W środę 27.10.2021r. w klasie II C odbyły się warsztaty pszczelarskie „Sekretne życie pszczół”. Dzieci dowiedziały się kim jest pszczelarz? Co to jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? W jaki sposób produkuje się miód? Uczniowie byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi. Na zakończenie spotkania wykonali świece z naturalnego wosku.
Warsztaty pszczelarskie w klasie II c
- 6
Poznajemy zawody
- 21
Uczniowie klasy IIIb w ramach Międzynarodowego Projektu „ Czytam z klasą lekturki spod chmurki”, a także z okazji obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2021, poszerzali swoją wiedzę na temat zawodów wykonywanych przez osoby w ich najbliższym otoczeniu oraz poznali ich miejsce pracy. Odbyli wędrówkę po Mieście Zawodów, w Mapie Karier, w którym tak jak w prawdziwym świecie znajduje się bardzo wiele miejsc/budynków, a w nich pracują różne osoby. Dzieci wykonały plakaty swojego Miasta Zawodów techniką kolażu, komponując obrazy z różnych materiałów. Po przeczytaniu listu od chmurki Tosi – przewodniczki projektu, która lubi dowiadywać się różnych, fascynujących rzeczy, otworzyli Biuro Detektywistyczne „ Detektywi z „SP9.” Zainspirowani lekturą „ O psie, który jeździł koleją” R. Pisarskiego, rozpoczęli poszukiwanie wiedzy na temat pracy kolejarza. Każdy zespół agentów przybrał swoją nazwę, stworzył swój plakat, wymyślił też okrzyk. Detektywi mieli za zadanie poznać cechy osoby wykonującej zawód kolejarza, stworzyć rysopis poszukiwanego na podstawie własnej wiedzy oraz dostępnych pomocy i materiałów. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Kulisy, czyli Błękitek poznaje zawody – Kolejarz”. Wypisali najistotniejsze informacje na temat profesji kolejarza, rysowali jakie są atrybuty osoby wykonującej ten zawód. Ponadto zaprojektowali pojazd pociągu, którym kolejarz porusza się w swojej pracy. Na zakończenie przygotowali się do wywiadu z przedstawicielem poznanego zawodu zapisując propozycje pytań.
To była niezwykła podróż koleją.
CodeWeek 2021 w "Dziewiątce"
- 42
W tym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się aktywnie w promocję nauki programowania i umiejętności cyfrowych. W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania nasi uczniowie brali udział w wielu szkolnych inicjatywach związanych z nauką programowania.
Wszystkie tegoroczne wydarzenia, które odbyły się w naszej szkole zostały wpisane na mapę europejskich działań na stronie: https://codeweek.eu/events
Kodujemy z PixBlocks!
Uczniowie klas IV - VIII poszerzali swoją wiedzę nt. programowania z wykorzystaniem aplikacji PixBlocks.
Tajne wiadomości … z biblioteki
Dziewczynki z klasy VII F i VII D na lekcji informatyki odkodowały z pomocą odpowiedniego klucza otrzymane z biblioteki szkolnej telegramy z hasłami: „Noc Bibliotek”, „Czytanie wzmacnia”. Następnie uczennice wyszukiwały w internecie znaczenia rozszyfrowanych słów. Korzystając ze zdobytych informacji, ułożyły swoje własne hasła zachęcające do korzystania z bibliotek. Potem w edytorze tekstu MS Word zbudowały tabelę szyfrów, którą wykorzystały do zaszyfrowania wymyślonych haseł. Taką wiadomość przekazały do odczytania koleżankom z klasy.
Tajemnice komputera
Na lekcji informatyki dziewczynki z klasy IV B poznały elementy wchodzące w skład zestawu komputerowego. W następnej kolejności rozszyfrowywały otrzymaną wiadomość, zawierającą nazwy podstawowych elementów wchodzących w skład jednostki centralnej oraz nazwy podłączanych do niej urządzeń zewnętrznych.
Szyfrogram …
Uczniowie klasy VII B na lekcji informatyki otrzymali zaszyfrowaną wiadomość od nauczyciela. Używając przekazanej im również tablicy kodów, przekształcili szyfrogram i odczytali zawarte w nim hasło. Później, wykorzystując ten sam klucz szyfru, szyfrowali wiadomości do nauczyciela.
