2 grudnia klasy Ia i Ic wybrały się na wycieczkę do Zakątka Odkrywców w Borysewie. Dzieci uczestniczyły tam w warsztatach mydlarskich, które na chwile przeniosły je w pachnący świat mydła i umożliwiły poznanie mydlarskiej historii. Każdy uczestnik pod czujnym okiem prowadzącego wykonał kolorowe naturalne mydełko, które mógł zabrać z sobą do domu. W czasie zajęć dzieci eksperymentowały z formą, kolorem , kształtem, fakturą i zapachem. Następnie uczniowie wzięli udział w pokazie baniek mydlanych. Czy wiecie, że bańki mydlane mają znakomity, terapeutyczny wpływ na ludzką duszę? Otóż zaspokajają one naszą potrzebę zabawy, kreacji oraz doświadczania piękna. Oglądając pokaz mydlanych baniek podziwialiśmy ich piękne, tęczowe barwy, które falowały i przenikały się wzajemnie przy najmniejszym ruchu powietrza. W oczach dzieci bańki mydlane, to czysta magia, a twórcą baniek nie może być nikt inny jak tylko czarodziej. Podczas pokazu dzieci reagowały bardzo spontanicznie oklaskami i okrzykami zachwytu. Na koniec warsztatów odwiedził dzieci święty Mikołaj. Było dużo śmiechu i fajnej zabawy.
Bańki mydlane, mydełka pachnące i św. Mikołaj czyli super wycieczka do Borysewa klas Ia i Ic..
- 219
Mikołajkowy Zawrót Głowy
Magiczny czas w SP9
- 3
Andrzejki to magiczny czas, kiedy każdy z nas może sprawdzić, czy spełnią się jego najskrytsze marzenia? Dlatego w naszej szkole Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Edytą Kaba, p. Anną Dałek, p.Tomaszem Kaba i p. Radosławem Saganiakiem zorganizowali dzień wypełniony wróżbami andrzejkowymi.
Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru lub sprawdzał czy czeka go kiedyś wielka miłość. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dla naszej społeczności była to był magiczny dzień, podczas którego wszyscy bawiliśmy się kapitalnie.
Andrzejkowe czary-mary w klasach I - III - klasowe stoiska z wróżbami
- 87
Andrzejki to wieczór wróżb i magii obchodzony w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię święta św. Andrzeja. Dla uczniów klas I-III była to okazja do zorganizowania wspólnych klasowych zabaw. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne przybliżające genezę powstania tej tradycji. Same przygotowały klasowe stoiska z wróżbami, świetnie się bawiąc. Były: wyścigi butów, wróżby z kostkami do gry, Kubeczki, losowanie z przepowiednią na przyszłość, poznanie imienia przyszłego męża lub żony… Ten, komu udało się celnie rzucić monetą do miski z wodą, miał szansę na spełnienie swojego marzenia.
Wspólnie spędzony czas upłynął wszystkim miło. Emocji było co nie miara, ale wszyscy wiedzieli, że wróżby trzeba traktować z przymrużeniem oka.
Finał wojewódzkiego konkursu pięknego czytania „Książka Mówi”.
- 1
W dniu 29 listopada 2024r. odbył się w Zgierzu finał wojewódzkiego konkursu pięknego czytania „Książka Mówi”. Wzięło w nim udział 25 uczestników z całego województwa łódzkiego, wyłonionych wcześniej w eliminacjach rejonowych. Naszą szkołę reprezentował Oskar Janiak z klasy 8c, który w finale odczytał dwa teksty: fragment utworu „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza oraz wiersz „Dyskobol” Kazimierza Wierzyńskiego. Poziom konkursu był niezwykle wysoki, a wystąpienie naszego ucznia bardzo profesjonalne i emocjonalne.
Ogromnie gratulujemy Oskarowi udanego występu w finale konkursu „Książka Mówi” i życzymy kolejnych literackich sukcesów!
Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej.
