Aktualności

          • Festiwal Młodych Talentów – Talentynki 2026

          • W dniu 19 czerwca hala sportowa zmieniła się w prawdziwą estradę. To wszystko za sprawą zorganizowanego przez Samorząd klas I-III Festiwalu Młodych Talentów – Talentynki 2026, w ramach realizacji międzyprzedmiotowego projektu „ Wspieramy mocne strony naszych wychowanków.” Celem wydarzenia było odkrywanie ukrytych talentów, budowanie pewności siebie, integracja klas, wspólna zabawa, nauka kulturalnego dopingowania rówieśników, wzajemnego szacunku i podziwu dla ich pracy oraz pokazanie , że każdy ma w sobie cos wyjątkowego. Występy były zróżnicowane. Publiczność mogła podziwiać popisy wokalne i muzyczne- od piosenek po grę na instrumentach – gitarze, klarnecie, keyboardzie, ksylofonie, pokazy taneczne, manualne -w szydełkowaniu, zdolności sportowe, plastyczne, biegłość rozpoznawania flag świata. Widowiskowe układy taneczne, triki piłkarskie, przepiękny śpiew, mistrzowskie opanowanie znajomości flag świata, techniki gry na instrumentach, niepowtarzalne zabawki i ozdoby wyczarowane szydełkiem, kreatywne prace plastyczne, wywołały ogromne brawa. W tym wydarzeniu nie było przegranych, a największą nagrodą był doping publiczności. Nasi najmłodsi udowodnili, że odwaga i pasja nie zależą od wieku.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim artystom i dziękujemy wychowawcom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do występów.

          • „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytelnicza!

          • W dniu 12 czerwca 2026 r. o godzinie 10.00 w naszej szkole odbyła się VI edycja ogólnopolskiej akcji czytelniczej ph. „Jak nie czytam, jak czytam”. Wzięli w niej udział uczniowie klas I – VIII.

            Tego dnia stworzyliśmy wspólną przestrzeń do czytania — bez ocen, bez stresu i bez „dydaktycznej otoczki”. Każdy mógł sięgnąć po dowolną książkę i po prostu poczytać
            w miłej, niecodziennej atmosferze oraz wybranym przez siebie miejscu.


            Warto wspomnieć, że to wyjątkowe wydarzenie od lat promuje czytelnictwo wśród dzieci
            i młodzieży pokazując, że książki mogą kojarzyć się przede wszystkim z przyjemnością, relaksem i wspólnym spędzaniem czasu. W akcji co roku uczestniczą tysiące uczniów, bibliotek oraz szkół z całej Polski.


            Celem tej ogólnopolskiej inicjatywy jest budowanie pozytywnych skojarzeń z książką
            i pokazanie, że czytanie może być świetną formą spędzania czasu.


            Serdecznie dziękujemy zarówno uczniom, jak i nauczycielom za udział
            we wspomnianej wyżej akcji!


             

            Bibliotekarze:

            Beata Paluchowska

            Monika Olejniczak

          • Projekt edukacyjny „The World of Shakespeare”

          • W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie klas 8a (2 gr.), 8b (1 gr.), 8d, wraz z p. Edytą Woźniak, wzięli udział w autorskim projekcie edukacyjnym „The World of Shakespeare”.

            Celem inicjatywy było przybliżenie młodzieży sylwetki najsłynniejszego dramaturga literatury angielskiej oraz ukazanie jego ogromnego wpływu na współczesny język angielski.

            ​Inspirującym wstępem do projektu było obejrzenie przez uczniów słynnego skeczu „To be or not to be” („Być albo nie być”), w którym u boku wybitnych brytyjskich aktorów wystąpił sam król Karol III (wówczas jeszcze jako książę Karol).

            Podczas kolejnych zajęć ósmoklasiści poznali biografię pisarza oraz dowiedzieli się, jak wiele codziennych zwrotów i wyrażeń zakorzeniło się w języku angielskim właśnie dzięki jego twórczości. Poznali również historię teatru The Globe. Fabułę czterech wielkich dzieł: „Hamleta”, „Makbeta”, „Snu nocy letniej” oraz „Romea i Julii” zgłębiali w przystępnej formie komiksów. Dodatkowo młodzież obejrzała fragment filmowej adaptacji zakończenia „Hamleta”, co pozwoliło lepiej zrozumieć emocje towarzyszące bohaterom dramatu.

