informując, że chcemy być życzliwi dla siebie i innych.
Przedstawiciele klas drugich oraz trzecich wzięli udział w zorganizowanych przez pedagogów szkolnych warsztatach nt. życzliwości, podczas których bawili się i dzielili życzliwością. Klasa II a uczestniczyła w warsztatach realizowanych przez przedstawicieli Kutnowskiego Domu Kultury p. Annę Jasińską i Magdalenę Mitlas - Kostrzewę, z którymi wykonywali kartki życzliwości z origami.
Zakończeniem tygodnia życzliwości było spotkanie przedstawicieli klas ósmych z uczniami oddziału przygotowawczego, podczas którego rozmawialiśmy o tym, jak okazywana jest życzliwość w Polsce i na Ukrainie. Uczniowie opowiedzieli o życzliwości, jaką okazali im Polacy w obliczu wojny. Podsumowaniem spotkania było wykonanie plakatu – symbolu życzliwości.
Organizatorami Tygodnia Życzliwości byli szkolni pedagodzy.
Po raz kolejny w naszej szkole rusza Ogólnopolska Akcja Charytatywna Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
W dniu 25 listopada 2022 r. rusza zbiórka artykułów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Potrwa ona do 2 grudnia 2022 r.
Prosimy o przynoszenie: odzieży, obuwia, zabawek, książek, artykułów szkolnych, środków czystości i higieny osobistej, słodyczy, żywności długoterminowej i składanie tych darów na holu głównym szkoły, w oznaczonym miejscu.
Dziękujemy za „otwarte serca” oraz życzliwość.
Dyrektor Szkoły, Rada Rodziców, Szkolny Klub Wolontariatu
REPREZENTACJA DZIEWCZĄT SP9 KUTNO DRUGA W FINALE POWIATOWYM MINI PIŁKI RĘCZNEJ
W dniu 22.11.2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie odbył się Finał Powiatu Kutnowskiego w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt w ramach ID. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje trzech kutnowskich szkół: SP1, SP6 i SP9.
Wyniki poszczególnych spotkań:
SP1 Kutno – SP6 Kutno 11:0
SP9 Kutno – SP6 Kutno 6:1
SP1 Kutno – SP9 Kutno 11:3
Pierwsze miejsce wywalczyła reprezentacja SP1, drugie SP9 i trzecie SP6.
Grały: Nadia Stemplewska, Zofia Wypyszyńska, Nikola Senda, Hanna Kubiak, Karolina Jurkowska, Magdalena Jójka, Emilia Tomaszewska i Lena Gągolewska.
Opiekunem drużyny był Tomasz Pasiński.
Archiwum Aktualności