• Wielkanocne konkursy plastyczne

          • Tuż przed Świętami Wielkanocnymi Samorząd klas I-III ogłosił konkursy plastyczne - Kolorowa Wielkanoc oraz Projekt mazurka. Konkursy miały na celu upowszechnianie tradycji wielkanocnych i rozbudzanie wrażliwości twórczej wśród dzieci. Złożone prace wykonane były różnymi technikami.

            Wszystkim uczestnikom, składamy  gratulacje i podziękowania za piękne prace. 

          • Wielkanocne zabawy w klasie 1c

          • Stała się rzecz niesłychana, zajączek uciekł z koszyczka! Klasa 1c pilnie ruszyła na jego poszukiwania. Udało się! Pierwszaki odnalazły Gigiego, a w nagrodę otrzymały wielkanocne słodkości i jajeczkowe warsztaty. Klasa 1c razem z wychowawcą, śle najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych i przesyła pozdrowienia od wielkanocnego króliczka.

          • Wyniki szkolnego konkurs na wiersz promujący ochronę danych osobowych i wizerunku „MOJE DANE WIERSZOWANE”

          • W dniu 12 kwietnia 2022 roku w Kutnie, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Moje Dane Wierszowane”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie i odbywał się w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje Dane- Twoja Sprawa”.    Jury w składzie: p. Iwona Pietrzak i p. Agnieszka Sroka - Świstak po przeanalizowaniu prac, przyznało nagrody następującym uczniom:

            • I miejsce- Agata Wiśniewska, klasa VIII E;

            • I miejsce- Julianna Bartczak, klasa IV C;

            • II miejsce- Wanesa Kaczor, klasa VII B;

            • II miejsce- Aleksander Gomuła, klasa III C;

            • II miejsce- Andrzej Stepnowski, klasa V C;

            • III miejsce- Edyta Domańska, klasa II D;

            • III miejsce- Franciszek Wasiak, klasa V C;

            • III miejsce- Mikołaj Chodorowski, klasa VIII E.

            DZIĘKUJEMY za tak liczne prace i Wasze zaangażowanie.

          • Finał wojewódzki turnieju Gry i Zabawy

          • 07.04.2022r. odbył się finał wojewódzki turnieju Gry i zabawy. Zawody odbywały się w Sieradzu. Wywalczyliśmy 5 miejsce. Dla wielu dzieci był to duży sukces. Większość uczestników brała pierwszy raz udział w finale wojewódzkim. Szkoda, że w wielu konkurencjach nasze pociechy cierpiały poprzez nieuwagę sędziów.

            Dla nas jesteście MISTRZAMI!!

            Skład "dziewiątki":

            Klasa I: Oliwia Boroń, Barbara Skrzypinska, Barbara Sobczyk, Łucja Saczuk, Julia Dajer, Tytus Hakało, Ernest Ambroziak, Jan Migała, Jan Galant, Filip Tomczak

            Klasa II: Marcel Baranowski, Franciszek Wawrzyńczak, Aleksander Kowalczyk, Aleksander Gapiński, Iwo Frątczak, Lena Kurzawa, Roksana Chochulska, Hanna Rajska, Antonina Kolczyńska, Edyta Domańska

            Klasa III: Wojtek Kuleta, Igor Kamiński, Borys Chyski, Antoni Owsik, Jeremi Wiśniewski, Jagoda Łysio, Milena Michalak, Zuzanna Żydowo, Maja Dajer, Nel Sujecka

            Klasa IV: Franciszek Chwiałkowski, Antoni Gapiński, Wiktor Miniszewski, Adam Gąsiorowicz, Krzysztof Stanecki, Marta Obielska, Daria Skierska, Lena Szafrańska, Hanna Nowicka, Iga Darmach

            Opiekunami byli: Justyna Ziółkowska, Jolanta Dąbrowska, Aneta Szymańska – Gruszka, Mariusz Baranowski i Jacek Kudła

          • Warsztaty w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym Nr 2 w Kutnie

          • W dniu 7 kwietnia uczniowie klasy VII A wzięli udział w warsztatach w ramach Światowego Dnia Autyzmu. Warsztaty odbyły się w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym Nr 2 w Kutnie.

            Uczniowie zwiedzili ośrodek, wysłuchali krótkiej prezentacji dotyczącej spectrum autyzmu. Największe wrażenie wywarło na nich poznanie samych uczniów uczących się   w ośrodku oraz rozmowy z nimi. Siódmoklasiści poznali zainteresowania młodszych   i starszych kolegów. Ponadto dowiedzieli się wielu cennych rzeczy, choćby jak rozmawiać    i postrzegać osoby ze spectrum autyzmu. Spotkanie poprowadziły panie pedagog i psycholog pracujące w ośrodku. Miła i sympatyczna atmosfera udzieliła się wszystkim, szczególnie  w trakcie zabaw integracyjnych.

