• WARSZTATY SENSORYCZNE

• We wtorek 4 kwietnia przeprowadzone zostały przez p. Marzenę Karbowską i Agnieszkę Sodulską warsztaty sensoryczne, w których wzięli udział uczniowie klasy: IV a i V d.

Były to pierwsze z cyklu trzech warsztatów zaplanowanych w ramach Miesiąca Wiedzy o Autyzmie. Uczestnicy mieli możliwość doświadczenia trudności w odbiorze bodźców zmysłowych. Dzięki temu odkryli, z jakimi problemami mogą borykać się osoby neuroróżnorodne.

• OUR NEW FRIENDS

• 10 kwietnia 2023r. cztery uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Bogusława Czuba z kl. 4c, Maja Towalska z kl. 8f, Weronika Gołębiewska z kl. 8f  i Julianna Bartczak z kl. 5c pod kierunkiem p. Agnieszki Tracz wzięły udział w międzynarodowym spotkaniu on-line w ramach kolejnego projektu eTwinning GIVE ME A HAND.

Podczas spotkania online z dziećmi i nauczycielami z Turcji nasze uczennice miały możliwość przedstawienia siebie, swojej szkoły i swojej wizji współpracy. Nasz nowy projekt związany jest ze społecznymi i emocjonalnymi procesami uczenia się naszych uczniów, aby te wzmacniały się poprzez działania na rzecz ich dobrego samopoczucia.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania!

Thank you very much my lovely Students.
            I wish you all the best.

• Projekt “GIVE ME A HAND” czas zacząć!

• Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wezmą udział w projekcie w ramach europejskiego projektu eTwinning.  8 kwietnia 2023r. o godz. 17.00 odbyło się pierwsze spotkanie online dla nauczycieli, którzy przystąpili do projektu "GIVE ME A HAND". Podczas spotkania zostały omówione zadania językowe z wykorzystaniem TIK oraz procesy efektywnego uczenia się w kontekście dobrego samopoczucia uczniów. W nasz projekt zaangażowanych jest 5 szkół  z Turcji a koordynatorem tego projektu została pani Agnieszka Tracz, nauczycielka języka angielskiego.

Projekt da nam poczucie, iż znajomość języka daje wiele możliwości i można łączyć rzeczy przyjemne z pożytecznymi.

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w naszym projekcie!

Zatem let's do this together & have fun.

• Radosnych Świąt życzy Szkolny Klub Wolontariatu

• W te cudowne Święta życzymy Państwu:

Szczęścia widzianego w małych rzeczach,

Zdrowia niekończących się zapasów,

Zapału do podejmowania nowych wyzwań,

Odpoczynku, którego tak potrzebujemy,

Wiary w siebie i w ludzi obok nas,

I wreszcie miłości dostrzegalnej w każdym człowieku,

miłości otulającej, miłości oczyszczającej.

Życie zwyciężyło przed śmiercią!

Cuda się zdarzają!

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

• Finał Powiatowy Drużynowych Biegów Przełajowych

• W dniu 5.04.2023r. na Stadionie MOSiR w Kutnie odbył się Finał Powiatowy Drużynowych Biegów Przełajowych. Wygraliśmy w obu kategoriach wywalczając awans do Finału Wojewódzkiego.

Warto dodać, że nasza szkoła 14 kwietnia wystartuje aż w 6 kategoriach w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się w Bełchatowie. Trzymajcie kciuki.

W zawodach udział wzięli:

Zaborowski Seweryn 7a

Buczkowski Stanisław 6a

Wiśniewski Filip 6a

Gralak Bartosz 6c

Stanecki Krzysztof 5a

Gąsiorowicz Adam 5a

Miniszewski Wiktor 5a

Szafrańska Lena 5a

Filipiak Joanna 5a

Darmach Iga 5a

Truszczyńska Zuzanna 5a

Skierska Daria 5a

Jurkowska Karolina 6a

Wojtczak Lena 5a

Opiekunowie:

Mariusz Baranowski

Jacek Kudła

• Wesołe Zajączki Wielkanocne

• Klasa Id na lekcji plastyki wykonała piękne zajączki wielkanocne. Dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem, kreatywnością i doskonale się przy tym bawiły.

Pierwszoklasiści życzą radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!

• "Autystycznie Aktywni"- klasa 1d wykonała kolejne zadania z projektu

• 3. kwietnia w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W związku z tym, klasa 1d wykonała kolejne zadania z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Autystycznie Aktywni". Jednym z zadań były zdjęcia w fotobudce, gdzie wszystkie dzieci "świeciły na niebiesko". Kolejne zrealizowane zadanie to "A jak Autyzm", w którym uczniowie mieli utworzyć niebieską literę A. Wychowawczyni również przeczytała dzieciom list pt. „Zrozum mnie…”, napisany przez ucznia w spectrum, skierowany do społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści bardzo miło i przyjaźnie spędzili ten wyjątkowy dzień w szkole.

• Podsumowanie akcji Góra Grosza.

• Góra Grosza policzona. Zebraliśmy 796 złotych i przekazaliśmy organizatorom. Wszystkim biorącym udział w akcji DZIĘKUJEMY.

• Leader100 SPORT w Ic i Id

• W dniach 14 i 21.03.2023r. uczniowie klas Ic i Id podczas zajęć wychowania fizycznego rozwijali swoje kompetencje społeczne w ramach Programu Leader100 Sport.

• MŁODZI ZDOLNI

• "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień." James Madison

Z radością i dumą pragniemy poinformować, iż Krzysztof Lubowiecki z kl. 8f zdobył I miejsce w XIX Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego, którego organizatorem było I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie (op. p. Beata Majda-Szumigalska). Natomiast tytuł laureata z wyróżnieniem w XIX Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego zdobyli: Weronika Gołębiewska z kl. 8f (op. p. Agnieszka Tracz) oraz Franciszek Piasecki z kl. 8d (op. p. Dominika Gwizdała-Pawlik). Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą w trzech etapach konkursu (dwóch etapach pisemnych oraz wypowiedzi ustnej w języku obcym). Dzięki swojej sumiennej pracy uczniowie osiągnęli sukces.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom oraz trzymamy mocno kciuki za kolejne osiągnięcia!