• Chrońmy naszą przyrodę - obchody Dnia Ziemi w klasie Id

          • 21 kwietnia uczniowie klasy Id obchodzili Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. Dzieci wykonały piękne plakaty mówiące o tym, jak chronić naszą przyrodę. Podczas zajęć uczyliśmy się jak segregować śmieci, oszczędzać wodę i prąd. Mamy nadzieję, że wszyscy ludzie na całym świecie będą wdrażali te nawyki w codziennym życiu. 

          • II B z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej - Zabawy z Ozobotami

          • 19 kwietnia klasa II B  uczestniczyła w warsztatach  z kodowania z wykorzystaniem ozobotów- małych robotów. Ozoboty zabrały dzieci w niesamowitą przygodę tworzenia,  a także współpracy i integracji w grupie. Dzieci programowały trasę poruszania się robocików poprzez układanie kolorowych bloczków - puzzli.  Na zajęciach uczniowie mieli  okazję rozwijać  logiczne myślenie, kreatywność, a także swoje zainteresowania. Zajęcia z ozobotami stworzyły okazję do wspólnej, miłej zabawy oraz wielu radosnych chwil.

          • Nauka przez zabawę - domino liczbowe

          • Klasa 1d w ramach zajęć rozwijających uzdolnienia matematyczne, grała w domino liczbowe. Jest to gra, która wspiera rozwój i udoskonala umiejętności logicznego myślenia dziecka oraz wiedzę w zakresie nauki podstaw matematyki. Uczniowie koncentrowali się na obliczeniach liczbowych , utrwalali dodawanie i odejmowanie w zakresie 20, a jednocześnie doskonale się przy tym bawili.

          • Koncert w Szkole Muzycznej

          • W środę 19 kwietnia dzieci z klasy Id gościły w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Kutnie. Utalentowani uczniowie tej szkoły zaśpiewali i zagrali specjalny koncert, który miał na celu przedstawienie instrumentów na jakich można uczyć się w murach Szkoły Muzycznej w Kutnie. Pierwszakom bardzo podobały się prezentacje muzyczne i na koniec otrzymali ulotki informacyjne na temat warunków przyjęcia do Szkoły Muzycznej.

          • Zbiórka "Dla bezdomniaczka"

          • Rada Rodziców, Szkolny Klub Wolontariatu, Samorząd Uczniowski kl. I – VIII i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w przedświątecznej akcji ,,Zbiórka dla bezdomniaczka”. W tym roku wsparliśmy podopiecznych „Felkowego Stryszka”. W dniach od 27 marca do 5 kwietnia 2023 r. udało nam się zebrać około 250kg darów: karmę suchą i mokrą, koce, pościel, ręczniki, legowiska, podkłady, zabawki dla zwierząt. Wszystkie rzeczy zostały przekazane do Domu Tymczasowego „Felkowy Stryszek”.

            Darczyńcom i wolontariuszom z całego serca dziękujemy !!!

            Dyrekcja Szkoły, opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu

          • Pamiętamy – uczestniczymy w akcji Żonkile!

          • 19 kwietnia minęła 80. rocznica wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Z tej okazji nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji edukacyjnej Żonkile. Wydarzenie to od 12 lat jest organizowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Uczniowie przygotowali symbole zbiorowej pamięci o powstaniu – papierowe żonkile. Klasy VII i VIII wzięły udział w lekcjach historii przygotowanych w oparciu o materiały udostępnione przez Muzeum POLIN. W tym roku jest to poruszająca animacja reportażu Hanny Krall Zdążyć przed Panem Bogiem. Jak zawsze akcji towarzyszy hasło Łączy nas pamięć. My też pamiętamy.

          • Podziękowanie

          • ,,Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat''.


             

            PODZIĘKOWANIE DLA RODZICÓW, UCZNIÓW i NAUCZYCIELI

            za udział w Ogólnopolskiej  Akcji Charytatywnej Szkoła Szkole

            zorganizowanej przez Caritas Polska pod honorowym patronatem MEiN.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce i hojność.

            Zebraliśmy środki w kwocie 450,00 złotych, które zostały przekazane na konto

            Caritas Polska. Będą one przeznaczone na odbudowę budynków szkolnych,

            wyposażenie sal lekcyjnych, szkolenia dla nauczycieli i zajęcia dla uczniów w Syrii.


             

            Dyrekcja Szkoły, Rada Rodziców, Szkolny Klub Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski klas I – VIII.

          • Ja w przyszłości. Jak planować swoją karierę?

          • Uczniowie klasy VIII A zakończyli realizację projektu, którego celem było wsparcie ich w świadomym i trafnym wyborze dalszej drogi kształcenia, a w przyszłości - zawodu.

