Uczniowie klasy 3b wykonali dla swoich Kochanych Mam piękne kompozycje kwiatowe z okazji Ich Święta.
Kwiatki na Dzień Matki od klasy 3b
- 6
Sukces Oli i Ali w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Świat w kolorach"
- 3
Aleksandra Walczak i Alicja Jaskuła z klasy 2d zostały laureatkami II miejsca w XXIX edycji Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „Świat w kolorach”, pt. „Wszystkie kolory wiosny”. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury, pod patronatem Starosty Powiatu Kutnowskiego. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu Kutna i Powiatu Kutnowskiego i wzięło w nim udział aż 9 szkół z naszego regionu. Praca konkursowa miała przedstawiać wiosnę, jako niezwykle barwny okres, kiedy wszystko budzi się do życia. Nasze zdolne uczennice wykazały się wielkim talentem plastycznym uzyskując wysokie II miejsce wśród swojej kategorii wiekowej. Dziewczynki wraz z opiekunem p. Anetą Szymańską-Gruszką odebrały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Happy Mother's Day!
Nowa galeria Happy Mother's Day! została dodana do albumu fotograficznego
15
Jesteśmy szczęśliwi z powrotu do nauki stacjonarnej
- 15
Uczniowie klasy 2d są szczęśliwi , że wrócili do "normalnej" szkoły i znowu zobaczyli się ze swoimi kolegami i koleżankami. Dzięki sprzyjającej pogodzie mogą bawić się i uczyć na świeżym powietrzu. Jak widać po uśmiechniętych buźkach naszych pociech, powrót do szkoły okazał się bezstresowy.
Klasa IV A w "Królewskiej szkole on-line"
Dnia 17 maja 2021 r. klasa IV A uczestniczyła w ramach współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie, w lekcji - ,,Królewska szkoła on – line”. Podczas spotkania, odbywającego się na żywo i prowadzonego przez edukatora Panią Annę Gapys, uczniowie mogli przekonać się jak wspaniałą rezydencją jest Zamek Królewski w Warszawie. Dowiedzieli się też, jak naprawdę wyglądało codziennie życie króla w tej wyjątkowej przestrzeni, czym była etykieta dworska i ceremoniał, czym były tzw. obiad czwartkowe – kto w nich uczestniczył, co się na nich jadało. Uczniowie przez chwilę doświadczyli życia dworskiego i tym samym mogli odpowiedzieć sobie na pytanie, czy łatwo żyło się na królewskim dworze.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w lekcji, odpowiadały na pytania, korzystając z platformy ZOOM w warunkach szkolnych, siedząc wspólnie przed komputerem z kolegą lub koleżanką, z którym tak dawno się już nie widzieli. Dziękuje Rodzicom klasy IV A oraz Wychowawcy klasy: Pani Joannie Lach – Skrzyneckiej za współpracę przy organizacji tej lekcji.
Łączy nas pamięć – Akcja Żonkile
19 kwietnia nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Jej celem było upamiętnienie 78. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Otrzymaliśmy od organizatora – Muzeum Historii Żydów Polskich “Polin” w Warszawie – dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.
Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję, wykonali żonkile, czym podkreślili pamięć o tych, którzy odeszli. Prezentujemy wirtualny bukiet żonkili wykonany przez naszych wychowanków.
Nasz Franek w Polskim Radiu Dzieciom
Franciszek Wasiak uczeń klasy IV c, który zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, był 18 maja gościem audycji „Popołudnik” w Cyfrowym Polskim Radiu Dzieciom.
W imieniu całej społeczności szkolnej gratulujemy Ci Franku. Jesteś WIELKI!
Posłuchajmy ekscytującej rozmowy z Frankiem:
Agnieszka Sroka-Świstak
Iwona Pietrzak
Majówka gitarowa w Leszczynku
Uczniowie naszej szkoły w dniu 16 maja 2021 roku wzięli udział w warsztatach gitarowych, które odbyły się w Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku w ramach „MAJÓWKI GITAROWEJ”.
Celem warsztatów była popularyzacja wspólnego muzykowania, a przede wszystkim odkrywanie pasji gry na instrumencie, jakim jest gitara klasyczna.
Warsztaty przeznaczone były dla młodych, początkujących gitarzystów w wieku 8 - 15 lat, chcących doskonalić technikę gry na gitarze. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
-
Oliwia Katzerke, klasa III A
-
Krystyna Pawlik, klasa IV C
-
Antoni Marzec, klasa VI D
-
Daniel Pawłowski, klasa VII A
-
Sabina Kucharczyk, klasa VII D
Warsztaty upłynęły w miłej atmosferze pomimo intensywnych opadów deszczu. Uczestnicy poznali i opracowali nowe utwory muzyki rozrywkowej jak i klasycznej. Dopełnieniem inicjatywy był plenerowy recital gitarowy w wykonaniu młodych artystów.
Warsztaty poprowadziła instruktor Centrum Kultury Gminy Kutno pani Agnieszka Sroka- Świstak.
