• Wycieczka do pizzerii

          • Uczniowie klasy IIIb wybrali się 14 czerwca do pizzerii "Na Widelcu". Uczyli się przygotowywać pyszną pizzę. Była to dla dzieci super zabawa i nauka.

          • Atrakcji moc klasy IIIb

          • 16 czerwca uczniowie klasy IIIb aktywnie spędzili dzień na atrakcjach wodnych w Aquaparku. Po szalonej zabawie klasa udała się na przekąski do McDonalda. Był to bardzo udany i pełen emocji dzień.

          • Zajęcia rozwijające w klasie 2c

          • Na zakończenie zajęć rozwijających uczniowie klasy 2c odnaleźli się w zupełnie innej przestrzeni, czyli Escape room. Nasi detektywi poradzili sobie świetnie z danym zadaniami i odnaleźli zaginiony obraz. Brawo Wy!

          • Przegląd Miejskich Grantów Oświatowych, innowacji pedagogicznych i projektów edukacyjnych

          • W poniedziałek 29 maja 2023 r. w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbył się Przegląd Miejskich Grantów Oświatowych, innowacji pedagogicznych i projektów edukacyjnych w ramach Laboratoriów Przyszłości. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zaprezentowali efekty następujących działań:

            * Innowacji pedagogicznej pt. „Laboratorium Twórczego Rozwiązywania Problemów” wdrożonej przez p. Mariolę Michalską i Agnieszkę Sodulską z kl. III a, przy wsparciu p. Marzeny Kamińskiej i kl. III b;

            * Grantu pt. „Łamigłówki logiczne z Kartami Grabowskiego” realizowanego w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” przez p. Joannę Czubę i p. Agnieszkę Maćkowską.

          • Euaropean Quality Label dla "Dziewiątki"

          • 15 czerwca 2023r. Szkoła Podstawowa Nr 9 otrzymała Europejską Odznakę Jakości za ubiegłoroczny projekt "My Green World".

            W tym międzynarodowym projekcie eTwinning uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem p. Agnieszki Tracz promowali postawy proekologiczne. Tworzyli wiersze w postaci gifów, kreskówek/bajek/e-booków w języku angielskim, własne obrazy z naturą w roli głównej, kolaże, asamblaże, gry ekologiczne z elementami PROGRAMOWANIA, animowane przemowy proekologiczne oraz badali przyrodę poza szkołą. Również dzieci analizowały zmiany zachodzące w przyrodzie w oparciu o słownictwo poznane na lekcjach języka angielskiego. W ramach tego projektu dzieci uczestniczyły w międzynarodowych spotkaniach on-line.

            Europejska Odznaka Jakości jest wyrazem uznania dla nauczycieli i uczniów za wysoki poziom działań poświęconych projektowi eTwinning. Dla uczniów jest to wspaniała motywacja do dalszej pracy, a dla szkoły uznanie za jakość i otwarcie się na współpracę europejską.

          • „Zaczytana przerwa” – akcja czytelnicza

          • W dniu 9 czerwca 2023r. w bibliotece szkolnej zorganizowana została akcja czytelnicza ph. „Zaczytana przerwa”. Inicjatorką przedsięwzięcia była Pani Wicedyrektor Aneta Krajewska oraz bibliotekarze szkolni – Pani Beata Paluchowska i Pani Monika Olejniczak. Celem akcji było propagowanie czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów I etapu edukacyjnego i uwrażliwianie ich na słowo pisane. Wzięli w niej udział uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami. Podczas przerw międzylekcyjnych, Pani Wicedyrektor Aneta Krajewska czytała dzieciom zagadki i krótkie wierszyki. Nie zabrakło również konkursów, w które młodsi uczniowie bardzo aktywnie się zaangażowali. Lekturę utworów dla dzieci uzupełniały też ciekawostki przygotowane przez nauczycieli bibliotekarzy w formie gazetki pt. „15 powodów, dla których warto czytać książki”. „Zaczytana przerwa” okazała się ciekawym pomysłem, który z całą pewnością warto
            w przyszłości powtórzyć!