Ukryte zawody
Na lekcji informatyki dziewczynki z klasy IV D odkodowały nazwy różnych wykonywanych przez ludzi zawodów. Potem wskazywały, które z nich wymagają umiejętności informatycznych i zastanawiały się, który zawód jest dla nich najbardziej interesujący i chciałyby wykonywać go w przyszłości.
Zakodowany Dzień Nauczyciela
Uczniowie klasy IV D na zajęciach z wychowawcą przygotowywali dla swoich nauczycieli okolicznościowe kartki z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na pierwszej stronie kartki dzieci wykonały własne rysunki, a na drugiej zakodowały życzenia, wykorzystując szachownicę Polibiusza. Kartki z życzeniami i kluczem do odkodowania ich treści dzieci przekazały nauczycielom.
Programujemy w Scratchu
Uczennice z klasy VIII C na lekcji informatyki utworzyły w Scratchu skrypty, które po uruchomieniu wyświetlały animowany napis: Europejski Tydzień Kodowania 2021.
Co kryją znaki drogowe?
Na lekcji techniki uczniowie klasy IV A, B, C wykonywali papierowe modele znaków drogowych ważnych dla pieszych. Każdy zespół uczniowski po wykonaniu pracy zakodował nazwę swojego znaku, wykorzystując kod Cezara. Zabawa polegała na tym, że chętni uczniowie po wylosowaniu jednego z opisów rozszyfrowywali go i dopasowywali do odpowiedniego znaku.
Jakie to liczby?
Uczennice z klasy VII E i VII C na lekcji informatyki odkrywały, w jaki sposób zakodować liczby systemu dziesiętnego na liczby w systemie binarnym i jak z powrotem je odkodować. W tym celu dokonywały konwersji liczb między tymi dwoma systemami liczbowymi.
Kodowanie w klasie II A
Zabawa 1 ,,ZAKODOWANE OBRAZKI”. Dzieci miały podane współrzędne i według nich kolorowały poszczególne pola. Następnie sprawdzały jakie wyszły im obrazki.
Zabawa 2 Alternatywą do zabawy pierwszej było wydrukowanie już gotowych obrazków, a zadaniem dzieci było napisanie współrzędnych każdego koloru.
Zabawa 3 Dzieci miały za zadanie ułożyć sekwencję czyli powtarzające się wzory lub kolory. Najpierw propozycje wzorów podał nauczyciel, potem dzieci same wymyślały własne sekwencje. Do zabawy zostały użyte kolorowe kartoniki oraz wycięte z papieru kwiatki, motyle, samochody, parasole, wazoniki, serduszka, drzewka.
Zabawa 4 Nauczyciel wystukiwał określony rytm uderzając w pudło. Zadaniem dzieci było zapamiętać rytm i odtworzyć go. Następnie dzieci same wymyślały własne rytmy i przedstawiały je kolegom, którzy musieli je powtórzyć.
Zabawa 5 Nauczyciel ułożył na podłodze karty w różnych kolorach (5 kolorów - każdy kolor określa inną czynność) np. czerwony - podskok, zielony - klaśnięcie w dłonie, pomarańczowy - skłon, niebieski - stanie na jednej nodze, różowy - uniesienie rąk w górę. Dzieci pokonywały kolorową drogę pamiętając, że każda karta, na której stają wymusza na nich inną czynność. Układane były różne sekwencje kolorów, np. czerwony-czerwony, niebieski, pomarańczowy, różowy, czerwony, zielony, różowy …
Zabawa 6 Na podłodze została namalowana trasa z linii łamanych. Dziecko, które miało za zadanie pokonać wyznaczoną trasę miało zawiązane oczy. Drugie dziecko instruowało kolegę ile stóp musi przejść w prawo lub w lewo, aby sprostać zadaniu bez błędów.
Animowane litery ...
Uczennice na lekcji informatyki w klasie VIII B programowały animacje w języku Scratch.
Po uruchomieniu programu na ekranie monitora pojawiły się duszki - literki tworzące animowane napisy.Kodowanie w III D
Dzieci według podanej instrukcji musiały zakodować rysunek – wiewiórkę, następnie za pomocą zakodowanego rysunku należało odczytać litery z podanych pól, które utworzyły przysłowie. Na koniec dzieci na podstawie wyników mnożenia i dzielenia musiały policzyć pola z orzechami i listkami. Uczniowie świetnie się bawili i przy okazji uczyli się kodowania.
