Świąteczne życzenia
Wesołych Świąt życzy Szkolny Klub Wolontariatu
Życzenia od Rady Rodziców
UROCZYSTE PODSUMOWANIE WOJEWÓDZKICH PRZEDMIOTOWYCH KONKURSÓW KURATORYJNYCH
- 5
15.04.2025r. w Auli Czerwonej Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczysta gala podsumowująca wyniki wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2024/2025.
Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów:
Julianna Bartczak z kl. VIIc (nauczyciel Joanna Lach-Skrzynecka), laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
oraz
Jędrzej Witczak z kl. VIb (nauczyciel Edyta Woźniak) laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.
Julianna i Jędrzej odebrali zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty, p. Janusza Brzozowskiego. Uczniowie są zwolnieni z pisania tych części egzaminu ósmoklasisty, w których uzyskali tytuły laureatów (Julianna z języka polskiego, Jędrzej z języka angielskiego). Oboje mają już w tej chwili 100% punktów z egzaminu!
Julianno i Jędrzeju, jesteście dumą naszej szkoły i wzorem dla wszystkich uczniów. Wasza ciężka praca, systematyczność i determinacja są imponujące!
Cała szkolna społeczność SP9 jest z Was wyjątkowo dumna! Przyjmijcie gratulacje od Dyrekcji Szkoły, Nauczycieli i Uczniów. Liczymy na kolejne sukcesy!
PRZEDŚWIĄTECZNY KLIMAT W KLASIE 3D
- 80
Uczniowie klasy 3d w ostatnich dniach przed świętami wprowadzili wszystkich w nastrój wielkanocny. Obejrzeli film o tradycjach Wielkiej Nocy, ozdabiali jajka ,tworzyli zające wielkanocne z talerzyków jednorazowych i kolorowali różne obrazki związane ze Świętami. W międzyczasie trzecioklasiści śpiewali piosenki świąteczne, co dodatkowo stworzyło ciepły, radosny klimat. Na warsztatach nie zabrakło również tradycyjnych babek wielkanocnych, zakupionych przez Rodziców, które ze smakiem konsumowali uczniowie.
Pięknie być człowiekiem i....uczniem SP 9!
Tuż przed świętami, 16.04.2025r w MiPBP im. S. Żeromskiego w Kutnie odbyły się rejonowe eliminacje XLVI edycji konkursu recytatorskiego "Pięknie być człowiekiem" organizowanego przez Książnicę w Płocku dla uczniów najstarszych klas szkół podstawowych. 16 uczestników rywalizowało na słowa, by moc reprezentować nasz rejon w Płocku. Tematem tegorocznej edycji była nadzieja. Uczniowie recytowali wiersze i fragmenty prozy.
Mistrzami okazali się (po raz kolejny!) Amelia Michalak z klasy VIIc i Julian Setta z klasy VIIIa. To ich ekspresja i kultura słowa wywarły na jury największe wrażenie. Przed naszymi uczniami wyjazd do Płocka - 14 czerwca - i próba oczarowania jury w Książnicy.
Dojrzałość i wyczucie literackie Amelki i Julka pozwalają przypuszczać, że i w Płocku wzruszą i zaciekawią słuchaczy.
Trzymamy kciuki!
WIELKANOCNE DEKORACJE W KLASIE 2A
- 3
Udział klas 2d i 2b w cyklu spotkań Młode Horyzonty Filmowe - Smok Diplodok
- 21
14 kwietnia klasy 2b i 2d wybrały się do Kutnowskiego Domu Kultury na warsztaty kinowe realizowane w ramach programu Edukacja Młode Horyzonty. Dzieci podczas prelekcji dowiedziały się: Co to jest film animowany? Jakie są rodzaje filmów animowanych? Jakimi technikami tworzy się filmy animowane? Kogo uznajemy za najbardziej znanych twórców filmów animowanych? Czy filmy animowane produkuje się tylko dla najmłodszych widzów? Następnie obejrzały film animowany ,,Smok Diplodok”, z którym wyruszyli w niezapomnianą podróż, by odnaleźć zaginioną rodzinę i przywrócić utracony porządek. Wraz z Diplodokiem zwiedzali magiczne miejsca, spotykali osobliwe stwory i poznawali niebywałych mieszkańców najdziwniejszych światów.
ZBIÓRKA DLA BEZDOMNIACZKA!