            ​🎨 Twórcza interpretacja literatury

            ​Ważną częścią projektu były indywidualne prace kreatywne, w których uczniowie mogli wykazać się wyobraźnią i talentem plastycznym:

            ​Portrety pisarza: Każdy uczeń namalował własny, unikalny portret Williama Shakespeare'a, tworząc w ten sposób galerię różnorodnych wizerunków artysty.

            ​Prace plastyczno-przestrzenne: Uczniowie mieli do wyboru przygotowanie plakatu poświęconego wybranej sztuce bądź biografii autora, albo stworzenie Shakespeare’s Mystery Box. Te niezwykłe „Pudełka Tajemnic” zawierały rekwizyty i przedmioty-symbole jednoznacznie kojarzące się z danym utworem – wewnątrz znalazły się m.in. cytaty, flakoniki z „trucizną”, sztylety czy repliki czaszek.

            ​Efekty pracy ósmoklasistów można podziwiać na wystawie zorganizowanej na szkolnym korytarzu. Serdecznie gratulujemy uczniom zaangażowania oraz niezwykle udanych, pomysłowych projektów! 

          • Turniej „Jeden z ośmiu. Bezpieczeństwo okiem komputera”

          • Informatyczny konkurs dla klas 7-8

            W dniu 25 maja 2026r. w naszej szkole odbył się szkolny turniej wiedzy o bezpieczeństwie w sieci przeznaczony dla uczniów klas 7–8. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach działań Szkolnego Samorządu Cyfrowego „Cyberspot”, którego celem jest rozwijanie świadomości cyfrowej, odpowiedzialnego korzystania z technologii oraz promowanie bezpiecznych zachowań w Internecie.

            🎯 Cel turnieju

            Główne założenia konkursu obejmowały:

            • sprawdzenie wiedzy uczniów z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego,

            • kształtowanie odpowiedzialnych postaw w korzystaniu z Internetu i urządzeń cyfrowych,

            • rozwijanie umiejętności współpracy, ponieważ uczestnicy startowali w dwuosobowych drużynach

            • zachęcenie do aktywności w ramach inicjatyw Samorządu Cyfrowego.

            🧠 Forma i przebieg konkursu

            Turniej został przygotowany w formule „Jeden z ośmiu”. Uczestnicy zmierzyli się z różnorodnymi typami zadań:

            • Pytania zamknięte — testujące podstawową wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa,

            • Pytania otwarte — wymagające samodzielnego formułowania odpowiedzi,

            • Zadania obrazkowe — np. rozpoznawanie ikon popularnych aplikacji.

            Rywalizacja przebiegała w atmosferze zaangażowania i zdrowej konkurencji. Uczniowie wykazali się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktycznym rozumieniem zasad bezpiecznego korzystania z sieci.

            Autorką pytań była niezawodna Julianna Bartczak z klasy 8c, która również poprowadziła turniej wraz z Igą Pałczyńską i Antkiem Szymczak.

            Brawo WY!!!  Dziękujemy!!!

            🏆 Wyniki turnieju

            W konkursie wyłoniono najlepsze drużyny, które wykazały się największą wiedzą i umiejętnościami. 

            Ignacy Dobosz i Alan Winter - 8d

            Anna Zakrzewska i Ligia Pilarska - 7a

            Krystian Kubiak i Kacper Lewiński - 7c

            Gratulacje!!!

            🎓 Uroczyste wręczenie dyplomów

            Dyplomy oraz wyróżnienia dla uczestników i laureatów zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego osiągnięcia dydaktyczne w dniu 23 czerwca br. Będzie to okazja do docenienia wysiłku uczniów oraz podkreślenia znaczenia edukacji cyfrowej w naszej szkole.

            Nagrody ufundowała Rada Rodziców SP 9. 

            Dziękujemy!!!

             

            🔍 Znaczenie turnieju dla społeczności szkolnej

            Nasze wydarzenie:

            • wzmocniło kompetencje cyfrowe uczniów,

            • uczyło świadomego i bezpiecznego korzystania z Internetu,

            • promowało współpracę i zdrową rywalizację,

            • rozwijało inicjatywy Samorządu Cyfrowego „Cyberspot”,

            • budowało kulturę odpowiedzialności w środowisku szkolnym.

