• Akademia Małego Lidera w klasie 1d

• Dnia 6 czerwca 2023 roku klasa 1d uczestniczyła w Akademii Małego Lidera, która okazała się niezwykłą przygodą dla wszystkich uczestników. Dzieci wzięły udział w warsztacie, podczas którego miały okazję rozwijać swoje umiejętności liderskie. Zajęcia prowadziła wychowawczyni pani Aneta Szymańska-Gruszka oraz pani Emilia Matysiak , trener biznesu i Kierownik Działu Personalnego w kutnowskiej firmie Animex K4, która objęła klasę swoim patronatem. Pani Emilia opowiedziała na czym polega jej zawód i wprowadziła dzieci w tematykę warsztatu. To, co uczyniło to wydarzenie niezwykłym, było uwieńczenie go w formie zdjęć i filmu. Wideo i zdjęcia dokumentują przebieg warsztatu, a przede wszystkim ukazują radość i entuzjazm dzieci, które świetnie się bawiły. Ich zaangażowanie i chęć do zabawy były widoczne na każdym kroku, a energia, która unosiła się w sali, była niesamowita. Akademia Małego Lidera dla klasy Id była nie tylko doskonałą okazją do nauki kompetencji liderskich, ale również do budowania więzi i rozwijania pasji dzieci. Wydarzenie to na zawsze pozostanie w pamięci uczestników jako niezapomniana przygoda, pełna inspiracji i radości.

• Innowacja "Własna uprawa to dobra zabawa"

• Uczniowie klasy IId realizując innowację pedagogiczną "Własna uprawa to dobra zabawa", wykonali przepyszne kolorowe kanapki, w których wykorzystali wyhodowane warzywa. Uprawy w szkolnym ogródku udały się wspaniale i przyniosły dzieciom wiele radości. Uczniowie wykazali się olbrzymim kulinarnym talentem, tworząc wspaniałe kompozycje smakowe!

• Dzień Nauki i Techniki

• Uczniowie klasy IId uczestniczyli w Dniach Nauki i Techniki w Zespole Szkół nr 1 w Kutnie. Podczas wydarzenia, uczniowie  zaczerpnęli wiedzę z różnych dziedzin nauki. Drugoklasiści podczas wyjścia mieli możliwość zadawania wielu pytań i podejmowania samodzielnych doświadczeń. To był bardzo atrakcyjny dzień, w którym niezwykle miło było nam uczestniczyć.

• Fantastyczny Dzień Dziecka uczniów kl. Ib

• Dla wszystkich dzieci, niewątpliwie jednym z ulubionych dni w roku jest 1 czerwca - Dzień Dziecka. Rodzice uczniów kl. Ib zorganizowali dla swych pociech zajęcia kulinarne – pieczenia pizzy, w kutnowskim Hotelu Rondo. „Mali szefowie kuchni” z zapałem przystąpili do pracy. Wałkowali ciasto, a potem dekorowali je przygotowanymi produktami. Była to wielka frajda dla dzieciaków, ale też doskonała forma rozwoju umiejętności manualnych, samodzielności i kreatywności. Kiedy pizza była w piecu, by skrócić czas oczekiwania, dzieci miały chwilę na zabawę i relaks. Mogły skorzystać z placu zabaw oraz kącika do malowania. Po wypieczeniu pizzy, odbyła się wielka uczta - konsumpcja własnych dzieł kulinarnych. Było apetycznie i pysznie! A potem…, kolejna niespodzianka – cukrowa wata. Pierwszoklasiści obserwowali , jak wokół drewnianego patyczka owijają się karmelizowane nitki i powstaje puszysty smakołyk. Delikatna i pełna smaku słodycz, szybko rozpływała się w ustach „łasuchów”. Po takim wspólnym biesiadowaniu, wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do szkoły.

• Dzień Dziecka w klasie 1 d

• Klasa 1d wraz z wychowawcą panią Anetą Szymańską-Gruszką udała się dziś na lody do kawiarni "RÓŻnie bywa" w centrum Kutna. Dzieciaki miały okazję same zamówić lody, napoje i słodycze, gdzie zostały pochwalone przez miłą obsługę kawiarni. Uczniowie bardzo zadowoleni i szczęśliwi wrócili do szkoły. To był cudowny Dzień Dziecka.