Rada Rodziców, Szkolny Klub Wolontariatu, Samorząd Uczniowski kl. I – VIII i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w przedświątecznej akcji ,,Zbiórka dla Bezdomniaczka”. W tym roku wsparliśmy podopiecznych „Felkowego Stryszka”. W dniach od 1 kwietnia do 11 kwietnia 2025 r. udało nam się zebrać około 150kg darów: karmę suchą i mokrą, koce, pościel, ręczniki, legowiska, podkłady, zabawki dla zwierząt. Wszystkie rzeczy zostały przekazane do Domu Tymczasowego „Felkowy Stryszek”.
Darczyńcom i wolontariuszom z całego serca dziękujemy !!!
Dyrekcja Szkoły, opiekun i członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu
Wizyta klasy 2b w Radio Q
- 8
W ubiegły piątek uczniowie klasy 2b ze Szkoły Podstawowej nr 9 odwiedzili lokalną rozgłośnię radiową Radio Q. Wizyta miała na celu przybliżenie dzieciom pracy dziennikarza i funkcjonowania mediów. Na miejscu uczniowie mieli okazję zwiedzić studio nagrań, zobaczyć, jak wygląda emisja na żywo oraz porozmawiać z dziennikarzami i realizatorami dźwięku. Dla wielu największą atrakcją była możliwość nagrania krótkich wypowiedzi oraz pozdrowień. Wizyta była nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale także inspiracją dla wielu młodych uczestników, którzy zaczęli marzyć o pracy w radiu. Serdecznie dziękujemy pracownikom Radia Q za umożliwienie nam odbycia takiej wizyty.
MUZYKA MAJEM MALOWANA
Podziękowanie za #Świadomą Wiosnę
Rekolekcje Wielkopostne – przeżyjmy to jeszcze raz
Tegoroczne Rekolekcja Wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 prowadził ks. mgr lic. Paweł Olszewski - wikariusz w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łowiczu. Od 2021 roku pełni funkcje diecezjalnego referenta duszpasterstwa młodzieży diecezji łowickiej.
Rekolekcje wiekopostne były dla uczniów naszej szkoły szczególnym czasem, w który mieli możliwość „przenieść się” do Egiptu czasów Faraona, symbolicznie przejść za Mojżeszem przez Morze Czerwone i odkryć, że Pan Bóg powołuje do świętości każdego człowieka, bez względu na wygląd, wiek, zainteresowania. Tegoroczne rekolekcje pozwoliły wszystkim zatrzymać się w codziennym pośpiechu, dostrzec i otworzyć na drugiego człowieka.
24
Witraż– krzyż światłem malowany
Witraże z motywem krzyża stanowią wyjątkowe dzieła sztuki. Każdy witraż z krzyżem ma głębokie znaczenie, ukazujące duchowe piękno i potęgę tego symbolu. Są znakiem zbawienia. Uczniowie klas szóstych tworząc na lekcjach religii witraże z motywem krzyża, które ozdobiły wnętrze sali katechetycznej, ćwiczyli motorykę małą oraz kształtowali wyobraźnię i kreatywność. Zadanie to miało również wymiar duchowy. Rozwijało wśród młodych ludzi poczucie nadziei, mocy wiary, przebaczenia, siły ducha i pokory.
Iwona Poznańska
Szkolny Turniej Rummikub za nami.
- 4
11 kwietnia 2025r. odbył się turniej eliminacyjny do I Międzyszkolnego Turnieju Rummikub. Wzięło w nim udział 30 uczniów z klas 4-8. Najlepsza czwórka , która będzie reprezentowała naszą szkołę podczas turnieju międzyszkolnego to: Wiktoria Sikora 6a, Iga Pałczyńska 7c, Zuzanna Truszczyńska 7a, Krystian Olczak 7c. Awans na Mistrzostwa Województwa Łódzkiego zdobyły Wiktoria Sikora i Iga Pałczyńska. Gratulacje dla wszystkich uczestników! Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie przeżyć te emocjonujące chwile.
Do zobaczenia na kolejnych turniejach!
W klasie 1a zagościła wiosna
Antarktyda i Arktyka w klasie 2d
- 32
Klasa 2d realizowała cykl lekcji w ramach projektu edukacyjnego "Arktyka i Antarktyda”. Uczniowie wybrali się do Biblioteki Pedagogicznej, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o Antarktydzie. Podczas zajęć z edukacji wczesnoszkolnej w klasie omówiliśmy lekturę "Zaczarowana zagroda” oraz oglądaliśmy filmy edukacyjne o Arktyce i Antarktydzie. Tworzyliśmy grafiki w programie Paint. Dzięki zdobytej wiedzy uczniowie w domu wykonali bardzo interesujące prace grupowe, z których można było dowiedzieć się wielu ciekawostek o mroźnych krainach.