-
Wycieczka klasy 3d
W piątek klasa 3d udała się na wycieczkę. Uczniowie wybrali się do Teatru Małe Tychy na spektakl pod tytułem "Kosmolenie ratują świat". Przedstawienie było poświęcone ważnemu tematowi jakim jest ekologia. Wszyscy z przyjemnością korzystali ze zdalnej wycieczki.
Dyplom dla klasy 2a – udział w ogólnopolskim projekcie ,,Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?’’
Uczniowie klasy 2a zakończyli realizację ogólnopolskiego projektu ,,Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?’’ zorganizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Dzięki udziałowi w zajęciach poznali prawa panujące w naturze oraz przekonali się jaki wpływ ma na nią człowiek. Uczniowie poznali wiele gatunków roślin i zwierząt, dowiedzieli się dlaczego warto szanować przyrodę.
Przypomnienie zasad ortografii w stylu klasy 3d
W zeszłym tygodniu klasa 3d wraz z wychowawcą przypominała sobie poznane zasady ortograficzne. W tym celu udała się na boisko szkolne. Uczniowie korzystając z pierwszych promyków słońca wzięli udział w bieganym dyktandzie. Śmiechu, potu, ale też nauki było co niemiara.
Oferta edukacyjna Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie
Harmonogram powrotu do szkoły dla klas IV - VIII
W okresie od dnia 17 maja 2021r. do dnia 30 maja 2021r. w Szkole Podstawowej nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie ogranicza się funkcjonowanie szkoły w zakresie klas IV – VIII. Zajęcia dla tych klas w tym okresie będą realizowane w taki sposób, że:
1) nie więcej niż 50% uczniów realizuje te zajęcia odpowiednio w szkole oraz
2) co najmniej 50% uczniów realizuje te zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
3) Dyrektor szkoły ustala następujący harmonogram zajęć:
W dniach 17 – 21 maja 2021r. w systemie stacjonarnym uczą się klasy: IV A, IV B, IV C, IV D, V A, V B, VI A, VI B, VI C, VI D, VI E. Pozostałe w trybie zdalnym.
W dniach 24, 28 maja 2021r. w systemie stacjonarnym uczą się klasy: VI F, VII A, VII B, VII C, VII D, VII E, VII F, VIII A, VIII B, VIII C, VIIII D. Pozostałe w trybie zdalnym.
W dniach 25, 26, 27 maja 2021r. uczniowie klas ósmych uczestniczą w egzaminie ósmoklasisty. Dla uczniów klas I-VII są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.
Zajęcia stacjonarne będą odbywały się w pełnym reżimie sanitarnym z przestrzeganiem procedur bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19 obowiązujących w szkole.
Z życzeniami zdrowia i udanego powrotu do szkoły
Małgorzata Margulska-Haczyk
dyrektor szkoły
Rekrutacja uzupełniająca do klas I
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie informuje, że w dniach 10 - 14 maja 2021r. jest prowadzona rekrutacja uzupełniająca do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022.
Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną podane do publicznej wiadomości w dniu 21 maja 2021r. do godz. 15.00, natomiast listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych w dniu 28 maja 2021r. do godz. 15.00 na stronie internetowej szkoły.
Serdecznie zapraszam!
Małgorzata Margulska-Haczyk
Dyrektor Szkoły
PODZIĘKOWANIE OD HOSPICJUM KUTNOWSKIEGO DLA SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ SP 9 W KUTNIE, ZA UDZIAŁ W AKCJACH WOLONTARIACKICH
Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?
Uczniowie klas 5a, 6a i 6f zakończyli udział w projekcie edukacyjnym Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój? zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Celem projektu było rozwijanie samoświadomości i inteligencji emocjonalnej. W każdej klasie na zajęciach z wychowawcą przeprowadzono osiem tematów w oparciu o scenariusze związane z tematem projektu. Uczniowie uczestniczyli w aktywnościach, podczas których rozpoznawali, oswajali i wyrażali własne emocje. Lekcje dotyczyły m.in. stresu, złości, niepowodzeń, agresji w sieci, rywalizacji. Uczestnicy poznali sposoby radzenia sobie z tymi emocjami. Rozwijali empatię, wrażliwość i umiejętność współpracy. Dostępne pomoce dydaktyczne służyły integracji klasy i zachęcały do podejmowania pracy nad sobą.
„Dziewiątka” po raz kolejny wsparła czworonogi, tym razem dary trafiły do Fundacji dla Zwierząt Animal Ghost z Gostynina
- 7
W dniu 4 maja 2021 r. zbieraliśmy dla podopiecznych Fundacji dla Zwierząt Animal Ghost z Gostynina karmę suchą, mokrą, mleko w proszku, smycze, obroże, legowiska, ręczniki, koce oraz zabawki. Tego samego dnia wszystkie dary zostały odebrane przez przedstawiciela Fundacji i trafiły do czworonogów. Zbiórka została zorganizowana z inicjatywy uczennicy klasy VIIf Natalii Waśkowskiej, a włączył się do niej Szkolny Klub Wolontariatu, Samorząd Uczniowski klas I – VIII oraz Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie.