          • Talentynki 2023

          • 12 czerwca Samorząd klas I-III zorganizował Festiwal Młodych Talentów „Talentynki 2023”. Jest to jedno z tych wydarzeń, na które wszyscy najmłodsi uczniowie naszej szkoły czekają z niecierpliwością. Ma ono na celu promowanie twórczych form spędzania wolnego czasu oraz daje możliwość zaprezentowania w środowisku szkolnym różnorodnych zainteresowań, uzdolnień i pasji naszych uczniów. Sala rozbrzmiewała przeróżnymi rytmami, gdyż na scenie pojawili się tancerze, wokaliści, instrumentaliści. Nie zabrakło też talentów sportowych, malarskich, a także oratorskich. Wszystkie pokazy wzbudzały zachwyt i radość, czego dowodem były gromkie brawa widowni. Występy młodych artystów porywały oglądających do tańca i śpiewu.

            Talenciakami 2023” zostali:

            W kategorii śpiew – Rzetelski Antoni 3b, Zofia Marzec 1d, zespół - Minkuszek Antoni, Kurzawa Lena, Chochulska Roksana -3d

            W kategorii taniec – zespół: Podsędek Julia, Szczęsna Wiktoria, Favilli Julia 3c, Chróścik Michalina 1d, Zespół taneczny kl.1d, Kadziak Julia 1a, zespół: Hupa Zuzanna, Lena Zajączkowska, Aleksandra i Adrianna Tomczak 1b, zespół: Zuzanna Kucharska, Solińska Gabriela, Andrzejewska Natalia, Lipska Zuzanna, Paliga Lilianna 2a

            W kategorii pokaz sportowy - Dajer Julia 2c

            W kategorii plastycznej – Bartczak Martyna 3d, Buchalska Aleksandra, 2d, Kusiak Lena 2a, Rutkowska Julia 3d, Chojnacka Hanna 2c, Majchrzak Zuzanna 3d, Głowacki Dominik 1d

            W kategorii gra na instrumencie – Wilkowiecka Antonina 3b, Owsik Julian 3b, Wypyszyńska Maria 3c, Winiecka Hanna 1a

            W kategorii oracja – Szymański Adam 2c

            Artystom serdecznie gratulujemy!

            Wszystkich, którym nie starczyło odwagi,  by wystąpić w tegorocznej edycji Talentynek, zapraszamy w przyszłym roku.

          • Klasa 2c i 2d na wycieczce w Orientarium i Eksperymentarium

          • Klasa 2c i 2d wybrała się na wycieczkę do łódzkiego Orientarium ZOO oraz Experymentarium. Zwiedzanie Orientarium rozpoczęto od obejrzenia podwodnego tunelu, mającego około 26 m długości i 2,4 m wysokości. Dzieci mogły podziwiać przepiękną rafę koralową, mnóstwo gatunków ryb, zwierząt z Afryki, Azji, Australii, Ameryki Południowej. Podczas spaceru po alejach zoo spotkały też wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt np.: zebry, słonie, żyrafy, lamy, małpy...Po takiej dawce wrażeń przyszedł czas na kolejne atrakcje w Experymentarium. Tu samo wejście mostkiem sprawiło, że na kilkanaście sekund wszyscy doświadczyli uniesienia nad ziemią, stracili grunt pod nogami, widząc wirujący miraż kolorów i świateł. Zwiedzając interaktywną wystawę na wielu stanowiskach drugoklasiści mogli samodzielne poznawać zagadnienia z wielu dziedzin nauki, techniki oraz kultury. To była wspaniała zabawa i rozrywka edukacyjna. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone, bogatsze o wiele cennych informacji przyrodniczych i niezapomniane wrażenia z dna morskiego.