Sukces w konkursie "Na Biało-Czerwoną Nutę"
Z przyjemnością informuję, że Komisja Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu Pieśni i Piosenek Patriotycznych Na Biało-Czerwoną Nutę, po przesłuchaniu wszystkich uczestników przyznała: I miejsce Lenie Klembalskiej klasa VIII A i wyróżnienie Lenie Kaźmierczak klasa VII C. Gratuluję sukcesu.
"Journey to STEM Careers" – uczniowie "Dziewiątki" wyruszyli w międzynarodową podróż przyszłości!
Czy można połączyć naukę z pasją, nowoczesne technologie z kreatywnością, a lekcje z międzynarodową współpracą? Oczywiście! Udowodnili to uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie: Anna Zakrzewska kl.6a, Magdalena Pietrzak kl. 7c, Amelia Michalak kl. 7c, Lena Polańczyk kl. 7c, Zuzanna Szpanel kl. 7c, Jakub Ojrzanowski kl. 7c, Antoni Szymczak kl. 7c, Lena Kaźmierczak kl. 7c, Julia Król kl. 7c, Iga Pałczyńska kl. 7c, Julianna Bartczak kl. 7c i Bogusława Czuba kl. 6c, którzy 9 kwietnia 2025r. o godz. 19.30 wzięli udział w niezwykłym międzynarodowym spotkaniu eTwinning pt. "Journey to STEM Careers".
Pod czujnym okiem pani Agnieszki Tracz, aż 12 uczniów z "Dziewiątki" wyruszyło w edukacyjną podróż, której celem było odkrywanie fascynującego świata kariery w obszarach STEM – czyli nauki, technologii, inżynierii i matematyki.
W ramach projektu młodzież współpracowała z rówieśnikami z innych europejskich szkół, dzieląc się swoimi pomysłami i uczestnicząc w warsztatach online. Była to nie tylko okazja do rozwijania kompetencji cyfrowych i językowych, ale przede wszystkim – szansa na poszerzenie horyzontów i poznanie realnych ścieżek kariery w dynamicznie zmieniającym się świecie.
Tematem przewodnim spotkania były ścieżki kariery w dziedzinach STEM – czyli nauki, technologii, inżynierii i matematyki oraz opis działań w projekcie eTwinning. Uczniowie rozmawiali o swoich marzeniach zawodowych, pasjach i tym, jak nowoczesne technologie mogą wpływać na przyszłość pracy. Spotkanie obfitowało w inspirujące rozmowy i przede wszystkim – autentyczne, międzynarodowe doświadczenie edukacyjne.
Udział w międzynarodowym spotkaniu pokazał, że język angielski to nie tylko szkolny przedmiot, ale realne narzędzie do nawiązywania kontaktów, dzielenia się pomysłami i zdobywania wiedzy na światowym poziomie.
Gratulacje dla naszych uczniów za odwagę, zaangażowanie i świetną postawę!
Fascynujące spotkanie autorskie z panią Martyną Górniak-Pełech
- 15
W dniu 07 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Martyną Górniak-Pełech, absolwentką naszej szkoły, filolożką, tłumaczką, dziennikarką, fotoreporterką, podróżniczką. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o jej życiu, pełnym przygód, wyzwań, zmian, adaptacji do nowego środowiska, a jednocześnie o pozytywnym myśleniu. By móc realizować potrzebę poznawania świata czy innych kultur, często zmieniała miejsce zamieszkania. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiły piękne zdjęcia z różnych ciekawych krajów - Malta, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Szwajcaria. Pani Martyna namawiała dzieci do działania, nauki języków obcych, zastanowienia się nad swoimi marzeniami. Motywowała do ich realizacji, bo dziś mamy mnóstwo możliwości, jakich wcześniejsze pokolenia nie doświadczały. Ważnym przesłaniem tego spotkania było uświadomienie uczniom, że ważne w życiu jest realizowanie swoich marzeń i niepoddawanie się nawet wtedy, gdy osiągnięcie jakiegoś celu wydaje się trudne czy wręcz niemożliwe. Uczniowie mogli również poznać książki jej autorstwa - „Optymistka”, „Dzieci wielojęzyczne. Niezwykła historia zwykłej rodziny,” „ Dzieci wielojęzyczne. Sanki, pierogi i Pałac Kultury.”
Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, rozbudziło w uczniach chęć podróżowania po świecie i odkrywania pięknych miejsc. Nasze marzenia mogą się spełnić, gdy mamy optymistyczne nastawienie.
Archiwum Aktualności