            Podczas zajęć uczniowie między innymi odkrywali swoje predyspozycje i zainteresowania. Analizowali swoje kompetencje nad którymi warto pracować już teraz, aby w przyszłości stać się jak najlepszym kandydatem na wymarzone stanowisko pracy.

          • Podziękowanie za udział w szkolnej zbiórce "Dla Ukrainy"

          • Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje”.
             

            PODZIĘKOWANIE DLA RODZICÓW, UCZNIÓW i NAUCZYCIELI

            za udział w szkolnej zbiórce „Dla Ukrainy”.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce i hojność.

            Po raz czwarty, za pośrednictwem Fundacji „Otwarty Dialog” z Warszawy, wsparliśmy ludność ukraińską. W dniach od 14.02.2023 r. do 17.02.2023 r. zorganizowaliśmy na terenie naszej szkoły zbiórkę ciepłej odzieży dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystkie zebrane dary zostały za pośrednictwem Fundacji przekazane na Ukrainę.

             

            Dyrekcja Szkoły, Rada Rodziców, Szkolny Klub Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski klas I – VIII

          • Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

          • Z wielką dumą i radością informujemy, że KRZYSZTOF LUBOWIECKI uczeń klasy VIII f, został LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii oraz FINALISTĄ Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii oraz ADAM TOĆ uczeń klasy VIII f zdobył tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Organizatorem konkursów jest Łódzki Kurator Oświaty. 

            Drodzy Laureaci! 

            Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i jednocześnie wyrażamy wielki podziw dla Waszej pracy oraz olbrzymiego zaangażowania. Życzymy Wam wielu sukcesów na kolejnych etapach edukacji.

            O przyjęcie gratulacji prosimy również Waszych Rodziców oraz Nauczycieli: p. Beatę Ostrowską i p. Aleksandrę Szymczak.

             

            W imieniu całej społeczności szkolnej składamy najwyższe wyrazy uznania-

            Małgorzata Margulska-Haczyk - Dyrektor Szkoły,

            Katarzyna Jabłońska - Przewodnicząca Rady Rodziców.

          • Finał Wojewódzki w drużynowych biegach przełajowych

          • W dniu 14.04.2023r. reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 im. Wł. Jagiełły wzięła udział w Finale Wojewódzkim w drużynowych biegach przełajowych.

            W kategorii dziewcząt ID grupa młodsza nasza szkoła zajęła 11 miejsce.

            W kategorii dziewcząt ID grupa starsza zajęliśmy miejsce 8.

            W kategorii IMS dziewczęta wywalczyły 3 miejsce.

            Wśród chłopców:

            ID grupa młodsza miejsce 10.

            ID grupa starsza miejsce 7.

            IMS chłopców miejsce 7.

            W zawodach wystartowało 41 uczniów. 

            Opiekunami byli:

            Mariusz Baranowski

            Jacek Kudła

            Marcin Smakowski

          • Gogle VR i Laboratoria Przyszłości

          • ClassVR to innowacyjna platforma edukacyjna, która umożliwia uczniom na całkowicie nowe spojrzenie na naukę poprzez korzystanie z gogli wirtualnej rzeczywistości. Dzięki ClassVR, uczniowie mogą zanurzyć się w fascynujące światy, zwiedzać nieznane miejsca i doświadczać wirtualnych interakcji, co pozwala na znacznie bardziej realistyczne doświadczenie niż tradycyjne metody edukacyjne.

            Gogle VR ClassVR zapewniają uczniom dostęp do tysięcy wirtualnych wycieczek i scenariuszy edukacyjnych, z których każdy jest zaprojektowany tak, aby pomóc uczniom w nauce. Uczniowie mogą na przykład zwiedzać piramidy egipskie, eksplorować kosmos, wchodzić do wnętrza ludzkiego organizmu lub przenieść się w czasie do innych epok historycznych. Dzięki temu korzystanie z ClassVR staje się fascynującą i angażującą przygodą.

            Korzystanie z gogli wirtualnej rzeczywistości ClassVR to nie tylko innowacyjna i przyciągająca uwagę metoda nauki, ale także doskonała okazja do rozwijania umiejętności miękkich, takich jak kreatywność, współpraca czy rozwiązywanie problemów. Dlatego warto wykorzystać potencjał tej platformy edukacyjnej i wprowadzić ją do codziennej pracy z uczniami. #laboratoriaprzyszłości

          • Realizacja programu ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka’’

          • W roku szkolnym 2022/2023 wszyscy uczniowie klas pierwszych naszej szkoły realizowali XIV edycję ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka’. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy.

            Uczniowie poznali m. in zagadnienia dotyczące rozsądnego korzystania z Internetu, bezpieczeństwa na drodze. Realizacja programu odbywała się na podstawie proponowanych przez organizatora materiałów edukacyjnych oraz strony internetowej www.akademiapuchatka.pl, gdzie dodatkowo dzieci miały możliwość rozwiązywania ciekawych zadań rozwijających pamięć, koncentrację i logiczne myślenie.