          • Cyberbezpieczeństwo i zagrożenia związane ze sztuczną inteligencją

          • W naszej szkole dbamy o to, aby edukacja szła w parze z duchem czasu. Na lekcjach informatyki oraz podczas tematycznych warsztatów regularnie poruszamy tematy kluczowe dla młodego pokolenia – cyberbezpieczeństwo oraz rozwój sztucznej inteligencji. Dzięki licznym akcjom nasi uczniowie uczą się, jak mądrze i bezpiecznie korzystać z cyfrowej przestrzeni.

            Dzieci i młodzież opracowują prezentacje multimedialne, prowadzą ciekawe dyskusje oraz uczestniczą w akcjach, konkursach i warsztatach organizowanych na terenie szkoły. Brali również udział w II edycji ogólnopolskich warsztatów edukacyjnych Gigantów Programowania pt. „Bezpieczeństwo w sieci i zagrożenia związane ze sztuczną inteligencją”.

            Co działo się podczas spotkania?

            Program warsztatów był niezwykle dynamiczny i dopasowany do realiów współczesnego internetu. Uczniowie wzięli udział w następujących modułach:

            • Interaktywny quiz – testujący wiedzę o zasadach bezpiecznego surfowania w sieci.
            • Edukacja o sztucznej inteligencji (AI) – przystępne wprowadzenie do świata algorytmów.
            • Pokaz technologii deepfake – prezentacja na żywo, która pokazała, jak łatwo technologia potrafi dziś cyfrowo podmienić twarz i głos, co było dla wielu wielkim zaskoczeniem.

            Dlaczego to ważne?

            Udział w tego typu wydarzeniach pozwala naszym uczniom nie tylko poszerzać wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim uczy ich krytycznego myślenia. Dzięki praktycznym pokazom młodzież potrafi lepiej rozpoznawać internetowe manipulacje i wdraża poprawne nawyki w codziennym, cyfrowym świecie.

            Dziękujemy organizatorom za dawkę cennej wiedzy, a naszym uczniom za aktywne uczestnictwo!

          • Wizyta ratownika medycznego i strażaka w klasie 1d

          • W dniu 15.06 klasę 1d odwiedzili ratownik medyczny i strażak - tata Adasia. Goście opowiedzieli uczniom o swojej pracy i przekazali ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, jak wezwać pomoc oraz na czym polega udzielanie pierwszej pomocy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści i zadawali wiele pytań. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.

          • Z głową na drodze

          • W dniach 09.06- 12.06. Samorząd klas I-III ogłosił akcję -Tydzień dla Bezpieczeństwa w ruchu drogowym ph. "Z głową na drodze.” Głównym jej celem było przypomnienie kluczowych zasad ruchu drogowego, podniesienie świadomości zagrożeń na drodze dla użytkowników rowerów i hulajnóg. Przeprowadzono wiele ciekawych zajęć, podczas których skupiono się na zagadnieniach: Rower, hulajnoga, droga i ja; Bezpieczny uczestnik ruchu drogowego;, Kask nosimy – bezpiecznie jeździmy; Tropem Kołowych pułapek- Skołowani i bezpieczni; Dbam o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Pod kierunkiem nauczycieli, uczniowie podejmowali wiele zadań m.in.: oglądali filmy edukacyjne, rozmawiali o bezpiecznym uczestnictwie w ruchu drogowym, odgrywali scenki dramowe, rozwiązywali zagadki, quizy i krzyżówki, wymyślali rymowanki... Ponadto dzieci przygotowały prace plastyczne „ Ja w kasku podczas jazdy na rowerze lub hulajnodze” oraz „Mój Super Kask z elementami odblaskowymi i systemami bezpieczeństwa.”Dla promocji akcji i idei bezpiecznej jazdy na rowerze czy hulajnodze wykonano pamiątkowe zdjęcia w kaskach, zorganizowano klasowy wybieg modowy. Odbyły się też warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz spotkanie z funkcjonariuszami KPP w Kutnie na temat - Zasady bezpiecznego poruszania się pieszych, rowerzystów i użytkowników hulajnóg. Realizacja działań w ramach tej akcji, umożliwiła uczniom utrwalenie najważniejszych zasad ruchu drogowego i dbania o bezpieczeństwo swoje oraz innych podczas jazdy rowerem i hulajnogą.

            Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego – niezależnie od wieku – ma wpływ na wspólne bezpieczeństwo.