          • Klasowy ogródek trzecioklasistów

          • Uczniowie klasy III d wykonali kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Ekologicznego "Gramy w zielone" i założyli hodowlę roślin. Dzieci w grupach sadziły cebulę, siali owies i kwiaty "aksamitki". Na koniec oznaczyły doniczki swoimi imionami, podlały ziemię i ustawiły doniczki w klasowym kąciku przyrody. Częściowe efekty pracy można było zobaczyć po kilku dniach, gdy wyrósł owies i pojawił się szczypior. Obecnie w naszym ogródku jest bardzo zielono, a ogromny owies uczniowie udekorowali ozdobami wielkanocnymi i zabrali do domu na świąteczny stół.

          • Ogólnopolski Program Ekoeksperymentarium zakończony

          • Uczniowie klasy IIIb zakończyli udział w ogólnopolskim programie edukacji ekologicznej „EkoEksperymentarium”, który powstał dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska. W wirtualnym domu odwiedzili kilka pomieszczeń - Łazienkę, Kuchnię, Salon, Pokój dziecka. Ukryte tam były łamigłówki pomagające zrozumieć, na czym polega oszczędzanie energii i wody czy prawidłowe segregowanie śmieci, co to jest ślad węglowy i jak go ograniczyć, jak oszczędzać energię elektryczną. Ponadto uczniowie uświadomili sobie jakie są zależności między zasobami naturalnymi a przedmiotami codziennego użytku. Dowiedzieli się też, jak rozsądnie podróżować, kupować mniej zabawek i materiałów szkolnych oraz jak optymalnie wykorzystywać ciepło i światło słoneczne.

            Za udział w programie nauczyciel otrzymał Certyfikat, a uczniowie kl. IIIb Dyplom dla Ekoklasy.

                                                                          Gratulujemy Uczniom klasy IIIb!

            Mamy nadzieję, że projekt ten wpłynie na postawy ekologiczne trzecioklasistów, a zdobytą wiedzę oraz wykształcone nawyki będą pielęgnować, by zmieniać świat na lepsze.

          • "WF z AWF - Aktywny powrót do szkoły"

          • Uczniowie klas I d i II d uczestniczą w II etapie programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „WF z AWF - Aktywny powrót do szkoły”. W ramach Sport Klubu na dodatkowych, nieodpłatnych, pozalekcyjnych zajęciach sportowych dzieci rozwijają swoją kondycję fizyczną po okresie nauki zdalnej. Celem Sport Klubów jest monitorowanie stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży oraz wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej.

            Nauczycielem prowadzącym zajęcia jest p. Justyna Ziółkowska.

          • Wiosno - ach to Ty!

          • Najmłodsi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Samorząd klas I-III, pt. „Wiosno, ach to Ty!”. Za pomocą różnorodnych technik plastycznych przedstawili swoją wizję tej najpiękniejszej pory roku. Możemy podziwiać wiosenne barwy, kwiaty, ptaki witające wiosnę i młode liście na drzewach.

          • Dziewiątka najlepsza w gminie w turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”

          • W dniu 22 marca 2022 roku na Oliku przy Alejach ZHP odbyły się eliminacje gminne do turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

            Do udziału w kategorii chłopców U-12  zgłosiły się  3 szkoły  z gminy Kutno: Publicza Katolicka Szkoła Podstawowa w Kutnie, Szkoła Podstwowa nr 1 w Kutnie i Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie.

            Zawodnicy reprezentujący SP 9 nie dali szans rywlom wygrywając turniej i uzyskująć awans do kolejnej rundy.

            Wyniki:

            Publiczna Katolicka Szkoła Podstwowa- SP 1 Kutno  1-9 

            Publiczna Katolicka Szkoła Podstwowa – SP 9 Kutno 0-8

            SP 9 Kutno – SP 1 Kutno 4-1

            Klasyfikacja końcowa:

            1. SP 9 Kutno  6 pkt
            2. SP 1 Kutno  3 pkt
            3. Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa w Kutnie 0 pkt

            SP 9 reprezentowali następujący uczniowie:

            1. Seweryn Zaborowski VI A
            2. Natan Kaba V A
            3. Jan Hakało V A
            4. Stanisław Buczkowski V A
            5. Mikołaj Machaj V A
            6. Filip Jaroszewski V D
            7. Franciszek Chwiałkowski IV A
            8. Krzysztof Stanecki IV A
            9. Filip Majda IV B

            Opiekun grupy Tomasz Kaba

          • Pokaz sportów walki

          • W dniu 31.03.2022r. w naszej szkole odbył się pokaz sztuk samoobrony oraz sportów walki dla uczniów klas V i VI. W pokazie udział wziął nauczyciel wychowania fizycznego Adam Grzelak oraz jego podopieczny zawodnik Gladiator Gym Krystian Rosa .