            Program kształtował u dzieci postawy odpowiedniego zachowania się oraz uczył właściwej reakcji na zaistniałe zagrożenie życia codziennego. Realizacja zadań pozytywnie wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole. Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów Wielkiego Testu Bezpieczeństwa i uzyskaniem certyfikatu ,,Klubu Bezpiecznego Puchatka’’.

          • NIEZWYKŁE SPOTKANIE

          • Takim określeniem uczniowie klasy VII b nazwali spotkanie z samorzecznikami Klubu Świadomej Młodzieży przy Fundacji Pro Aperte, które odbyło się 13 kwietnia 2023 r. w naszej szkole.

            Zaproszeni goście – Kacper i Joanna dzielili się swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami. Opowiadali, czym się interesują, jakie mają pasje. W swoich wypowiedziach byli bardzo szczerzy. Otwarcie mówili, czym jest spektrum autyzmu, jak wygląda ich codzienne życie. Zwrócili uwagę na potrzebę większego zrozumienia i akceptacji dla drugiego człowieka, o co apelują w kampanii społecznej „STOP przemocy” #przyjazniedlaautyzmu.

            Dziękujemy Asi, Kacprowi oraz pani Sylwii Frydrysiak-Saczuk za tę niezwykłą lekcję neuroróżnorodności oraz empatii.  

          • "Jestem dobrym kolegą, jestem dobrą koleżanką’’

          • Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje.

            W ramach projektu edukacyjno – wychowawczego ,,Nasze emocje’’, uczniowie klasy 1a wzięli udział w cyklu zajęć poświęconym nawiązywaniu relacji koleżeńskich, empatii oraz zasadom kulturalnego zachowania. Dzieci uświadomiły sobie, że należy starać się być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym.

            Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały dyplomy ,,Jestem dobrym kolegą, jestem dobrą koleżanką’’.

          • I miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

          • 12 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kutnie odbyły się eliminacje powiatowe XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych.

            Eliminacje składały się z trzech części: teoretycznej, praktycznej z udzielania pierwszej pomocy i sprawnościowej.

            I miejsce w eliminacjach powiatowych Grupy II turnieju zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie: Damian Cywka VI D, Jakub Wawer VII A i Nikodem Wikiński VII A. Uczniowie z  tego zespołu wykazali się także największą znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. I to oni będą reprezentować powiat kutnowski w eliminacjach wojewódzkich Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które zostaną rozegrane 11 maja 2023 r. w WORD w Piotrkowie Trybunalskim.

            Trzyosobowa drużyna Grupy I w składzie: Julianna Bartczak V C, Kacper Michalak i Alan Solarski VA zdobyła IV miejsce w eliminacjach. Nasi uczniowie w tej grupie wiekowej okazali się również najlepsi w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, a Julianna Bartczak zdobyła najwięcej punktów z części teoretycznej Turnieju.

          • Nagrody Prezydenta Miasta Kutno dla sportowców z SP9

          • 6 kwietnia br w KDK odbyła się Gala Wręczenia Nagród Sportowych przyznanych przez Prezydenta Miasta Kutno za 2022 rok.

            Nagrody otrzymali: Zuzanna Żydowo kl. 4a,  Amelia Sobiecka kl. 8b,  Kacper Kubiak kl. 4b.

            Gratulujemy!

          • Turniejada klas II

          • W dniu 03.04.2023 r. w naszej szkole odbyła się Turniejada sportowa dla uczniów klas II. Zawodnicy startowali w 4 konkurencjach:

            a) Bieg z przekazywaniem pałeczki sztafetowej,

            b)  „Sadzenie ziemniaków”,

            c) Piłka w tunelu,

            d)  Tor przeszkód.

            Głównym celem tej sportowej rywalizacji było:

            - rozwijanie sprawności fizycznej dzieci,

            - uczestniczenie w zabawach bieżnych,

            - tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w grupie,

            - poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej,

            - stosowanie zasad właściwego dopingu sportowego.

            Uzyskane wyniki w poszczególnych konkurencjach zostały przeliczone na punkty. O zajętym miejscu w Turniejadzie zadecydowała łączna suma zdobytych punktów.

            Ostateczna klasyfikacja Turniejady klas II przedstawia się następująco:

            I miejsce zajęła klasa II D, uzyskując 16 punktów,

            II miejsce zajęła klasa II A, uzyskując 10 punktów,

            III miejsce zajęła klasa II C, uzyskując 8 punktów,

            IV miejsce zajęła klasa II B, uzyskując 6 punktów.

            Po zakończonej rywalizacji wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe długopisy (ufundowane przez Radę Rodziców) oraz dyplomy dla klas za aktywny udział w zawodach sportowych.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju!!!