Zakodowana rewalidacja
Uczniowie klasy I c i II a zrealizowali ZAKODOWANĄ REWALIDACJĘ, w czasie której odgadywali różnego rodzaju kody i szyfry na kartce papieru oraz na ekranie monitora. Odkrywanie, odczytywanie zakodowanych informacji oraz obrazków niezwykle zaciekawiły uczniów. Aktywności te dostarczyły im maksimum radości, rozwijając przy tym szereg procesów poznawczych, takich jak: uwaga, pamięć, spostrzeganie, myślenie. Uczniowie doskonalili orientację przestrzenną, umiejętność kojarzenia, kreatywnego myślenia, a to sprzyja rozwojowi ich umiejętności społecznych.
Lekcja powtórzeniowa w klasie 4 dotycząca działu "Liczby i działania" - rozwiązanie kart pracy oraz zakodowanie rozwiązań na szablonie (powstają różne rysunki).
Moje inicjały - kod liczbowy
Dziewczynki na lekcji informatyki w klasie VII A w oknie wstawiania symboli edytora tekstu odszukiwały kody ASCII liter i znaków, z których składają się ich inicjały. Po odczytaniu kodów liter i znaków zapisanych dziesiętnie, uczennice kodowały je w języku zrozumiałym dla komputera - zapisywały w systemie binarnym.
Tworzymy grę w Scratchu
Podczas zajęć informatyki w klasie VI B jedna z uczennic zaproponowała koleżankom przygotowanie gry w Scratchu, w której duszek - bohater będzie zbierał przedmioty na scenie - w labiryncie. Pod kierunkiem nauczyciela, dziewczynka wyjaśniała i pomagała koleżankom budować skrypty dla duszków umieszczonych w grze. W ten sposób podzieliła się na forum klasy swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu programowania w Scratchu.
Złota polska jesień
- 8
Nasi najmłodsi uczniowie okazują się znakomitymi obserwatorami przyrody, o czym świadczą prace plastyczne wykonane na konkursy ogłoszone przez Samorząd klas I-III - „Jesienna pocztówka” - konkurs plastyczny dla klas pierwszych i „Pod kolorowym parasolem jesieni”–dla klas drugich i trzecich. Młodzi artyści doskonale znają paletę jesiennych barw, zjawiska przyrodnicze towarzyszące tej porze roku. Wyróżnione prace świetnie oddają jesienny nastrój.
Przyrodnicy-badacze z klasy I a
Nowa galeria Przyrodnicy-badacze z klasy I a została dodana do albumu fotograficznego
5
Tydzień Kariery w klasie II A
- 11
Wybrać zawód trudna sprawa, ale dla dzieci to jeszcze zabawa. Każdy zastanawia się kim chciałby zostać kiedy dorośnie. ,,Wybór odpowiedniego zawodu może przynieść dużo radości, dzięki czemu będziecie chcieli wykonywać go nawet całe życie.”- Od takich przemyśleń rozpoczął się tydzień kariery w klasie II A. Kim chciałyby zostać dzieci ?
Uczniowie mówili co lubią robić i co najlepiej im wychodzi. Do czego mają talent? Inspiracją do tych przemyśleń był wiersz „Kim będę” Tadeusza Kubiaka. Natomiast wiersz Juliana Tuwima pt. ,,Wszyscy dla wszystkich” uświadomił dzieciom po co są zawody i jakie czerpiemy z nich korzyści.
Podczas tygodnia kariery uczniowie oglądali prezentacje multimedialne, rozwiązywali zagadki ,quizy, kalambury, wykonali prace plastyczne na temat ,,Kim chciałbym być gdy dorosnę”.
Choć drugoklasiści mają jeszcze dużo czasu żeby zastanowić się kim będą w przyszłości to już dziś wiedzą,co należy uczynić by zdobyć wymarzony zawód.
Mali programiści z klasy II A
- 29
Podobnie jak w roku ubiegłym tak i w tym uczniowie klasy II A uczyli się programowania. Do tej nauki nie był im potrzebny komputer. Dzieci kodowały na kartce, na dywanie, łączyły kodowanie z ruchem, a nawet z muzyką. Drugoklasiści przekonali się, że kodowanie wymaga logicznego myślenia, angażuje do działania, a przy tym kształci myślenie algorytmiczne.
Podczas takich aktywności dzieci uczyły się m. in.: współpracy, planowania, analizowania i samodzielnego tworzenia różnych kodów. Zajęcia bardzo się podobały wszystkim uczniom. Na pewno będziemy uczestniczyć w kolejnych akcjach związanych z programowaniem.