            Po pokazie odbyła się nauka dla uczniów. Dzieci chętnie wzięły udział w nauce samoobrony i byli mocno zaangażowani.

            Na koniec brawami podziękowali prowadzącym.

            Prowadzący zapraszają do nowo powstałego klubu Gladiator Gym, który 4 kwietnia ma wielkie otwarcie.?

          • International meeting number three

          • 1 kwietnia 2022r. o godz. 19:00 na platformie ZOOM uczennice z klasy 7f  ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie pod opieką nauczyciela języka angielskiego p. Agnieszki Tracz brały udział w trzecim już międzynarodowym eTwinningowym spotkaniu uczniów i nauczycieli.

            Tym razem nasze spotkanie dotyczyło zdrowego odżywiania. Po raz trzeci mieliśmy możliwość spotkać swoich przyjaciół z Rumunii, Azerbejdżanu, Turcji i Jordanii. Rozmawialiśmy o  projekcie My Green World oraz o nowych zadaniach do wykonania: o zaprojektowaniu plakatów i kolaży dotyczących owoców. Uczennice wspaniale sobie radzą z każdym zadaniem w ramach  projektu eTwinning.

            Owocem naszej wspólnej pracy był e-book, zwierający wiersze, plakaty i kolaże, których głównym motywem były owoce.
            Wszystkim Uczniom polecamy nasze międzynarodowe webinaria!

          • WYNIKI II EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „MAMY PRAWO ŻYĆ GODNIE”

          • W dniu 4 kwietnia 2022 roku w Kutnie, odbyło się rozstrzygnięcie II edycji konkursu plastycznego „Mamy prawo żyć godnie”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I - VIII Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie. Szkolny Rzecznik Praw Ucznia- Agnieszka Sroka- Świstak wraz z jury- p. Iwoną Pietrzak  po przeanalizowaniu prac, przyznało następujące główne nagrody:

            • Aleksander Żebrowski, klasa I B;
            • Antoni Żółtowski, klasa II C;
            • Lena Rutkowska, klasa III D;
            • Julianna Bartczak, klasa IV C;
            • Nadia Stemplewska, klasa VA;
            • Julia Pigłowska, klasa V B;
            • Alan Bobrowski, klasa V C;
            • Seweryn Zaborowski, klasa VI A;
            • Wanesa Kaczor, klasa VII B;
            • Kacper Morawski, klasa VII F.

            Poziom konkursu był bardzo wysoki. Otrzymane prace były kreatywne, niepowtarzalne, zachwycające pomysłowością, estetyką, a przede wszystkim przedstawiały ważną idę godnego życia i szanowania swoich wartości i praw.

             DZIĘKUJEMY za tak liczne prace i Wasze zaangażowanie.

             Zapraszamy do obejrzenia galerii wszystkich konkursowych prac.

          • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

          • 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Nie jest to data przypadkowa, ponieważ tego dnia w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak: „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”. 
             
            Święto zostało uchwalone w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Polska sekcja tej organizacji istnieje od 1973 roku. Każdego roku gospodarzem święta jest inne państwo. Impreza odbywała się już w takich krajach jak: Japonia, Belgia, Brazylia, Rosja, Hiszpania, Indie, Nowa Zelandia, Egipt, Stany Zjednoczone. Polska także była gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w 1979 roku. Z okazji tego święta, biblioteki, domy kultury czy księgarnie organizują imprezy promujące literaturę dla dzieci – warsztaty, dyskusje, wystawy, itp. Przy okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci warto wspomnieć o akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która odbywa się od 2001 roku i ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim pociechom. 
            Dlaczego warto czytać dzieciom? Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Książki mają także w sobie duży ładunek emocjonalny. Zaszczepiając młodym miłość do czytania jest nadzieja, że w przyszłości częściej będą sięgać po książkę niż po smartfona. 

          • Odkrywamy tajemnice autyzmu

          • Julianna Bartczak z klasy 4c, pod kierunkiem p. Anety Karlikowskiej, przygotowała i przedstawiła prezentację multimedialną dla społeczności szkolnej. Spotkanie to odbyło się w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.