- 3
Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto poświęcone jednej z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych zabawek na świecie. Pluszowe misie to symbol dzieciństwa, ciepła, bezpieczeństwa i przyjaźni. Pierwszy miś powstał na początku XX wieku.
Święto to ma na celu:
-
Promowanie wartości przyjaźni, miłości i czułości.
-
Przypomnienie o roli zabawek w rozwoju dzieci, które dzięki nim uczą się empatii i troski.
-
Zachęcanie do powrotu do wspomnień z dzieciństwa oraz refleksji nad prostymi radościami życia.
Na całym świecie organizowane są wydarzenia związane z tym dniem, szczególnie w przedszkolach, szkołach i bibliotekach. Dzieci przynoszą swoje ulubione pluszaki, uczestniczą w warsztatach plastycznych, czytaniu książek o misiach, a także w grach i zabawach tematycznych. Nasza biblioteka szkolna również włączyła się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Nauczyciele bibliotekarze przygotowali ciekawą gazetkę i wystawkę książek o misiach – bohaterach bajkowych, a w klasach drugich przeprowadzili quiz o misiach. W bibliotece szkolnej czytane były fragmenty książek, których bohaterami są misie. Bibliotekarze rozmawiali
też z uczniami o historii tego święta, jego obchodach na całym świecie i znaczeniu. Światowy Dzień Pluszowego Misia przypomina, że w prostocie tkwi magia, a takie małe rzeczy jak pluszowy miś mogą wywołać uśmiech zarówno u dzieci, jak i dorosłych. -
Interesujące spotkanie
- 10
W czwartek 28 listopada kl. IIIc gościła u siebie Pana Dariusza Wójcikowskiego, tatę naszej uczennicy Hani, który pracuje w firmie Kellogs.
Pan przedstawił ciekawą prezentację, podczas której poznaliśmy w jaki sposób powstają pyszne przekąski Pringles. Dowiedzieliśmy się też na czym polega praca elektromechanika i w jaki sposób firma dba o środowisko naturalne oraz co robi dla rodzin swoich pracowników. Rozwiązywaliśmy quiz, zadawaliśmy pytania i otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi na interesujące nas zagadnienia. Na zakończenie spotkania czekała nas niespodzianka, każdy dostał tubkę z przepysznym przysmakiem, którego wielbicieli w naszej klasie nie brakuje.
Bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie !
Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!”
Rusza XVIII edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!", którego uczestnikami będą uczniowie klas V-VIII.
Działania w ramach Programu będą ukierunkowane na rozwój zainteresowań i nawyków prozdrowotnych, a także promowanie aktywności fizycznej.
Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" organizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców. Współrealizatorami Programu są: Fundacja Żywność, Aktywność Fizyczna i Zdrowie oraz Państwowe Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne z terenu całej Polski.
Patronami Programu są: Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie, Federacja Konsumentów oraz Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością.
Program objęty jest honorowymi patronatami: Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Sportu i Turystyki oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: https://konkurs.trzymajforme.pl/
"Dziewiątka" Vice Mistrzem Województwa Łódzkiego
- 34
26.11.2024r. odbył się Finał Wojewódzki zawodów "W kręgu zabaw". Były to premierowe zawody, do których nasza szkoła została zaproszona na skutek systematycznego udziału w "Grach i zabawach". Dziękujemy ŁSZS za zaproszenie.
Dzielnie reprezentowaliśmy Miasto Kutno. Udało nam się zająć 2 miejsce, a co za tym idzie zdobyć tytuł Vice Mistrza Województwa Łódzkiego!!
To duży sukces dla startujących dzieci oraz nauczycieli - tak, nasi nauczyciele również rywalizowali wraz z uczniami w jednej z konkurencji!