          • W ramach działań Z KULTURĄ NA TY

          • 28 maja nasi uczniowie - przedstawiciele klas szóstych wraz z pedagogiem szkolnym, Dominiką Łukowczyk - odwiedzili Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kutnie im. Stefana Żeromskiego, gdzie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Panią Dyrektor Aleksandrę Kołodziejek. Podczas spotkania rozmawiali o kulturze słowa, o tym, jak komunikować się z różnymi osobami, a także o zasadach kulturalnego zachowania w sieci. Nie zabrakło ciekawych dyskusji, ćwiczeń i kreatywnych pomysłów. Szóstoklasiści aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykazując się zaangażowaniem, otwartością i kreatywnością.

            Serdecznie dziękujemy za gościnę, inspirujące warsztaty oraz miłą atmosferę. To było bardzo wartościowe spotkanie!

          • Kaski nosimy- bezpiecznie jeździmy. Ważna lekcja dla uczniów klasy IIIB

          • Uczniowie klasy III B uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu podczas jazdy na rowerze i hulajnodze. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

            Podczas zajęć dzieci wykonały plakaty promujące bezpieczną jazdę na hulajnodze. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność noszenia kasku ochronnego, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie ostrożności podczas korzystania z jednośladów.

            Uczniowie wzięli również udział w kursie pierwszej pomocy. Poznali podstawowe zasady udzielania pomocy osobom poszkodowanym oraz dowiedzieli się, jak prawidłowo wezwać pomoc, kontaktując się ze służbami ratunkowymi. Dzieci ćwiczyły przekazywanie najważniejszych informacji dyspozytorowi oraz utrwaliły numer alarmowy 112.

            Zdobyta wiedza i umiejętności z pewnością przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa uczniów podczas codziennych aktywności oraz nauczą ich właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia.

          • Wycieczka do Torunia

          • 3 czerwca dzieci z klasy Ib i IIa uczestniczyły w wycieczce do Torunia. Pobyt w mieście Mikołaja Kopernika rozpoczęto w Piwnicy Hanzy, gdzie w interaktywny sposób połączona została historia średniowiecznej Hanzy z zabawą i edukacją, wcielając się w rolę dawnych kupców. Następnie uczniowie udali się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, w czasie którego zobaczyli m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, dom w którym urodził się wielki astronom, mury obronne, ratusz Starego Miasta, słynną Krzywą Wieżę. Po spacerze dzieci udały się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – interaktywnego centrum nauki, gdzie w atrakcyjny i twórczy sposób łączyły naukę z zabawą.  Do Kutna wróciły pełne wrażeń i radosne.

          • Podsumowanie projektu: „Kreatywni na matematyce na co dzień i od święta”

          • W roku szkolnym 2025/2026 -  od września do maja, nauczycielki matematyki: Joanna Czuba, Agnieszka Maćkowska, Aneta Marczak, Małgorzata Margulska-Haczyk, Agnieszka Mikołajczyk realizowały w uczonych przez siebie klasach ogólnopolski projekt  "Kreatywni na matematyce na co dzień i od święta". Autorką projektu jest pani Justynie Klimczyk -  TIKowy Belfer. Honorowy patronat objął m. in. Łódzki Kurator Oświaty.

            W ramach projektu uczniowie odkrywali inny wymiar matematyki,  z zaangażowaniem wykonując  9 zadań, po jednym w każdym miesiącu, według programu i założeń projektu:

            1. Wrzesień  – Dzień Kropki,
            2. Październik – Tydzień Kodowania,
            3.  Listopad – Dzień Fibonacciego,
            4. Grudzień – Boże Narodzenie,
            5. Styczeń – Dzień Braille`a,
            6. Luty – Walentynki,
            7. Marzec – Dzień Liczby Pi,
            8. Kwiecień – Wielkanoc,
            9. Maj – Matematyka wokół nas.

            Projekt "Kreatywni na matematyce na co dzień i od święta" stawiał na rozwój kreatywności i zainteresowania matematyką. Praktyczne zastosowania matematyki w kontekście różnych wydarzeń i świąt pozwoliły uczniom lepiej zrozumieć, jak bardzo jest ona użyteczna i wszechobecna. Matematyka stała się dla uczniów dziedziną, która budzi pozytywne emocje i satysfakcję z odkrywania nowych rozwiązań.