Za dobroć serca i wrażliwość, wszystkim, którzy włączyli się w akcję bardzo serdecznie dziękujemy!!!
Organizatorzy i koordynatorzy akcji: Monika Olejniczak, Beata Paluchowska.
Podziękowanie za udział w projekcie
Alfik Humanistyczny - osiągnięcia uczniów
Dnia 11 marca odbył się Ogólnopolski Konkurs Alfik Humanistyczny. W konkursie uczestniczyło 3 535 uczniów, w tym w województwie łódzkim 279.
Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymują:
Julia Skoczeń - uczennica klasy III – 1 m-ce w województwie ( 97,50 % punktów) Nagroda rzeczowa w wysokości 150zł.
Filip Szymański – uczeń klasy II – 1 m-ce w województwie ( 95 % punktów) Nagroda rzeczowa w wysokości 250zł.
Antoni Rzetelski - uczeń klasy I – 1 m-ce w województwie ( 95,83 % punktów)
Wojciech Wójcik- uczeń klasy I - 3 m-ce w województwie ( 93,54 % punktów)
Martyna Jędrzejczak - uczennica klasy I – 4 m-ce w województwie ( 92,71 % punktów)
Antonina Wilkowiecka – uczennica klasy I – 4 m-ce w województwie ( 92,71 % punktów)
Julianna Bartczak - uczennica klasy III – 5 m-ce w województwie ( 92,50 % punktów)
Hanna Stańczak- uczennica klasy I - 7 m-ce w województwie ( 90,63 % punktów)
Bartosz Łubiński- uczeń klasy I - 7 m-ce w województwie ( 90,63 % punktów)
Edyta Domańska - uczennica klasy I - 11 m-ce w województwie ( 86,46 % punktów)
Filip Majda - uczeń klasy III – 17 m-ce w województwie ( 85,67 % punktów)
Marta Obielska - uczennica klasy III – 19 m-ce w województwie ( 84,83 % punktów)
Natalia Góra- uczennica klasy I - 14 m-ce w województwie ( 83,33 % punktów)
Piotr Olejniczak – uczeń klasy II – 9 m-ce w województwie ( 83,33% punktów)
Iga Pałczyńska - uczennica klasy III – 24 m-ce w województwie ( 82,50% punktów)
Nina Czerniec - uczennica klasy III – 28 m-ce w województwie ( 81,67 % punktów)
Iga Darmach - uczennica klasy III B – 32 m-ce w województwie ( 80,67 % punktów)
Maria Wypyszyńska - uczennica klasy I - 18 m-ce w województwie ( 80,21 % punktów)
Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymują:
Jakub Jędrzejewski – uczeń klasy I – 20 m-ce w województwie ( 79,17 % punktów)
Mikołaj Kolanowski – uczeń klasy II – 19 m-ce w województwie ( 78,33 % punktów)
Antoni Minkuszek - uczeń klasy I – 22 m-ce w województwie ( 78,13 % punktów)
Alicja Jaskuła – uczennica klasy II – 22 m-ce w województwie ( 77,33 % punktów)
Stanisław Rojewski- uczeń klasy I - 25 m-ce w województwie ( 77,08 % punktów)
Iwo Frątczak - uczeń klasy I - 26 m-ce w województwie ( 76,04 % punktów)
Zofia Ratajczak- uczennica klasy I - 26 m-ce w województwie ( 76,04 % punktów)
Magdalena Pietrzak - uczennica klasy III C – 45 m-ce w województwie ( 75,83 % punktów)
Certyfikat Łowcy Talentów otrzymują nauczyciele:
Dąbrowska Jolanta
Michalska Mariola
Justyna Ziółkowska
Stawicka Karolina
Agnieszka Sodulska
Uczniowie 2b tworzą Klub Kumpli
- 43
Uczniowie kl.2b brali udział w kampanii Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Podczas trwania akcji uczestniczyli w zajęciach zdalnych przeprowadzonych przez wychowawcę. Wspólnie zastanawiali się co to jest życzliwość oraz kogo można nazwać życzliwym człowiekiem. Indywidualnie tworzyli mapę skojarzeń dotyczących życzliwości oraz kumpla/kumpeli.
Ponadto uczniowie zastanawiali się jak być dobrym , podając konkretne przykłady okazywania pomocy innym. Na koniec uczniowie stwierdzili, że dobrze, iż się różnimy , bo świat byłby nudny, ale niezależnie od różnic, możemy żyć w zgodzie, być tolerancyjni, okazywać sobie życzliwość oraz pomagać innym. Uczniowie uczestniczyli także w mini projektach – Jak pomagam innym oraz Wieszakowa karta życzliwości. Te zadania wykonywali indywidualnie w domu.
Akcja ta nauczyła uczniów tolerancji i kultury osobistej oraz tego, że dokuczanie nie jest fajne. Zwieńczeniem wszystkich działań podejmowanych przez dzieci jest otrzymanie Certyfikatu „Klubu Kumpli” oraz podziękowanie za udział w kampanii od samego Kamila Stocha.
Archiwum Aktualności