Brawo dla naszych uczniów i nauczycieli:
1 Bartczak Kacper (1d Sp)
2 Hofman Alicja (1d Sp)
3 Jóźwiak Krzysztof (1d Sp)
4 Jurek Laura (1d Sp)
5 Olejniczak Magdalena (1d Sp)
6 Wojtczak Marko (1d Sp)
7 Brycka Nela (2b Sp)
8 Gajewski Jan (2b Sp)
9 Miniszewski Aleksander (2b Sp)
10 Miniszewski Piotr (2b Sp)
11 Sobczyk Małgorzata (2b Sp)
12 Wojciechowska Zofia (2b Sp)
13 Dymkiewicz Olivier (3d Sp)
14 Garbalińska Marta (3d Sp)
15 Kubiak Hubert (3d Sp)
16 Nogalska Lena (3d Sp)
17 Wojtczak Bruno (3d Sp)
18 Żylak Łucja (3d Sp)
19 Dajer Julia (4a Sp)
20 Dybiec Aleksander (4a Sp)
21 Mirecki Jan (4a Sp)
22 Saczuk Łucja (4a Sp)
23 Smakowski Antoni (4a Sp)
24 Sobczyk Barbara (4a Sp)
25 Chochulska Roksana (5a Sp)
26 Gapiński Aleksander (5a Sp)
27 Krawczyk Zofia (5a Sp)
28 Kurzawa Lena (5a Sp)
29 Seliga Alex (5a Sp)
30 Szpanel Bartosz (5a Sp)
31 Kamiński Igor (6a Sp)
32 Kuleta Wojciech (6a Sp)
33 Miszczak Maja (6a Sp)
34 Sujecka Nel (6a Sp)
35 Wiśniewski Jeremi (6a Sp)
36 Żydowo Zuzanna (6a Sp)
Opiekunowie:
Antczak Monika , Ziółkowska Justyna, Szymańska - Gruszka Aneta, Kudła Jacek, Smakowski Marcin, Pasiński Tomasz, Baranowski Mariusz
Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w Szachach Drużynowych
- 3
W dniu 26 listopada 2024r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w Szachach Drużynowych. Naszą szkołę reprezentował w tym turnieju Piotr Olejniczak z kl. 6c, który zdobył IV miejsce. Serdecznie gratulujemy Piotrkowi i życzymy kolejnych szachowych sukcesów!
SZLACHETNA PACZKA 2024
Święta to nie stół i ozdoby, a ludzie z ich uśmiechami i ciepłymi spojrzeniami. Ludzie są w święta najważniejsi.
Po raz kolejny w naszej szkole rusza akcja „Szlachetna Dziewiątka”.
W tym roku ponownie wybraliśmy rodzinę z naszego powiatu. Składa się ona z trzech osób: Pani Moniki, jej syna Artura i babci Ireny. W rodzinie panuje ciepła atmosfera, pomimo choroby genetycznej syna i braku funduszy na podstawowe rzeczy, w tym żywność. Duża część dochodu tej rodziny przeznaczana jest na leczenie Artura.
Gdyby rodzina Pani Moniki otrzymała: pralkę, żywność oraz odzież zimową nie musiałaby martwić się o przyszłość. Podarujmy Im więc na Święta: radość, uśmiech i nadzieję na lepsze jutro . Niech będą one prawdziwym NARODZENIEM.
Potrzeby naszej rodziny:
1. Pralka
2. Żywność trwała, w tym: mleko, płatki, mąka, ryż, kasza, herbata, kawa, cukier, makaron, konserwy rybne, dżem itp..
3. Odzież zimowa: Monika: kurtka rozmiar: M ( czarna, do połowy uda), Irena: kurtka rozmiar: M (czarna, do połowy uda),Artur: kurtka rozmiar M (czarna w stylu parki); obuwie: Monika: kozaki rozmiar: 38 (trapery czarne),Irena: kozaki rozmiar: 38 ( kozaki dłuższe czarne), Artur: kozaki rozmiar: 42 (trapery czarne).
Pozostałe potrzeby rodziny:
1. Środki czystości, w tym: proszek do prania, mydło / żel myjący, płyn do płukania, szampon, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, pasta do zębów, szczoteczka do zębów.