Namawiamy wszystkich do zabawy z kodowaniem nie tylko podczas dużych akcji, ale również w wolnym czasie, zarówno w szkole, jak również w domu. Bawiąc się rozwijamy umiejętności, które pomogą w nauce, a także spędzamy pożytecznie wolny czas.
Na fotografiach prezentujemy różnorodne działania uczniów klasy II A w zakresie kodowania na zajęciach.
Tydzień Kariery w klasach I-III
- 23
Uczniowie klas I-III aktywnie włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2021 pod hasłem „Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność”. W ramach tego przedsięwzięcia w dniach 18 – 22.10.2021 r. Samorząd klas I-III zaproponował akcję „ Świat zawodów.” Podczas zajęć uczniowie mieli szansę poznać siebie, swoje predyspozycje, zainteresowania oraz ich znaczenie w wyborze przyszłego zawodu. W klasach zorganizowano gry i zabawy – Zawodowe kalambury, Czym się zajmuje?, Akcesoria zawodowe, Mini-turniej gier planszowych o tematyce "Zarządzanie i ekonomia". Uczniowie rozpoznawali zawody, oglądali filmiki tematyczne, rozwiązywali quizy, rebusy, krzyżówki. Nie zabrakło też klasowych konkursów plastycznych „Zawody oczyma dzieci”, czy konkursów na zagadkę lub rebus o wybranym zawodzie.
Dzięki tym zajęciom najmłodsi mogli poznać swoje mocne strony oraz uzyskać informację o zawodach, które być może będą wykonywać w przyszłości.
Czytamy z klasą
- 24
Uczniowie klasy IIIb realizują I moduł – Podróże małe i duże, Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki.” Dzieci stworzyły Klasowy kącik czytelniczy, w którym zgromadziły ulubione książki, przyniesione z domu. Wykonały też gazetkę , na której umieszczony został plakat projektu oraz przewodniczka projektu - Chmurka Tosia, lubiąca czytać książki. Uczniowie swoją podróż rozpoczęli od przeczytania lektury ”O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego. W trakcie omawiania niesamowitych przygód psa Lampo, cyklicznie uzupełniali strony w Lekturniku, zgodnie z zamieszczonymi poleceniami. Zadania, które wykonali pozwoliły im doskonalić technikę głośnego czytania , rozwijać umiejętność samodzielnego redagowania opowiadania, opisu, tworzyć inne zakończenie utworu, rozwijać wyobraźnię i zdolności plastyczne oraz pomysłowość i inwencję twórczą. Uczniowie zaprojektowali zakładki do książki, które nawiązywały do przeczytanej lektury. Podarowali je swoim bliskim – siostrze, bratu, rodzicom, dziadkom. Wyczarowali również świat, jaki wyobrazili sobie po przeczytaniu książki , tworząc "Lektury w pudełku". W pięknie przyozdobionych pudełkach znalazły się figurki psa, zawiadowcy, małej Adele, mapy Włoch, makiety stacji, bilety, pociągi, makaron, pizza, euro, psie przysmaki, a nawet bandaże i plastry na rany. Dziecięce pomysły nie znały granic! Zadanie bardzo się im się podobało, sprawiało im ogromną „lekturową” radość. Dało ono możliwość nie tylko zaprezentowania zawartości swoich pudełek ,ale także podzielenia się wrażeniami po poznaniu przygód psa Lampo, niezwykłego podróżnika. Teraz przygotowują się do świętowania Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.
Dziękujemy, że jesteście dla Nas
14.10.2021r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystości gościliśmy p. Jarosława Kotlińskiego- Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kutno, p. Agnieszkę Szczech- wizytatora Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Kutnie, Prezydium Rady Rodziców z przewodniczącą p. Katarzyną Jabłońską.
Uczniowie podziękowali nauczycielom za inspirowanie, wyjaśnianie, za trud, serce, cierpliwość, rozbudzanie ciekawości świata, bo ”najlepsi nauczyciele to tacy, którzy powiedzą Ci, gdzie patrzeć, ale nie powiedzą Ci, co widzieć”.
Uroczystość uświetnili utalentowani uczniowie, zdobywcy wielu prestiżowych nagród: Maciek Domagała, Lena Klembalska, Antek Marzec. Zebrani obejrzeli również występ dziewcząt z klasy 7a w tańcu z szarfami oraz liczny zespół wokalno-instrumentalny „Novem” , który wyśpiewał życzenia dla nauczycieli.