            Działania projektowe wpisują się w realizację  priorytetu MEN  (Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2025/2026): Kształtowanie myślenia analitycznego poprzez interdyscyplinarne podejście do nauczania przedmiotów przyrodniczych i ścisłych oraz poprzez rozwijanie umiejętności matematycznych w kształceniu ogólnym.

            Projekt dedykowany był uczniom klas IV - VIII . Uczestnictwo w projekcie wymagało zaangażowania i regularnego udziału w zaplanowanych przez TIKowy Belfer działaniach. 

            W sumie zrealizowano 9 zadań, których celem było: 

            1. Rozwijanie kreatywności uczniów.

            Zajęcia matematyczne prowadzone w sposób twórczy mają na celu stymulowanie myślenia kreatywnego u uczniów, aby potrafili oni samodzielnie poszukiwać nieszablonowych rozwiązań problemów matematycznych.

            2. Zwiększenie zainteresowania matematyką.

            Poprzez wprowadzenie elementów kreatywnych, takich jak gry, zadania logiczne czy projekty interdyscyplinarne, miał na celu wzbudzenie zainteresowania matematyką wśród uczniów, którzy dotychczas mogli ją postrzegać jako trudną lub nudną.

            3. Praktyczne zastosowanie matematyki.

            Projekt miał na celu pokazanie, jak matematyka jest obecna w codziennym życiu oraz w kontekście różnych świąt i wydarzeń, co pokazało uczniom jej znaczenie i użyteczność.

            4. Rozwijanie umiejętności pracy w grupie.

            Poprzez zadania grupowe i projekty, uczniowie mieli okazję rozwijać umiejętności współpracy, komunikacji i dzielenia się pomysłami.

            5. Wzmacnianie kompetencji kluczowych.

            Projekt miał na celu rozwijanie kompetencji matematycznych, a także umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i analizy danych.

            6. Kształtowanie pozytywnych postaw.

            Projekt dążył do budowania pozytywnego nastawienia uczniów do matematyki, pokazując ją jako dziedzinę, w której można odnaleźć radość i satysfakcję z odkrywania i rozwiązywania problemów.

          • ​🎬 Klasa 4a w świecie dobrych manier! Dzień Savoir-Vivre po angielsku ✨

          • 3 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Savoir-Vivre. Z tej okazji uczniowie klasy 4a, uczestniczący w zajęciach rozwijających z języka angielskiego, postanowili połączyć naukę dobrych manier z szlifowaniem swoich umiejętności językowych!

            ​Wszystko zaczęło się od pracy warsztatowej. Czwartoklasiści najpierw intensywnie rozwijali swoje umiejętności językowe tworząc 5 wyjątkowych dialogów w języku angielskim. Każda scenka dotyczyła innych zasad kulturalnego zachowania na co dzień – od zabawy, przez magiczne słowa 🙏, aż po zachowanie przy stole 🍽️, na korytarzu czy w autobusie 🚌.

            🎭 Kiedy scenariusze były już gotowe, nasi młodzi aktorzy wkroczyli do akcji! Efektem ich pracy jest fantastyczny filmik 🎬, w którym pokazują, że dobre maniery i język angielski to duet idealny.

            Zapraszamy do oglądania i brania przykładu z naszych wspaniałych uczniów! Brawo za kreatywność, odwagę przed kamerą i świetny angielski! 👏🌟

            Filmik powstał w ramach projektu pn. „Innowacyjna nauka w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021–2027, Priorytet FELD.08 Fundusze europejskie dla edukacji i kadr w Łódzkiem, Działanie FELD.08.07 Kształcenie ogólne.

          • Harmonogram wsparcia dzieci oraz nauczycieli w projekcie „Innowacyjna nauka w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie”

          • Publikujemy harmonogramy wsparcia dzieci oraz nauczycieli w ramach projektu Innowacyjna nauka w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie w ramach Działania FELD.08.07 Kształcenie Ogólne. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie 2021-2027

            W ramach projektu „Innowacyjna nauka w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie” realizowane jest wsparcie dla uczniów obejmujące różnorodne zajęcia dodatkowe. Poniżej przedstawiamy harmonogram wsparcia w którym przewidziano m.in. zajęcia wyrównawcze i rozwijające z języka angielskiego, zajęcia proekologiczne, warsztaty kompetencji społecznych, zajęcia STEAM, informatyczne, chemiczno-biologiczne, a także warsztaty uważności i terapię Snoezelen.