2. Koc o wymiarach: 140/200, kołdra 140/200, poduszka 60/60, ręcznik 100/150, pościelowe, prześcieradła.
3. Czajnik elektryczny.
W jaki sposób można pomóc?
Macie Państwo możliwość przynoszenia darów serca do biblioteki szkolnej. Wpłaty pieniężne można dokonywać za pośrednictwem przelewów na konto bankowe Rady Rodziców. Każdy zakup będzie udokumentowany fakturą, a Rada Rodziców przy SP 9 dokona rozliczenia finansowego. Dziękujemy za Państwa: zaufanie, zaangażowanie i pomoc.
Nr konta Rady Rodziców Santander Bank Polska S.A. 19109013040000000156772702
Zbiórka pieniędzy będzie odbywać się do 8 grudnia włącznie.
Tytuł przelewu: Szlachetna Dziewiątka
Zbiórka darów będzie trwać do 9 grudnia włącznie.
Dyrekcja Szkoły, Rada Rodziców, Szkolny Klub Wolontariatu
II Memoriał Szachowy Szmula Rzeszewskiego w Zgierzu.
- 11
Szachy to królewska gra, w której każda partia uczy gracza czegoś nowego.
W piątek 22 listopada 2024r. dwaj uczniowie: Franciszek Chwiałkowski z kl. 7a i Piotr Olejniczak z kl. 6c reprezentowali naszą szkołę w II Memoriale Szachowym Szmula Rzeszewskiego, który odbył się w Zgierzu. Impreza ta ma na celu popularyzację gry w szachy wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz upamiętnienie urodzonego w Ozorkowie „złotego” szachowego dziecka, późniejszego 6-krotnego Mistrza Stanów Zjednoczonych w tej dyscyplinie i czołowego szachisty świata w połowie XX wieku - Szmula Rzeszewskiego. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Zgierski i Prezydent Miasta Zgierza. W tegorocznym turnieju, który stał na bardzo wysokim poziomie, wzięło udział około trzystu zawodników ze szkół podstawowych i średnich województwa łódzkiego. Nasi uczniowie: Franciszek i Piotr zdobyli w tym Memoriale wyróżnienia. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że chłopcy godnie zaprezentowali szkołę w tak prestiżowym turnieju.
Życzymy im wielu sukcesów w tej niezwykle pięknej, ale i trudnej grze, jaką są szachy!
"Przytul się do drzewa"
- 4
Klasa Ia wzięła udział w akcji „Przytul się do drzewa”. Dzięki niej dzieci okazały miłość drzewom otaczającym naszą szkołę. Aby lepiej rozpoznawać drzewa odbijały na papierze strukturę kory wybranych gatunków. Nauka przyrody stała się dla najmłodszych uczniów okazją do dobrej zabawy i miłych przeżyć.
Tydzień Kariery w klasie Ia
- 10
W ramach szkolnych obchodów Tygodnia Kariery uczniowie z kl. Ia prezentowali kolegom swoje talenty. Mogli się pochwalić umiejętnościami plastycznymi, tanecznymi i sportowymi. Swoje mocne strony wykorzystają podczas zajęć w pracy indywidualnej i grupowej.
Obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole
- 2
W naszej szkole z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień odbyły się wyjątkowe obchody, mające na celu promowanie pozytywnych postaw i wzajemnej życzliwości. Tego dnia wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do wspólnego świętowania, które miało na celu zbliżenie członków szkolnej społeczności.
Wszystko rozpoczęło się od spotkania reprezentantów klas I-VIII przy "Moście Życzliwości", który został specjalnie utworzony na tę okazję. Most stał się symbolem łączności i otwartości, a jego celem było przypomnienie, jak ważne jest dzielenie się dobrem i życzliwością z innymi.
Uczniowie, którzy reprezentowali swoje klasy, symbolicznie przekazali życzliwość do swoich kolegów i koleżanek w klasach, a także nauczycieli. Ten gest miał na celu wzmacnianie więzi między wszystkimi członkami społeczności szkolnej.