          • REWALIDACJA PRZYSZŁOŚCI, LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

          • W czerwcu zakończyliśmy cykl zajęć rewalidacyjnych z wykorzystaniem klocków Lego Education BricQ Motion Essential oraz Spike Prime. Nauczyliśmy się konstruowania i programowania, współpracy i wzajemnej pomocy. Ćwiczyliśmy koncentrację, uważność i umiejętność pokonywania trudności. 👍

          • Ja w przyszłości. Jak planować swoją karierę?

          • Uczniowie klasy VII a zrealizowali na zajęciach z wychowawcą projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci - Ja w przyszłości. Jak planować swoją karierę?

            Celem projektu było udzielenie wsparcia w świadomym i właściwym wyborze drogi dalszej edukacji. Uczniowie budowali poczucie wpływu na własny sukces życiowy i zawodowy. Odkrywali swoje predyspozycje i zainteresowania. Rozwijali umiejętności radzenia sobie z porażkami i nadmiernymi oczekiwaniami, wzmacniali umiejętność uczenia się.

            Ja w przyszłości dyplom.pdf

          • Wycieczka do Trójmiasta

          • W dniach 5 - 6 czerwca uczniowie z klas VII A, VII B, VIII C, VIII F pod opieką p. Tomasza Kaby, p. Beaty Ostrowskiej, p. Patrycji Staniszewskiej i p. Aleksandry Szymczak wzięli udział w wycieczce do Trójmiasta.

            Największymi atrakcjami wyjazdu były: spacer po sopockim molo i gdańskiej Starówce, zabawy na plaży i w parku trampolin oraz wizyta w Europejskim Centrum Solidarności.  Wieczór spędziliśmy przy ognisku, nie zabrakło śpiewu, tańca i gry w piłkę.

          • Dzień Rodziny w klasie Id

          • Uczniowie klasy Id doczekali się momentu, aby wspólnie z wychowawcą panią Anetą Szymańską-Gruszką zorganizować uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Uroczystość odbyła się 7 czerwca 2023 roku, w której najpierw uczestniczyły wszystkie klasy 1- 3, a w godzinach popołudniowych wzięli w niej udział Rodzice małych aktorów. Dzień Rodziny łączy dwa ważne święta – Dzień Matki i Dzień Ojca. Dzieci, aby podziękować swoim Rodzicom za to, że są obecni w ich życiu, przygotowały piękny montaż słowno-muzyczny. Obecni Rodzice nie kryli zachwytu i radości. Uczniowie zaprezentowali swoje aktorskie talenty, nie zabrakło pięknych piosenek, wspaniałego tańca oraz kolorowych strojów. Rodzice na koniec otrzymali pamiątkowe PODZIĘKOWANIA w formie świadectwa z czerwonym paskiem. Była to szczególnie miła i radosna uroczystość.

          • Wycieczka na Pomorze Gdańskie

          • W dniach 05.06 - 07.06 czerwca uczniowie klas VI b i VI c uczestniczyli w wycieczce na Pomorze Gdańskie. 

            Nie było czasu na nudę! Podczas pierwszego dnia młodzież spacerowała po monumentalnym zamku w Malborku oraz zwiedziła jeden z piękniejszych stadionów piłkarskich w Polsce - Polsat Plus Arena Gdańsk. Po zakwaterowaniu się w ośrodku wypoczynkowym w Chłapowie, posiłku oraz krótkim spotkaniu organizacyjnym wycieczkowicze udali się na plażę, na której spędzili czas aż do zachodu słońca.

            Drugi dzień wyjazdu rozpoczął się wcześnie. Uczniowie wyruszyli na Półwysep Helski aby uczestniczyć w legendarnym już karmieniu fok w Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Kolejnym punktem wycieczki była pełna emocji wizyta w Gdańskim Muzeum II Wojny Światowej. W drodze powrotnej jeszcze molo w Sopocie i wspólne plażowanie na sopockiej plaży. I znów - piękny zachód słońca na chłapowskiej plaży.