            Zajęcia odbywać się będą  od 20 kwietnia 2026 r. zgodnie z ustalonym harmonogramem, na terenie szkoły, w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych.

            Szczegółowe terminy oraz godziny poszczególnych form wsparcia dostępne są w harmonogramie projektu.

            W ramach tego samego projektu realizowane jest kompleksowe wsparcie dla nauczycieli, mające na celu podniesienie jakości nauczania oraz rozwój kompetencji zawodowych kadry pedagogicznej. W programie przewidziano udział w specjalistycznych szkoleniach i kursach, obejmujących m.in. terapię Snoezelen, przeciwdziałanie dyskryminacji, trening zastępowania agresji, nowoczesne metody nauczania języka angielskiego, a także wykorzystanie sztucznej inteligencji i technologii cyfrowych (w tym druku 3D i narzędzi takich jak Canva) w edukacji.

            Szkolenia realizowane będą zarówno w placówce, jak i poza nią, przez wykwalifikowanych specjalistów. Udział w nich umożliwia nauczycielom rozwój nowoczesnych umiejętności dydaktycznych oraz dostosowanie metod pracy do potrzeb współczesnych uczniów.

            Informujemy, że harmonogram może ulec zmianie w zależności od bieżących potrzeb organizacyjnych.

             

            Projekt „Innowacyjna  nauka w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie” jest zgodny
            z Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej

            I. Godność (art. 1 – 5)

             W projekcie poszanowana będzie godność człowieka.

            II. Wolności (art. 6 – 19)

            W projekcie zostanie zapewnione prawo do wolności i bezpieczeństwa osobistego. Do projektu zgłaszają się uczestnicy z własnej woli, w poszanowaniu życia prywatnego i rodzinnego. Terminy zajęć dopasowane aby  godzić zajęcia w projekcie z innymi obowiązkami. Ochrona danych osobowych zostanie zagwarantowana zgodnie z umową o dofinansowanie. Wnioskodawca podczas rekrutacji
            i realizacji wszystkich form wsparcia zapewni wolność myśli, sumienia i religii, wolność wypowiedzi
            i informacji, wolność zgromadzenia się i stowarzyszania się, wolność sztuki i nauki, prawo do nauki, wolność wyboru zawodu i prawo do podejmowania pracy, wolność prowadzenia działalności gospodarczej.

            III. Równość (art. 20 – 26)

            Równość wobec prawa, niedyskryminacja, różnorodność kulturowa, religijna i językowa, równość kobiet i mężczyzn , prawa dziecka, prawa osób w podeszłym wieku, integracja osób niepełnosprawnych.

             

          • Rozpoczynamy rekrutację do projektu „Innowacyjna nauka w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie”

          • Informujemy, że w naszej szkole rozpoczyna się rekrutacja uczniów i nauczycieli do  projektu pn. „Innowacyjna nauka w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021–2027 .Priorytet FELD.08 Fundusze europejskie dla edukacji i kadr w Łódzkiem, Działanie FELD.08.07 Kształcenie ogólne.

             

            Termin realizacji Projektu: 1 lutego 2026 r. do 31 stycznia 2027 r.

            Celem Projektu jest podniesienie jakości kształcenia oraz rozwój kompetencji uczniów, w tym uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także wsparcie kadry pedagogicznej .

            W projekcie założono realizację następujących zadań:

            1. Zadanie 1 - doposażenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie w pomoce dydaktyczne i nowoczesny sprzęt ITC do prowadzenia zajęć (m.in. utworzenie i doposażenie pracowni językowych, informatycznej, biologiczno-chemicznej oraz terapeutycznej, zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego, multimedialnego i interaktywnego oraz innowacyjnego oprogramowania VR i AI).
            2. Zadanie 2 - organizacja wsparcia w zakresie doskonalenia zawodowego nauczycieli w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie (10 różnych form doskonalenia zawodowego, obejmujących m.in.: wykorzystanie sztucznej inteligencji i narzędzi cyfrowych w edukacji, druk 3D,nowoczesne metody nauczania języka angielskiego, edukację włączającą, przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu, terapię i wsparcie w podejściu Snoezelen).
            3. Zadanie 3 - organizacja wsparcia w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych, społecznych przekrojowych oraz pomoc psychologiczno - pedagogiczna dla uczniów blok nr 1 (m.in. zajęcia antydyskryminacyjne, warsztaty uważności Mindfulness, terapia Snoezelen, zajęcia proekologiczne, zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego).
            4. Zadanie 4 - organizacja wsparcia w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych, społecznych przekrojowych oraz pomoc psychologiczno - pedagogiczna dla uczniów blok nr 2 (m.in. zajęcia dotyczące zmian klimatycznych, nauka programowania i robotyki, matematyka 3D i kodowanie, zajęcia chemiczno‑biologiczne a także doradztwo zawodowe, rozwijające zajęcia językowe z immersją).