W ramach obchodów zorganizowane zostały także "życzliwe wyzwania". Uczniowie, zarówno ci młodsi, jak i starsi, mieli okazję wykonać zadania, które miały na celu szerzenie pozytywnych emocji i dobrej energii wśród innych. Były to zadania takie jak: pomoc koleżance lub koledze w nauce, uśmiech dla każdego, czy też dobre słowo dla wybranej osoby.
W szkole pojawiło się także specjalna „Skrzyneczka Życzliwości i Pozdrowień", do której każdy uczeń oraz nauczyciel miał okazję wrzucić życzliwe podziękowania, pozdrowienia lub życzenia. „Życzliwe karteczki” zostały przekazane adresatom. Miły i motywujący tekst na pewno wywołał uśmiech na wielu twarzach naszych uczniów i nauczycieli.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień w SP 9 był pełen uśmiechu, pozytywnej energii i wzajemnej serdeczności. Liczymy na to, że życzliwość będzie towarzyszyć nam przez cały rok!
Pedagodzy szkolni
„Dziewiątka” nagrodzona!
Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kutnie została odznaczona kolejną nagrodą eTwinning za realizację projektu "Multidisciplinary STEM skills" !!!! W projekcie brało udział 47 uczniów pod kierunkiem p. Agnieszki Tracz.
Tym razem otrzymaliśmy Europejską Odznakę Jakości :-)
-
Europejska Odznaka Jakości
Europejska Odznaka Jakości przyznawana jest przez Centralne Biuro Programu eTwinning szkołom działającym w partnerstwach, które zdobyły Krajową Odznakę eTwinning i których projekty uznawane są za wybitne z europejskiego punktu widzenia.
Celem przyznawania Odznaki Jakości jest: wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły - publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.
Kryteria przyznawania Odznaki Jakości
Projekt zgłoszony do Odznaki Jakości musi odznaczać się wysokim poziomem w następujących aspektach:
• trwałość,
• wykorzystanie w projekcie technologii ICT,
• rezultaty i korzyści,
• integracja międzyprzedmiotowa,
• wymiar europejski,
• innowacja/kreatywność,
• ogólna jakość.
-
Warsztaty z Rummikub
- 11
W dniu 19 listopada w naszej szkole odbyła się pierwsza część warsztatów poświęconych grze Rummikub, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wydarzenie to było szczególne, ponieważ mieliśmy przyjemność gościć uczniów ze Szkół Podstawowych nr 2 i 4 wraz ze swoimi opiekunkami p. Anną Bartczak i p. Bogumiłą Rozkosz, co stworzyło doskonałą okazję do integracji międzyszkolnej oraz wspólnej nauki w przyjaznej atmosferze. Pod czujnym okiem trenerek, pani Joanny Czuby i pani Anety Marczak, uczestnicy z zapałem poznawali zasady gry oraz doskonalili swoje umiejętności strategicznego myślenia i logicznego planowania. Warsztaty przebiegały w atmosferze pełnej zaangażowania, a uczestnicy wykazywali się nie tylko dużą chęcią do nauki, ale również współpracą i zdrową rywalizacją. Zarówno dla doświadczonych graczy, jak i dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Rummikub, była to doskonała okazja do rozwijania umiejętności i wymiany doświadczeń. Spotkanie zakończyło się wnioskiem, że takie wydarzenia są nie tylko okazją do nauki, ale również świetną formą spędzenia czasu w grupie rówieśników. Każda uczestnicząca w warsztatach szkoła otrzymała od nas dyplom z podziękowaniem oraz upominek w postaci gry Rummikub 3w1.
Szczypta życzliwości, to mnóstwo radości!