            Trzeci dzień również dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Spacer z przewodnikiem Traktem Królewskim, ulica Długa, Długi Targ z fontanną Neptuna, Złota Brama, Brama Zielona, Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Bazylika Mariacka, Długie Pobrzeże, Żuraw złożyły się na piękną pocztówkę z Wolnego Miasta Gdańska. Ostatnim punktem podróży było odwiedzenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu, czyli Skansenu w Szymbarku. To miejsce w którym bohaterska i trudna historia Kaszub i ludności kaszubskiej łączy się z niezapomnianą i lekko zawracającą w głowie zabawą w "domu do góry nogami", w śpiewnym kaszubskim języku poznajemy losy eksponowanej w Skansenie najdłuższej deski świata (prawie 37 m. długości!). I tak! A jakże! Gramy (a raczej gra nasza uczennica Krysia) na największym fortepianie świata! 

            Po trzech dniach nasza wycieczka dobiegła końca. To zdecydowanie wycieczka dla aktywnych turystów, którym nie straszne są przejechane kilometry i tysiące przemaszerowanych kroków. Nie boimy się wzruszyć, dosłownie dotknąć i usłyszeć trudną historię Polski. Doceniamy piękno naszej przyrody, baraszkujemy na plaży, kupujemy mnóstwo pamiątek. Oklaskujemy przewodników. Słuchamy opiekunów. Bezpiecznie, wspaniale się bawimy. Do zobaczenia na kolejnych szlakach. Dziękujemy wam kochani za wspólny, wspaniały czas!

            Uczestnicy wycieczki: uczniowie kl. VI b i VI c. Opiekunki: panie Edyta Woźniak, Dominika Gwizdała - Pawlik, Beata Paluchowska, Julita Szczygielska. 

          • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON

          • Niezmiernie miło jest nam poinformować o wspaniałych rezultatach uczniów klas 1-3 w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Leon.

            Poniżej przedstawiamy najwyższe miejsca w skali kraju.

            Matematyka kl. I
            Marta Ślipek kl. Ia 5 miejsce
            Bartosz Miszczak kl. Ia 5 miejsce
            Hanna Winiecka kl. Ia 6 miejsce
            Michał Popławski kl. Ib 8 miejsce
            Iga Kaźmierczak kl. Id 8 miejsce

            Matematyka kl. II
            Oliwia Boroń kl. IId 3 miejsce
            Tytus Hakało kl. IIa 5 miejsce
            Filip Baranowski kl. IIa 5 miejsce

            Matematyka kl. III
            Julia Rutkowska kl. IIId 3 miejsce
            Edyta Domańska kl. IIId 4 miejsce
            Franciszek Wawrzyńczak kl. IIId 6 miejsce
            Wojciech Wójcik kl. IIIa 7 miejsce
            Antoni Rzetelski kl. IIIb 7 miejsce
            Bartosz Łubiński kl. III a 8 miejsce

            Język angielski kl. II
            Alicja Dybiec kl. IIb 3 miejsce
            Oliwia Boroń kl. IIb 4 miejsce
            Aleksander Dybiec kl. IIb 4 miejsce
            Aleksander Żebrowski kl. IIb 8 miejsce


            Język angielski kl. III
            Marcel Baranowski- kl. IIId 7 miejsce
            Antoni Rzetelski - kl. IIIb 9 miejsce
            Wojciech Wójcik- kl. IIIa 9 miejsce

            Dyrekcja szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym i Radą Rodziców serdecznie gratuluje wysokich osiągnięć!

          • Spotkanie z alpakami!

          • 2 czerwca uczniowie klasy II d uczestniczyli w warsztatach pt."Spotkanie z alpakami" . Najważniejszym celem było poznać bliżej alpaki oraz dowiedzieć się, jakimi są zwierzętami. Uczniowie zrobili obchód zagrody z jednoczesnym dokarmianiem i dotykaniem zwierząt. Następnie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, gdzie wyklejali sylwetkę alpaki prawdziwą alpaczą wełną.