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny EMOCJA, moduł I - kreatywność
- 6
We wrześniu klasa II a przystąpiła do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja”. Jego celem jest rozwijanie kompetencji społecznych i emocjonalnych u dzieci i młodzieży. Uczniowie klasy II a zrealizowali pierwszy moduł projektu– Kreatywność, w czasie którego odkrywali swoje mocne strony i ukryte zdolności.
Naszą przygodę z krainą kreatywności rozpoczęliśmy od włączenia się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Tego dnia stworzyliśmy kreatywne prace – z kropką w roli głównej. Obejrzeliśmy też bajkę edukacyjną pt. „Kropka”, gdzie poznaliśmy historię Vashti. Pokazała nam ona, że każdy ma jakiś ukryty talent artystyczny, a pozytywna motywacja pomaga w jego odkryciu. W naszej klasie stworzyliśmy też Kącik Emocji, w którym na emocjometrze oznaczamy swoje samopoczucie. Tutaj tez możemy dzielić się radościami oraz pozbywać się przeżywanych „złości”.
Ostatnim działaniem podjętym w ramach modułu KREATYWNOŚĆ było grupowe tworzenie plakatów pt. „W przyszłości chciałbym zostać…W tym jestem najlepszy…”. Prace uczniów zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym i mają przypominać wszystkim, jak ważna jest wiara we własne możliwości.
Finał akcji "Sadzimy wrzosy"
- 14
Akcja ,,Sadzimy wrzosy” dobiegła końca. W imieniu Samorządu Uczniowskiego klas I – VIII serdecznie dziękujemy za udział w niej. Kwiaty pięknie przystroiły wejście do naszej szkoły. Wrzosy to symbol fortuny, uczciwości i szczęścia.
Dziękujemy za Wasze wsparcie.
Lapbooki, plakaty z kardynałem Wyszyńskim
Wrzesień 2021 r. był szczególnym miesiącem dla Kościoła w Polsce. 12.09. odbyła się w Warszawie uroczysta beatyfikacja jednej z najważniejszych postaci współczesnej historii naszego kraju, Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Uczniowie klas IV - VII poznawali tego niezwykłego człowieka podczas lekcji religii, na których wykonywali okolicznościowe lapbooki ukazujące losy kardynała, a także plakaty z najważniejszymi cytatami z nauczania prymasa. Zaproponowane formy zadań, z całą pewnością pomogły uczniom przybliżyć sylwetkę kardynała Wyszyńskiego, jego najważniejsze wypowiedzi, jak również zrozumieć, dlaczego tak bardzo oczekiwanym dla polskich katolików był dzień jego wyniesienia na ołtarze, czyli beatyfikacji.
Życzenia od Samorządu Uczniowskiego
Życzenia od Rady Rodziców
Nauczyciele w oczach uczniów
- 24
Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty, zwane też Dniem Nauczyciela, obchodzi cała nasza szkolna społeczność, również ta najmłodsza jej część. Uczniowie klas I-III wzięli udział w okolicznościowych konkursach ogłoszonych przez Samorząd klas I-III. Pierwszo i drugoklasiści z przejęciem malowali portrety swoich nauczycieli. Trzecioklasiści tworzyli teksty literackie n.t. „Mój nauczyciel”. Wszystkim małym artystom dziękujemy za wykonanie wspaniałych prac konkursowych.
Życzenia dla nauczycieli od uczniów klasy 5 C
Wykonał: Jakub Morga, VC
Ogólnopolska konferencja „#RODO w edukacji” w SP9
Konferencję inaugurującą XII edycję ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Twoje dane - Twoja sprawa”, zorganizowaną przez Urząd Ochrony Danych Osobowych, Szkołę Podstawową nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie przy wsparciu Prezydenta Miasta Kutno, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Dziecka uświetniły występy utalentowanych uczniów naszej szkoły.
W obecności prelegentów i uczestników konferencji, dzieci zaprezentowały swoje muzyczne i taneczne umiejętności. Przed szanownym gremium wystąpili: Lena Klembalska uczennica klasy V, Antoni Marzec uczeń klasy VII oraz Maciej Domagała uczeń klasy VIII. Wszyscy w brawurowy sposób wykonali swoje utwory. Część artystyczną zakończył układ taneczny z szarfami, przygotowany przez uczennice klasy VII: Marcelinę Chlebną, Julię Michalską, Amelię Gągolewską, Julię Augustynowicz, Oliwię Migałę, Martynę Jabłońską, Julię Gospoś, Amelię Podczaską i Roksanę Szczupak.