- 49
21 listopada dla uczniów klas I-III, był to dniem wyjątkowym, pełnym uśmiechów, miłych słów i gestów, które są najpiękniejszymi iskierkami codzienności. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień stał się okazją do przeprowadzenia w klasach pogadanek na temat: empatii, tolerancji, przyjaźni, szacunku, serdeczności i życzliwości w stosunku do innych. Dzieci oglądały bajki - „O Ciepłym i Puchatym,” „Pollyanna”, słuchały wiersza Jolanty Wybieralskiej „Dzień życzliwości”. Tworzyły „Łańcuch Życzliwości”, w którym każdy dobry uczynek jaki dokonały lub doświadczyły dodawał nowe ogniwo. W klasach powstały „Kąciki Pozdrowień”, gdzie pozostawiano pozytywne wiadomości dla kolegów, nauczycieli, pracowników szkoły. Powstała też „Klasowa Drabina Uprzejmości,” po której uczniowie wspinali się, wykonując konkretne życzliwe działanie. Ponadto dzieci chętnie wykonywały plakaty propagujące kulturalne, grzeczne zachowanie, kolorowanki, wesołe emotki, medale, ćwiczenia interaktywne, uczyły się piosenek o przyjaźni i pomaganiu innym Małej Orkiestry Dni Naszych. Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia uczniowie i nauczyciele posiadali żółte akcenty ubioru jako symbole radości i optymizmu.
Dzięki podjętym działaniom uczniowie zrozumieli, że warto być człowiekiem życzliwym, bo dobro zawsze do nas wraca. Zwykły uśmiech, ciepłe słowo, miły gest potrafią zmienić komuś dzień.
DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF
- 24
W naszej szkole w dniu 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, inicjatywę organizowaną przez UNICEF, która ma na celu przypomnienie o prawach dzieci na całym świecie oraz o ich ochronie i wsparciu. Kolor niebieski ubioru naszych uczniów podkreślał to ważne wydarzenie.
Z tej okazji uczniowie wzięli udział w różnych działaniach edukacyjnych, które miały na celu pogłębienie wiedzy na temat praw dzieci i ich znaczenia. W wielu klasach (I-III, kl. 7a, 7b) zorganizowane zostały specjalne zajęcia poświęcone tematyce praw dziecka, a także projekcje filmów edukacyjnych o prawach dzieci na świecie. Uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa, ale także, jak ważna jest ich ochrona w różnych częściach globu, w tym w krajach dotkniętych konfliktami zbrojnymi, głodem czy ubóstwem. Klasa Ia miała możliwość spotkania się z pedagogiem na warsztatach plastyczno-edukacyjnych, podczas których, z wykorzystaniem materiałów UNICEF, zapoznawała się ze swoimi prawami.
W ramach obchodów zorganizowano także warsztaty plastyczne dla reprezentantów klas III z udziałem pracowników Kutnowskiego Domu Kultury p. Anną Jasińską oraz p. Magdaleną Mitlas-Kostrzewą, na których dzieci wspólnie tworzyły plakaty origami promujące świadomość na temat praw dziecka. Zajęcia te miały na celu nie tylko rozwijanie kreatywności, ale także angażowanie uczniów do aktywnego działania. Prace uczniów udekorowały szkolny hol.
Podsumowaniem obchodów była akcja happeningowa – przemarsz reprezentantów klas IV- VIII przed szkołą w obronie praw dzieci na całym świecie. W ten sposób uczniowie wyrazili solidarność z rówieśnikami z różnych zakątków świata i dołączyli do globalnej sieci na rzecz lepszej przyszłości dla dzieci.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka i przypomnieli o tym, jak ważna jest troska o prawa najmłodszych, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.
Pedagodzy szkolni oraz Samorząd Uczniowski
20 listopada - Światowy Dzień Praw Dziecka
- 18
Klasa 3d przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Praw Dziecka, obejrzała animację "Wszyscy mamy prawa", wykonała serca z hasłami praw dzieci oraz podkreśliła solidarność z wszystkimi dziećmi na świecie poprzez ubiór w kolorze niebieskim.
Archiwum Aktualności