            Rekrutacja obejmie:

            • 380 uczniów, w tym uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
            • 35 nauczycieli naszej szkoły

            Rekrutacja do projektu będzie prowadzona w dniach 31 marca – 17 kwietnia 2026 r.
             

            Szczegółowe informacje oraz dokumenty rekrutacyjne dostępne są w Biurze Projektów – gabinet A17 oraz na stronie internetowej szkoły: https://sp9kutno.edupage.org/

            Dokumenty składamy w nieprzekraczalnym terminie do 17.04.26r.

            Dyrektor Szkoły – Iwona Pietrzak

            Szkolny Koordynator Projektu – Joanna Czuba

             

            Regulamin_rekrutacji_i_uczestnictwa_w_projekcie_Innowacyjna_nauka_w_SP9_w_Kutnie(1).pdf

            Formularz-Zgloszeniowy-nauczyciel.pdf

            Formularz-Zgloszeniowy-uczen.pdf

            Umowa-uczestnictwa-w-projekcie-uczen_U.pdf

            Umowa-uczestnictwa-w-projekcie-nauczyciele__N.pdf

             

          • XX Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz” – rozstrzygnięty

          • W dniu 25 maja 2026 r. w Cenrtrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu Bibliotece Pedagogicznej w Zgierzu Filii w Kutnie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w XX Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz” zorganizowanym z okazji obchodów XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2026. Konkurs ten jest co roku organizowany wspólnie przez naszą szkołę i Bibliotekę Pedagogiczną w Kutnie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kutno.

            W tym roku na konkurs wpłynęło 80 prac z kilku szkół Powiatu Kutnowskiego, a jury przyznało nagrody w trzech kategoriach: klasy I – III, klasy IV – VI i klasy VII – VIII. Tegoroczną uroczystość poprowadziła Pani Ewa Tomczewska – Budniak – Kierownik CREWŁ w Zgierzu Biblioteki Pedagogicznej
            w Zgierzu Filii w Kutnie, a uświetnili swoją obecnością: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie – Pani Iwona Pietrzak oraz Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kutno – Pan Cezary Figura.

            Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli w tym konkursie czołowe miejsca.

            W kategorii klas I – III - miejsce I zdobyła Matylda Mazurek z klasy Id

            W kategorii klas IV – VI – miejsce I zdobyła Hanna Winiecka z klasy IVd; miejsce II – Natalia Góra z klasy VIb; miejsce III – Julia Rutkowska z klasy VId,
            a wyróżnienie zdobyła Roksana Rożnowska z klasy VId

            W kategorii klas VII – VIII – miejsce II zdobyła Bogusława Czuba z klasy VIIc

            Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów
            w kolejnych edycjach konkursu!

            Bibliotekarze:

            Beata Paluchowska i Monika Olejniczak

             

          • 🎳 Dzień Dziecka na sportowo! Klasa 4a w kręgielni MOSiR!

          • Z okazji Dnia Dziecka klasa 4a wybrała się na pełne emocji i sportowej rywalizacji wyjście do kręgielni MOSiR w Kutnie. Zamiast szkolnych ławek – tory, zamiast długopisów – ciężkie kule, a zamiast ciszy – głośny doping i dźwięk przewracanych kręgli🎳🎳🎳

            ​Wszyscy bawili się świetnie, a zwieńczeniem wyjścia był emocjonujący miniturniej. Walka o punkty trwała do samego końca, a na poszczególnych torach bezkonkurencyjni okazali się:

            ​🥇 Antek

            ​🥇 Marysia K.

            ​🥇 Bruno

            ​🥇 Łucja

            ​Wielkie gratulacje dla naszych mistrzów oraz dla całej klasy za super zabawę i grę fair play!