Konferencja „#RODO w edukacji” miała na celu propagowanie tematyki o ochronie danych osobowych wśród uczniów i nauczycieli, a także podkreślenie jej istotnej roli w edukacji młodych ludzi. Podczas konferencji zostały omówione najważniejsze kwestie związane z realizacją ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) w praktyce szkolnej, a także przykłady dobrych praktyk w działaniach edukacyjnych na rzecz ochrony prywatności dzieci i młodzieży. Program edukacyjny „Twoje dane – Twoja sprawa” jest dodatkową szansą dla uczniów na zdobywanie i rozwijanie praktycznych umiejętności oraz kompetencji cyfrowych niezbędnych we współczesnym świecie. Odpowiedzialne i świadome korzystanie z nowoczesnych technologii ma wpływ na zapewnienie młodym ludziom bezpieczeństwa.
W naszej szkole koordynatorkami projektu były: pani Agnieszka Sroka – Świstak i pani Iwona Pietrzak, które podczas konferencji zaprezentowały działania szkoły zrealizowane w ramach programu edukacyjnego ,,Twoje dane - Twoja sprawa”, promujące idee ochrony prywatności wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Inicjatywy podjęte w naszej placówce, w ubiegłym roku szkolnym, spotkały się z uznaniem organizatorów programu, a najciekawsze zostały nagrodzone wysokimi miejscami: I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Życie rodzinne online i offline. Porozmawiajmy o ochronie danych osobowych” oraz II miejsce w konkursie przeznaczonym dla szkół i dotyczącym przedstawienia najciekawszej inicjatywy edukacyjnej promującej ochronę danych osobowych.
Konferencja „#RODO w edukacji” podkreśliła niewątpliwie wagę tematu ochrony danych osobowych w szkołach i placówkach oświatowych.
Dzień Edukacji Narodowej
„Sportowy Tydzień w Dziewiątce” za nami
W dniach 4 - 7 października br. uczniowie klas czwartych i piątych byli uczestnikami lekcji tematycznych, organizowanych w hali sportowej przez nauczycieli wychowania fizycznego w ramach „Sportowego Tygodnia w Dziewiątce”.
Każdego dnia uczniowie zapoznawali się z inną dyscyplinę sportową. W poniedziałek były to elementy królowej sportów - lekkoatletyki. Uczniowie wykonywali ćwiczenia w czasie rozgrzewki, zmierzyli się ze skokiem wzwyż, wypróbowali startu niskiego z bloków startowych, ćwiczyli skok w dal z miejsca. Prowadzącymi lekcję byli Pan Jacek Kudła i Pan Mariusz Baranowski. Pomocnikami byli uczniowie klasy VIII a.
W drugim dniu na parkiecie królowała koszykówka. Po rozgrzewce uczniowie wykonywali ćwiczenia z piłkami, uczyli się prawidłowego kozłowania piłki, uczestniczyli w koszykarskich grach i zabawach. Zestaw zadań w tym dniu przygotował i poprowadził Pan Tomasz Pasiński, któremu dzielnie pomagały uczennice klasy V a.
W środę dzieci poznały przykładowe ćwiczenia wykonywane podczas rozgrzewki przed meczem w baseballa, zapoznały się ze sprzętem używanym w tej dyscyplinie. Mogły ubrać się w strój łapacza i poczuć piłkę w rękawicy. Lekcję przygotował i poprowadził Pan Marcin Smakowski, ćwiczenia demonstrowali uczniowie klasy VII a i V a.
Czwartek był dniem piłki nożnej. Uczniowie wykonywali ćwiczenia prowadzenia piłki stopą połączone z różnorodnymi zadaniami. Były ćwiczenia na dokładność i szybkie strzały do bramki, z którymi świetnie radziły sobie dziewczęta. Zadania z piłki nożnej przygotował i poprowadził Pan Radosław Saganiak, pomagali mu reprezentanci szkoły w piłce nożnej z klas VII - VIII. Wszyscy mogli poćwiczyć podstawowe kroki „Belgijki”. Uroczyste chwile przeżywali uczniowie klas IV a i V a, którzy złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona sportowców szkoły.
Archiwum Aktualności